Temperatuursensor voor olie-, gas- en industriële applicaties
Snelheidsregelaar voor roerwerk
Yokogawa heeft een nieuwe, gedistribueerde tempera- tuursensor geïntroduceerd, de Dtsx200. De sensor is ont- worpen voor het monitoren van temperatuur en flow in boorputten van de conven- tionele en onconventionele olie- en gasindustrie, alsook voor LNG- en raffinagetanks en -pijpleidingen, lekdetectie, branddetectie en andere temperatuurmonitoring-appli- caties. Hij kan in omgevingen met extreme temperaturen, zoals de woestijn en arctische locaties, worden ingezet voor onshore- en offshore-toepas- singen.
Hij is geoptimaliseerd voor een naadloze samenwerking met productiebesturingssystemen die door olie- en gasbedrijven worden ingezet. De Dtsx garan-
deert een stabiele werking van -40°C tot +65°C. Het lage energieverbruik van slechts 16 W of minder, maakt het bovendien mogelijk dat de sensor bij het ontbreken van een externe voeding, eenvou- dig kan worden gevoed door een zonnepaneel en accu. Volgens Yokogawa-markt- onderzoek is de sensor momen- teel het meest compacte product op de markt. Een eveneens compacte optische switch-module voor het selec- teren van monitoringpunten (max. 16 kanalen) is leverbaar voor montage in het schakel- rek waar ook de sensor is ondergebracht.
De Hydrocer is een hydro- statische niveauzender met kabelverlenging voor niveau- meting met topmontage in
50
Fluids Processing Nr. 1 - februari 2012
drinkwater, oppervlaktewater, afvalwater, slib, et cetera. Hij is leverbaar met een vast meetbereik (type VM) en een instelbaar meetbereik door middel van Hart® Protocol, type Hydrocer I (nauwkeurig- heid 0,1 procent). Alle druk- opnemers zijn voorzien van een sterke capacitieve kera- mische meetcel en zijn geheel temperatuur gecom- penseerd. Dit alles zorgt voor een lange termijnstabiliteit.
De Graco snelheidsregelaar voor roer- werk is ontwikkeld om de consistentie van de pneumatische roerwerken te verbeteren door een constante snel- heid van het roerwerk te behouden, ook als het materiaalpeil binnen in het vat vermindert. Bij roerwerken die zonder de snel- heidsregelaar werken, neemt de rotatiesnelheid en het luchtverbruik toe naarmate het vat leeg raakt. Dit kan leiden tot een verminderde af- werkkwaliteit vanwege de vorming van luchtbelletjes en overmatige schuring. Door de consistentie van het roerwerk te verbeteren, zorgt de snelheidsregelaar van Graco voor een betere procescontrole en min- der energieverbruik. De snelheidsregelaar voor roerwerk kan binnen enkele minuten op veel van de pneumatische roerwerken van Graco of vergelijkbare merken wor- den gemonteerd. Onder de compa- tibele roerwerken vallen modellen die Gast 2AM- en Gast 4AM-luchtmotoren gebruiken. Gast 2AM- en Gast 4AM- luchtmotoren onderscheiden zich door hun 30 mm of 1-3/16” zeskant eindkap.
Zelfreinigend filter
Het Russell Hygiene Filter™ is een zelfrei- nigend filter dat voldoet aan de hygiëni- sche norm voor machines BS EN ISO 14159:2088 en de Europese verordening EU1935/2004 om een filter met scheur- vrije binnenlasnaden te krijgen. Elke component is zorgvuldig ontwor- pen opdat er geen voegen en spleten zijn, wat een hygiënische standaard- reiniging mogelijk maakt. Bovendien zijn alle onderdelen standaard gepolijst tot minder dan 0.6Ra (0.1Ra is ook verkrijgbaar). Voor de reiniging, onderhoud en de volledige ontmanteling van het Russell Hygiene Filter is geen gereedschap nodig, waardoor één werknemer het filter snel kan demonteren. Het filter is tevens volledig afgesloten waardoor contaminaties via de lucht worden voorkomen en de gezondheid en veiligheid van werknemers worden gewaarborgd. Het filter is geïntegreerd met een zelf- reinigend ontwerp van het Russell Eco Filter. Op die manier worden overmaat- se verontreinigingen tot een grootte van 10 micron continu verwijderd.
Ze zijn snel te installeren, binnen een minuut; het gebruik voorkomt over- matig roeren bij schuurgevoelige materialen en materialen op water- basis; het bespaart energie door een te hoge snelheid van het roerwerk te beperken en voorkomt te hoge snelheid van de motor waardoor de levensduur wordt verlengd.