This page contains a Flash digital edition of a book.
Oplage meer dan verdubbeld


Vakblad Fluids nu ook online lezen


U heeft met dit nummer van Fluids Processing Benelux een primeur in handen! Elk nummer is voortaan ook, meteen na verschijnen, gratis online te lezen. De gedrukte versie blijft bestaan, maar daarnaast is elke uitgave meteen op uw scherm te lezen. Met nuttige extra’s, zoals directe links, filmpjes en extra foto’s. Online op elk Windows-platform, maar ook als gratis App voor iPhone en iPad. Waarom is dat en wat zijn de verwachtingen? Uitgever Henk Klein Gunnewiek licht het een en ander toe.


Wat is de reden voor deze stap? Henk Klein Gunnewiek: “Uiteraard volgen we de ontwikkelingen op de voet. Vanuit de markt krijgen we regelmatig de vraag wat we digitaal aanbieden. Uiteraard vinden mensen al een berg informatie op de web- site fluidsprocessing.nl, een aparte mobile- telefoonversie en sturen we maandelijks de e-mail nieuwsbrief rond. De laatste tijd draaide het met name om de iPad en de iPhone: ‘Hebben jullie een App?’ Ook adverteerders hebben behoefte om via meerdere kanalen te communiceren. Met deze stap bieden we zowel de lezer als de adverteerder extra meerwaarde.”


Drie icoontjes Wat onderscheidt het digitale tijdschrift van het papieren exemplaar? “We bieden twee versies aan: het E-magazine voor het Windows-platform en de App voor het iOS-platform, zeg maar voor alle Apple-devices. In beide applicaties kun je door het tijdschrift bladeren, inzoomen en vanuit de inhoudsopgave rechtstreeks naar een artikel gaan. Bovendien staan er bij alle items, zowel de redactionele artikelen als de advertenties, één of meer ronde icoontjes die aan te klikken zijn. De i staat voor extra informatie, dit is meestal een link naar een website. Het fototoestel staat voor extra foto’s of een pdf-docu- ment met bijvoorbeeld een brochure


of schema. En met een klik op het film- cameraatje start er uiteraard een filmpje.”


Onderzoek


Klein Gunnewiek vervolgt: “Dat het ons menens is, bewijst het uitgebreide onder- zoek dat we als Vezor Media hieraan ten grondslag hebben liggen.” Daaruit blijkt dat 15 procent van de lezers een iPad heeft, 32 procent zegt er binnenkort een te willen aanschaffen. 18 Procent wil geen iPad, maar doet alles met zijn smartphone. En ruim een derde wil niks weten van een iPad. Van die 15 procent iPad-bezitters geeft een derde aan graag een App te willen om Fluids Processing te lezen. “Geen schokkende cijfers misschien maar wel relevant als je bedenkt dat de tablet- PC, inclusief de iPad nog maar in de kinderschoenen staat.” Uit onderzoek van bureau Comscore blijkt dat nu al 35 procent van al het mobiele internetverkeer van de iPad afkomstig is. Daarmee staat Nederland, wereldwijd gezien, op de eerste plaats. Nederlanders zijn dus gek op dit soort nuttige ‘gadgets’. In totaal is iOS, het besturingssysteem van Apple voor de iPad, iPhone en iPod Touch, verantwoordelijk voor 70 procent van al het mobiele internetverkeer. Android heeft een marktaandeel van 22 procent internetgebruik.


Einde van papier? Is hiermee het einde van het papieren tijdschrift aangebroken? Klein Gunne- wiek veert overeind: “Helemaal niet! In dit digitale tijdperk zie je het gebruik van papier alleen maar toenemen. Een goed vakblad, met een praktisch bruikbare inhoud, functioneel vormgegeven, heeft een specifieke aantrekkingskracht. Je bla- dert het eens door en komt dan iets tegen waarvan je denkt: hé, dat is interessant. Je gaat lezen of steekt het in je koffer voor een ander tijdstip, een andere plek. En de meeste mensen lezen nu graag nog van papier, niet van een beeldscherm. Voorlopig blijft het gedrukte tijdschrift zeker bestaan. Maar ik ben er van overtuigd dat dit langzaam maar zeker gaat veranderen. En dus gaan wij daarin mee.” En zo wordt de gedrukte oplage van zesduizend exem- plaren verhoogd met ruim vierduizend digitale abonnees die tot nu toe alleen de e-mail nieuwsbrief ontvingen. Klein


DIGITAAL Christien Nuboer


Gunnewiek: “En daar komen alle toekom- stige gebruikers van de App dan nog bij…”


Ontwikkeling


Na een periode van onderzoek volgde de oriëntatie op het wensenpakket voor een digitale uitgave, de technische mogelijk- heden en het vinden van de juiste partner om het te realiseren. Klein Gunnewiek: “Hierin hebben we veel tijd en moeite gestoken. Als we iets doen, moet het wel goed zijn. Allereerst hebben we Solids Processing live gebracht, sinds nr. 4 vorig jaar, en nu is het de beurt aan Fluids. We hebben alles dus al een keer mee- gemaakt, van consequenties voor lezers en adverteerders maar ook voor onszelf, de interne workflow. Uiteindelijk hebben we samen met onze ontwikkelpartner X-MediaSolutions de juiste vorm gevonden voor zowel Windows als Apple. Binnenkort komt daar ook het Android-platform bij.” Helemaal klaar voor de toekomst? “Je bent nooit klaar, dit is pas het begin. Ik hoor dan ook graag van lezers/gebruikers wat hun ervaringen en wensen zijn: h.kleingunnewiek@vezor.nl.”


Hoe?


En uiteraard de hamvraag: hoe komen lezers bij de online versie van dit blad? Klein Gunnewiek: “De Apple-gebruikers kunnen in de App-shop zoeken naar Fluids en die gratis downloaden. Registratie zorgt ervoor dat de gebruiker ook de maan- delijkse nieuwsbrief krijgt. Als er een nieuw nummer uitkomt, krijgen ze daarvan auto- matisch bericht. De huidige abonnees van de e-mail nieuwsbrief krijgen de weblink voor elk nummer gemaild op de datum van verschijning. Wilt u Fluids Processing online lezen op een Windows-computer, ga dan naar fluidsprocessing.nl en registreer daar om vervolgens de weblink gemaild te krijgen. En dat alles helemaal gratis.”n


Fluids Processing Nr. 1 - februari 2012


19


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64