This page contains a Flash digital edition of a book.
WEEK 26-27 29 JUNI 2016


DeltaPort heeſt een nieuwe havendirecteur: Andreas Stolte


DÜSSELDORF Andreas Stolte (50) is per 1 juni de nieuwe havendirecteur van DeltaPort in Wesel. Stolte werkte voorheen bij de neska Schifffahrts- und Speditionskontor GmbH, een dochteronderneming van de HGK, Häfen und Güterverkehr Köln.


JUDITH STALPERS


In de dertig jaar dat Stolte bij neska werkte, klom hij op van leerling tot bestuurslid van verschillende neska-ondernemingen. Hij hield zich daar vooral met de ontwikkeling van intermodale terminals bezig. Met Stolte is een zeer ervaren haven- en overslagspecialist naar DeltaPort gekomen. Dit tot grote tevreden-


heid van alle betrokken partijen, de raad van commissarissen en de gemeente Wesel. DeltaPort is de dynamische havengroep in en rond Wesel aan de Nederrijn. Sinds de havens in de regio zijn samengegaan in een gemeen- schappelijke onderneming heeſt het bedrijf een duidelijk profiel gekregen. Zo heeſt de vorige directeur, Jens Briese, ervoor gezorgd dat grondstukken in de directe nabijheid van de havenbekken tot industrieterrein zijn omgevormd. Hierdoor heeſt DeltaPort in zijn drie havens zo’n 86 hectaren bedrijfsterrein beschikbaar. De nieuwe directeur staat voor de taak om daar nieuw leven, en vooral ar- beidsplaatsen, naar toe te halen. De verwach- tingen zijn hoog, omdat maar weinig havens in de deelstaat Noordrijn-Westfalen nog vrije grondstukken hebben terwijl de vraag groot is. Onder Briese ontwikkelde de haven zich ook op milieugebied als een voorbeeld voor anderen. Als bekroning kreeg DeltaPort daar- voor eerder dit jaar als eerste Duitse binnen- haven het PERS-milieucertificaat toegekend. Stolte stapt in grote schoenen, maar DeltaPort denkt weer een energieke en doorzettende directeur te hebben aangetrokken. Eéntje die de ingezette groei van de havens verder weet te ontwikkelen.


Vervolg van de voorpagina


wordt successievelijk tot 2022 stilgelegd. Een kernreactor moet eerst zes jaar lang tot rust komen (om het eenvoudig uit te drukken). Dan begint de ontmanteling. Kerncentrales zijn gigantische bouwwerken uit staal en beton die volgens de Duitse wet geheel moeten worden afgebroken. Kerncentrales liggen altijd aan het water omdat ze continu gekoeld moeten worden, aan zee (zoals in Japan) of aan een rivier (zoals in Duitsland). In het geval van energiebedrijf EnBW gaat het om drie lo- caties. Twee aan de Neckar: Neckarwestheim en Obrigheim. En één langs de Rijn ten zuiden van Karlsruhe: Philippsburg. EnBW heeſt nu besloten om zo veel mogelijk de waterweg voor zijn transport van het afval te gebruiken.


Op de centrale Neckarwestheim staan twee kernreactoren. Blok 1 moest vanwege zijn hoge leeſtijd in 2011 van het net. Volgend jaar wil EnBW met de sloop van deze kernreactor (plus generatorgebouw, plus koeltoren, plus veel andere infrastructuur) beginnen. Blok 2 mag nog tot 2025 dienst doen. Tegen de tijd dat het meeste werk van Blok 1 achter de rug is begint EnBW met de ontmanteling van Blok 2. Tezamen gaat het om 1,2 miljoen ton puin van de twee centrales. Het gaat overigens om afval dat voor het overgrote deel niet-ra- dioactief is. Slechts één tot twee procent is (laag- tot middel-)radioactief die uiteindelijk


FRANSE VAARWEGEN HEBBEN VEEL SCHADE DOOR STORM EN HOOGWATER VNF trekt 12,84 miljoen uit voor spoedreparaties


BĖTHUNE De Raad van Bestuur van Voies navigables de France (VNF) heeſt bijna dertien miljoen euro extra ter beschikking gesteld voor de uitvoering van spoedrepara- ties, nodig vanwege de schade die de recente overstromingen aan het vaarwegennet hebben toegebracht.


WILFRIED VELDHUIJZEN


Het wassende water en de overstromingen van mei-juni hebben ernstige verwoestingen aangericht aan het vaarwegennet van VNF. Een deel van het netwerk, vooral in de bek- kens van de Loing en de Seine, werd volgens VNF ‘verdronken’ aangetroffen. Overstroomd en onderworpen aan de sterke stromingen heeſt de infrastructuur een veelvoud aan schades geleden, zoals overstroming van be- dieningsinrichtingen, verzwakking van dijken, ja zelfs dijkdoorbraken en schades aan kades. Sluiscomplexen en beheergebouwen langs de waterwegen zijn overstroomd.


Canal de Briare Ook het kanaal van Briare (onder Parijs) werd zwaar getroffen. De Algemeene Schippers Ver- eeniging (ASV) meldt dat in de nacht van 30 op 31 mei de dijk op PK 38.550 (bij Montcresson) van het kanaal is ingestort. Net als op vele


plekken in Frankrijk kampte men daar met enorme wateroverlast en de slecht onderhou- den dijk kon dit niet aan. Na de dijkdoorbraak heeſt men enige noodreparaties uitgevoerd om erger te voorkomen. “Maar volgens de VNF Direction Territoriale Centre-Bourgonge is de termijn voor de reparaties ‘enkele maan- den’. Dat het lang zal duren voor het kanaal weer gebruikt kan worden lijkt evident”, zegt ASV-voorzitter Sunniva Fluitsma.


Budget voor herstel Om al deze problemen aan te pakken heeſt VNF haar budget voor 2016 aangepast en is 12,84 miljoen euro toegewezen voor de uitvoering van onmiddellijk noodzakelijke reparaties. Deze uitgaven zijn verdeeld over werkzaamheden aan de infrastructuur (8,6 miljoen euro), bedrijfsuitrustingen (2,85 miljoen euro), maatregelen voor gevaarlijk stilliggende schepen en voor havens (1,3 miljoen euro), alsmede 90.000 euro voor spoedhulp aan beambten van VNF die door de watersnood getroffen zijn. VNF wil nog aanvullende onderzoeken instellen om na te gaan of er boven de spoedreparaties nog ver- dere investeringen nodig zijn om het netwerk te versterken en de kwetsbaarheid ervan te verminderen. Het overleg over de spoedwerk- zaamheden was voor de Raad van Bestuur


ONNODIG STILLIGGEN KOST GELD Bel van Andel 010 4293316


 Topkwaliteit tractieaccu’s, scheepsaccu’s, dynamo’s  Uit voorraad geleverd en vakkundig gemonteerd  Dealer voor Mastervolt en Victron omvormers en laders


Van Andel zorgt al ruim 80 jaar voor de juiste spanning aan boord!


www.vanandel-rotterdam.nl | info@vanandel-rotterdam.nl


van VNF aanleiding om het belangrijke en doeltreffende werk in herinnering te roepen, dat door de beambten van VNF gedurende deze watersnoodperiode is verricht. Werk dat vaak onder moeilijke omstandigheden is uit- gevoerd, maar dat het mogelijk heeſt gemaakt de hoofdassen van de vaarwegen snel weer open te krijgen. Dit heeſt er ook toe geleid dat de maatregelen beperkt konden worden, die door de VNF en de Franse staat tegenover de bedrijfstak genomen moesten worden om de economische gevolgen van deze overstromin- gen te verzachten.


Pont Canal de Briare


Kanalen herleven De budgetaanpassing stelt VNF ook in staat om de werkzaamheden te beginnen, die het kanaal Condé-Pommeroeul, in de regio Hauts de France weer bevaarbaar moeten maken. Hiervoor is 24,5 miljoen euro vrijgemaakt en 560.000 euro aan betalingskredieten in 2016. Daarnaast maakt een overeenkomst tussen VNF en de AFITF (Agence de Financement des Infrastructures de Transport en France) via een bijdrage van 850.000 euro in 2016 de studie naar de uitbouw van de verbinding tussen Bray-sur-Seine en Nogent-sur-Seine mogelijk.


3


in va- ten


naar de tussenopslag in Mijnschacht Konrad bij Salzgitter vervoerd moeten wor- den. Een bestemming die overigens ook grotendeels per schip is te bereiken. Ook in Philippsburg staan twee kernblok- ken. Blok 1 staat voor de sloopfase. Blok 2 mag als één van de laatste Duitse kernreactoren nog tot 2022 dienst doen.


Nieuwe vracht De binnenvaart krijgt een nieuwe taak in de energiesector: het afvoeren van puin en ge- vaarlijke stoffen, terwijl de aanvoer van kolen en olie naar elektriciteitscentrales gestaag afneemt en met de sluiting van kolencen- trales in het verschiet verder zal afnemen. Nu afwachten of behalve EnBW ook andere uitbaters de weg naar het binnenschip vinden voor hun energietransitie.


Banken en complete scheepsstoffering


www.degostofferingen.nl


Doornseweg 2a 4255 GZ Nieuwendijk T 0183 40 19 33 E info@degostofferingen.nl


24/7 STORINGSDIENST WIJ INSTALLEREN AAN BOORD!


CCRII GENERATOREN HATZ - JOHN DEERE - FPT IVECO


HAVEN 138 ANTWERPEN T +32 3 546 40 83 WWW.SERVICEELECTRO.BE


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60