search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
Assen buigt voor ACM


De gemeente Assen heeft besloten om de camperplaats aan het Havenka- naal te sluiten. Dit onder druk van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).


De reden dat de camperplaats sluit, is dat de gemeente een aantal brieven heeft gekregen, waarin de ACM stelt dat de gemeente met de exploitatie van de camperplaats handelt in strijd met de Wet markt en overheid. Voor water en elektra moet weliswaar worden betaald, maar het overnachten op deze sober ingerichte plek is gratis. En daar is de ACM niet blij mee, want dat zou leiden tot oneer- lijke concurrentie met recreatieondernemers. “We hebben een stuk of vier, vijf brieven van de ACM gekregen en de taal wordt steeds dreigender”, zegt Henk Heijman, beleidsme- dewerker mobiliteit, toerisme en recreatie van de gemeente Assen.


GEVRAAGD


Personeel en vrijwilligers van de NKC zijn gezamenlijk verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de vereniging. Zij doen dit met veel enthousiasme, inzet en teamgeest. In verband met vertrek, groei en ontwikkeling, zijn wij op zoek naar:


VRIJWILLIGERS


Marketing • Presentator/workshopbegeleider (m/v) Regio Noord-Holland


• Leden evenemententeam (m/v) Regio Zuid-Holland


• Leden evenemententeam (m/v) Regio Zuid


• Leden evenemententeam (m/v) Interesse?


Kijk voor meer informatie op www.nkc.nl > NKC > Over > Vacatures.


De gemeente heeft niet overwogen om de ex- ploitatie van de camperplaats te bestempelen als een zaak van algemeen belang, waardoor de regels van de ACM niet van toepassing zouden zijn. “Het is heel lastig om aan te to- nen dat er sprake is van een algemeen belang. Dat kan alleen het geval zijn als er in de wijde omgeving geen campings zijn. En die zijn er wel”, zegt Heijman. “We weten van andere gemeenten dat de ACM erbovenop zit om desnoods via de rechter aan te tonen dat er geen sprake is van een algemeen belang.” Nu het gebied rond de haven op de schop gaat, is dat voor de gemeente een goede aanleiding om een streep te zetten onder de camperplaats en daarmee ook een punt achter de briefwisseling met de ACM. Voor de cam- peraar die Assen wil bezoeken, maar niet een paar kilometer buiten de stad wil overnachten, gloort er echter wel hoop: in de herinrichting


van het gebied rond de haven staat een paar honderd meter verderop wel een camperplaats ingetekend. “Niet gratis, maar met een markt- conform tarief”, zegt Heijman. Hoe te bepalen is wat dit is, daar gaat de gemeente Assen de komende maanden nog eens heel goed over nadenken. “Het is allemaal heel arbitrair”, verzucht Heijman. Een richtlijn hiervoor heeft hij van de ACM niet gekregen. In het voorjaar van 2017 staat de opening van de nieuwe camperplaats gepland. Camperaars kunnen ook terecht op campings rond Assen, op drie en vijf kilometer van het centrum. Respectievelijke sitecodes op Cam- percontact.com: 29567 en 15781.


EuroPeCa voorlopig dicht


Na een strijd van vijf jaar met de gemeente, hebben de Nederlandse eigenaren van camperpark EuroPeCa in het Spaanse La Romana besloten hun park voorlopig te sluiten.


De eigenaren Caroline Christiaans en Peter Vankan genoten enige bekendheid, omdat zij als Nederlandse pioniers in Spanje


fi gureerden in een televisie-uitzending van Ik vertrek. Ook de burgemeester van La Romana kwam bij die uitzending in beeld en was volgens de eigenaren mede daarom enthousiast over het initiatief en bereid om het park te gedogen, zolang de vergunning nog niet helemaal rond was. Dat was vijf jaar geleden. Burgemeesters komen en burgemeesters gaan en volgens Christiaans en Vankan is de nieuwe wat meer gecharmeerd van het handhaven van regels. Even leek het erop dat het goed zou komen, toen het park in december 2015 na een periode van een paar maanden weer werd geopend, maar sinds begin maart meldt de site van het park dat het stel besloten heeft de strijd met de stadsarchitect te staken. ‘Het is duidelijk geworden dat we heel moeilijk van hem kunnen winnen’, aldus de site. Ook staat er nog bij dat de eigenaren hun reserve- ringsverplichtingen zullen nakomen en dat de strijd nog niet gestreden is.


KIJK VOOR HET ACTUELE NIEUWS OP NKC.NL 28 | Kampeerauto nr. 4/2016 NKC


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80  |  Page 81  |  Page 82  |  Page 83  |  Page 84  |  Page 85  |  Page 86  |  Page 87  |  Page 88  |  Page 89  |  Page 90  |  Page 91  |  Page 92  |  Page 93  |  Page 94  |  Page 95  |  Page 96  |  Page 97  |  Page 98  |  Page 99  |  Page 100