search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
906 | WEEK 10-11 6 MAART 2019


ASTO SHIPYARD REALISEERT NIEUWBOUWSCHIP VOOR JONGE ONDERNEMERS mvs Santa Ponsa door Santa Ponsa SA in de vaart genomen


41


RAAMSDONKSVEER Met de oplevering van mvs Santa Ponsa wordt een afbouwproject gerealiseerd door Asto Shipyard. Zoals ge- bruikelijk binnen de projecttijd en tot volle tevredenheid van de klant. Het schip, in ge- bruik genomen door Santa Ponsa SA, voor- ziet een jong schippersstel in hun ambitie een varend bestaan op te bouwen.


Francois Van Hemelrijk realiseerde mvs Santa Ponsa voor twee ambitieuze mensen die graag als stel hun bestaan aan boord wilden opbouwen. Om hen te steunen in de mogelijk- heid te gaan varen, werd door Santa Ponsa SA samen met GSK Brokers en Asto Shipyard een plan gemaakt. Asto zou de afbouw realiseren van het op de werf Brejec in Znerajin gebouw- de casco. Het zou een conventioneel schip worden die dezelfde naam zou krijgen als de eerdere schepen van Van Hemelrijk waar- van de laatste in januari 2018 werd verkocht: Santa Ponsa. Genoemd naar Santa Ponsa op Mallorca, de bestemming van de huwelijksreis van François en Diana.


Asto Shipyard in Raamsdonksveer, gelegen aan open water en voorzien van alle facilitei- ten voor scheepsbouw, reparatie en onder- houd bouwde het casco in vier en een halve maand af. Het schip heeſt een afmeting van 84,70 x 9,60 en zal in eerste instantie worden ingezet voor vervoer van zand vanaf Zeeland naar plaatsen aan klein vaarwater in Zuid- België en Noord-Frankrijk. De geladen diep- gang van het schip is 3.20.


Het stuurhuis is voorzien van een hefconstruc- tie en de kruiplijn kan worden verlaagd door de tanks in bodem en zijwanden van het mid- denschip te vullen. In de betimmering van de woning, keuken en badkamer is de moderne stijl van het stel terug te vinden dat het schip zal gaan varen. Voor is een extra studio aan- wezig waar een deksman zijn intrek zou kun- nen nemen als daarvoor wordt gekozen. Voor mvs Santa Ponsa is het Easyflow roer- systeem van De Waal toegepast. De Stuwa


Easyflow roeren zijn slanker dan andere roer- typen, staan verder naar buiten opgesteld en geven minder weerstand. In nulstand staan de roeren net buiten het snel stromende schroef- water. Het water stroomt hierdoor veel sneller langs de binnenkant van het roer dan de bui- tenkant. Dat zorgt voor een overdruk aan de binnenkant en onderdruk aan de buitenzijde. Het gepatenteerde Easyflow vleugelprofiel zet dit drukverschil om in extra stuwkracht. De achterzijde van het roerblad heeſt vrijwel geen kromme uitloop waardoor de gevormde stuw- kracht niet wordt verstoord. Een vorm van optimale scheepsdynamica waardoor, met besparing van brandstof, een uitstekend ma- noeuvreergedrag en optimaal rendement uit het schip gehaald wordt.


De voortstuwing wordt gerealiseerd door een Caterpillar van 1.005 PK. Stuurhuis, hefkolom, autokraan, ankerlieren en spudpalen wer- den geleverd door Van Wijk uit Werkendam. Windex tekende aan boord van dit nieuwe schip voor de levering en aanleg van aircondi- tioning, ventilatie van de accommodatie, RVS klaproosters en de ventilatoren.


Alle bijzonderheden over de bouw van het mvs Santa Ponsa en de specificaties van de geleverde diensten en producten staan in de gedetailleerde leverancierslijst en op de speciale opleveringspagina die u aanslui- tend in deze krant kunt vinden.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52