Kort nieuws Actueel
ROLSTOELBUS VOOR SAAR
GERTJAN DICKER ERELID KNMT
T
ijdens het traditionele jaarlijkse diner voor ereleden en penninghou-
ders van de KNMT is dr. Gertjan Dicker benoemd tot erelid van de beroeps- organisatie. Uit handen van voorzitter Hans de Vries ontving hij de daarbij behorende oorkonde en gouden speld. De mka-chirurg werd voorgedragen door de commissie Ereleden van de KNMT. Die benadrukte zijn buitengewone staat van dienst. Dicker was voorzitter van de Sectie Tandarts-specialisten, lid van het afdelingsbestuur Eindhoven, verrichtte vele werkzaamheden voor de NVMKA en is voorzitter van pensioenfonds SPT. Ook stond hij aan de wieg van KNMT 2.0, was tijdens de fusie met de ANT adviseur van het bestuur van de KNMT, zette zich in als arbiter bij het Scheidsgerecht Gezond- heidszorg en was lid van het College Tandheelkundig Specialismen. Voorts zette hij een leergang Jonge Bestuurders op. Dicker is voor al zijn activiteiten eer- der al benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en nu dus tot erelid van de KNMT. Professor dr. Robert Bausch, Hans ’t Hart, Henk van den Hul en dr. Jo Frencken gingen hem daarin voor.
22 NT DENTZ JUNI 2024
TUCHTRECH- TER ZIET MIN- DER KLACHTEN TEGEN TAND- ARTSEN
B
ij de Tuchtcolleges voor de Gezond- heidszorg kwamen vorig jaar 46
klachten binnen die betrekking hadden op een tandarts, zo blijkt uit het jaarver- slag over 2023. Dit zijn er minder dan in voorgaande jaren. De colleges – zowel de drie regionale (RTG) als het Centraal Tuchtcollege (CTG) – handelden in 2023 in totaal 1.004 klachten af. In 46 gevallen ging het om een klacht tegen een tand- arts, 4,6 procent van het totaal. Dit zijn er 43 minder dan in 2019 en 23 minder dan in 2020. De meeste klachten werden ingediend tegen artsen (655), gevolgd door de gezondheidszorgpsychologen (70) en verpleegkundigen (89). Van de 46 afgehandelde klachten tegen tandartsen werden er 11 gegrond verklaard. Bij twee van de gegronde klachten is geen maatregel opgelegd, 8 leverden een waarschuwing op en één een berisping. Het CTG handelde vijf tuchtzaken tegen tandartsen af wat één keer een berisping en één keer een waarschuwing opleverde. Overigens is de gemiddelde doorlooptijd van een klacht bij het RTG licht opge- lopen en bij het CTG licht gedaald. Bij beide instanties duurt de behandeling nu gemiddeld iets meer dan acht maanden.
E
en rolstoelbus. Dat is het doel van de fundraisingsactie voor
Saar Hayen. Tijdens een skivakantie met studiegenoten van de studie Tandheelkunde in Nijmegen, in maart 2022 in de Franse Alpen, werd ze getroffen door een hartstilstand. Saar werd gereanimeerd en overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Marseille waar ze drie weken verbleef. Vervolgens ging ze naar Maastricht, waar ze in behandeling is gegaan voor haar hersenletsel en laagbewustzijnsstoornis. Vanaf medio 2023 woont ze weer bij haar ouders in Born. Saar maakt kleine stapjes vooruit en geeft niet op, laat haar familie weten. Ze is alerter en zich steeds meer bewust van haar omgeving, gaat graag op pad, maar is afhankelijk van een rolstoelauto. De huidige lease rolstoelauto voldoet helaas niet: geen tillift en geen plaats voor bagage en een vierde persoon. Voor de familie was dit aanleiding om via crowdfunding geld op te halen voor een nieuwe of tweedehands rol- stoelauto of -bus, waarvoor zo’n zes- tig- tot honderdduizend euro nodig is. Dit bedrag is inmiddels ruimschoots gehaald. De crowfunding richt zich nu op een medische, niet door de zorg- verzekering gedekte behandeling van Saar. Meer weten of ook bijdragen:
www.busvoorsaar.nl.
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68