search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
952 | WEEK 50 9 DECEMBER 2020


Nieuwe commercieel manager Havenbedrijf Moerdijk


MOERDIJK Jayand Baladien is afgelopen 1 de- cember aan de slag gegaan als commerci- eel manager van Havenbedrijf Moerdijk. Hij wordt verantwoordelijk voor het commerci- ele team en het behartigen van de commer- ciële havenbelangen. Hieronder valt onder meer het verder uitbouwen van de knoop- puntfunctie Moerdijk en verduurzaming van het haven- en industrieterrein.


Algemeen directeur Ferdinand van den Oever: “Ik ben blij met de komst van Jayand. Hij kent


de logistieke wereld en zijn profiel past goed in de organisatie en bij de opdracht. Ik kijk uit naar een prettige samenwerking.” Baladien heeſt de afgelopen jaren vooral functies in de maakindustrie uitgeoefend; van consultant, projectleider, supply-chainmanager tot logis- tiek directeur. De laatste jaren werkte hij bij Wuppermann. De nieuwe commercieel directeur neemt het stokje over van Manon Baartmans, die de or- ganisatie volgend jaar zal verlaten voor een sabbatical.


19


Noordzeekanaalgebied draagt sterk bij aan economische groei van regio


IJMUIDEN In 2019 groeide de overslag, werk- gelegenheid en de economische waar- de op de bedrijventerreinen langs het Noordzeekanaal, zo blijkt uit de Monitor Ruimte-Intensivering Noordzeekanaalgebied van dat jaar.


Duitse beroepscoöperatie voert campagne voor veiliger afmeren binnenvaartschepen


DUISBURG De Duitse beroepscoöperatie Verkeer (BG Verkehr, afdeling binnenvaart), waar veel werknemers uit de verschillende verkeerssectoren bij zijn verzekerd, vraagt deze maand extra aandacht voor de juis- te veilige procedures bij het afmeren van binnenschepen.


Ofschoon het aantal ongelukken in de binnen- vaart jaar op jaar afneemt, gebeuren er toch nog steeds relatief veel incidenten bij het af- meren met touwen en lijnen. Vaak blijken dan de voorgeschreven procedures niet correct nagevolgd. Dit soort veel voorkomende rou- tinehandelingen dreigen na verloop van tijd snel en slordig te worden uitgevoerd. Dat zou niet mogen, want een schip kan altijd een on- verwachte beweging maken, waardoor bij het vastmaken lichamelijk letsel kan ontstaan.


Om die reden is een goede communica- tie tussen de stuurhut en het dekpersoneel, juiste kleding, knooptechnieken en een op- geruimd dek belangrijk. Daarvoor wil de BG Verkehr met zijn affiches het boordpersoneel weer wakker schudden. Met ingang van deze maand staan er daarom grootformaat borden in een dertigtal havens en sluizen. Ook heeſt de coöperatie een uitvoerige video op zijn website beschikbaar gesteld die ook goed als scholingsmateriaal is te gebruiken.


u


GOES De startup HelloContainer uit Goes heeſt de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo gewonnen.


Gedeputeerde De Bat reikte de prijs op don- derdag 26 november uit, tijdens een live-uit- zending vanuit het kantoor van het winnende


Lezers van de e-paper kunnen hier de video bekijken.


Vertegenwoordigers van gemeenten langs het Noordzeekanaal, provincie Noord-Holland, het Rijk, havenbeheerders en de beheerder van de infrastructuur werken samen in het Bestuursplatform Noordzeekanaalgebied. Jaarlijks brengen zij de feiten over de ont- wikkelingen op de bedrijventerreinen langs het Noordzeekanaal in beeld met de Monitor Ruimte-Intensivering NZKG. Met intensivering wordt het optimaal benutten van de beschik- bare, schaarse ruimte bedoeld.


In 2019 is in totaal 27,5 hectare bedrijventer- reinen uitgegeven langs het Noordzeekanaal. Hiervan is 8,1 hectare kadegebonden en 19,4 hectare niet-kadegebonden terrein. Kadegebonden terreinen bestaan uit de ka- vels die direct aan de kade liggen. Bedrijven op deze kavels hebben in het algemeen een directe relatie met het water. De uitgiſte over 2019 ligt lager dan de gemiddelde uitgiſte van de laatste 20 jaar (te weten: 18,6 hectare ka- degebonden terrein en 17,4 hectare niet-kade- gebonden terrein). Op 1 januari 2020 is totaal nog 369,7 hectare uitgeefbaar op bedrijven- terreinen in het NZKG. Hiervan is 145,9 hecta- re (39 procent) kadegebonden terrein.


Scheepsbezoeken De overslag in het NZKG (exclusief Zeehaven IJmuiden) groeide in 2019 met ruim 3.3 mil- joen ton (ruim 3 procent) naar ruim 104 mil- joen ton. De groei van de overslag in het NZKG is geheel toe te rekenen aan het havenge- bied Amsterdam. De lading kwam met grotere schepen binnen, omdat het aantal scheeps- bezoeken ten opzichte van de vorige meting licht daalde.


Ten opzichte van de vorige meting is de werk- gelegenheid op de bedrijventerreinen toege- nomen met 6.142 banen. Hiervan waren er 751 banen haven-gerelateerd (12 procent). De hoogste stijging vond plaats in het havenge- bied van Amsterdam. Door de impact van de coronacrisis op de regio is het lastig is te voor- spellen hoe de uitgiſte van terreinen de ko- mende jaren verloopt. De cijfers wijzen er tot nu toe op dat er nog steeds veel vraag is.


HelloContainer winnaar Zeeuwse Innovatieprijs


online boekingsplatform. “Ik ben erg trots”, aldus een overrompelde Kees Koopman, een van de drie oprichters.


RH Marine en Damen helpen de Marine met slim onderhoud aan nieuwe schepen


VLISSINGEN RH Marine en Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS) gaan de Koninklijke Marine helpen om het onder- houd van de nieuwe marineschepen efficiën- ter en beter voorspelbaar te maken met be- hulp van data science.


Beide bedrijven hebben een samenwerkings- overeenkomst getekend met de Directie Materiële Instandhouding (DMI) van de KM. Doel van de samenwerking is om met be- hulp van data science de conditiebewaking van systemen te verbeteren, faalgedrag be- ter te voorspellen en uiteindelijk onderhoud beter te plannen. Door de overgang naar


voorspelbaar onderhoud neemt de beschik- baarheid van de marineschepen toe.


De drie partijen hebben een stappenplan op- gesteld om in de toekomst alle data van de marineschepen te kunnen verzamelen, op- slaan en analyseren. Scheepswerf Damen gaat de marineschepen voorzien van aller- lei nieuwe sensoren en meters die procesda- ta van alle systemen aan boord leveren. RH Marine levert en onderhoudt de benodigde infrastructuur om data te kunnen verzamelen en opslaan. Het opslaan gebeurt onder meer in nieuwe beveiligde data warehouses aan boord.


Techplatform De KM kan de beschikbare data direct analy- seren met behulp van machine learning, al- goritmes, artificial intelligence (AI) en data- modelling technieken. RH Marine zorgt er daarnaast voor dat de informatie uit de data en de status van alle systemen 24/7 duidelijk zichtbaar wordt gemaakt op dashboards, zo- wel voor de bemanning aan boord als voor de onderhoudsorganisatie aan de wal. De drie partijen zijn hiervoor het afgelo- pen jaar een pilot aangegaan op het pa- trouilleschip Zr.Ms. Groningen, dat door de KM beschikbaar is gesteld als een soort techplatform.


Nautilus roept regeringen wereldwijd op om voor kerst aflossingen mogelijk te maken


ROTTERDAM Nautilus International, vak- bond van maritieme professionals in de UK, Nederland en Zwitserland, wil dat regeringen en de industrie hun inspanningen opvoeren om een einde te maken aan de afloscrisis voor zeevarenden door Covid-19. Uit internationaal onderzoek blijkt dat bijna 90 procent van de zeevarenden en waterbouwers wereldwijd is getroffen door de pandemie en dat grote aan- tallen maritieme werknemers de industrie wil- len verlaten, als dit zo doorgaat.


Nautilus roept regeringen en de industrie op om samen te werken om zoveel mogelijk be- manningsaflossingen mogelijk te maken in de maand december, en zeker met Kerstmis, mede ook omdat sommige bemanningsleden nu al een tweede kerst tegemoet gaan, ver weg van huis. Nautilus heeſt op 1 december een petitie gelanceerd, waarin regeringen en de Verenigde Naties worden opgeroepen om er samen voor te zorgen dat zeevarenden, waterbouwers en off- shore-werkers in elk land worden aangewezen als ‘key workers’ en om bemanningsaflossingen waar ook ter wereld mogelijk te maken. Naar schatting 400.000 zeelui van over de hele wereld zijn nu op hun schepen ‘gestrand’.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36