search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
INEEN - ORGANISATIE & VERANDERKRACHT


om vragen als: waar bent u op dit moment, kunt u vertellen wat er is gebeurd? De proef is vooral bedoeld om te kijken of het lukt om spraak naar tekst om te zetten, op de juiste plaats in het EPD. Als dat lukt, kijken we wat er nog meer mogelijk is. Kun je informatie die een patiënt geeft, omzetten in de juiste medische termen? Wat mooi zou zijn, is als het systeem op termijn al in de wachtrij vragen kan stellen over de vitale functies van de beller. Er zijn mensen in een levensbedreigende situatie die ‘netjes’ in de wachtrij plaatsnemen, terwijl ze met spoed geholpen moeten worden. Als het systeem die patiënten eruit kan pikken en vooraan kan zetten, verhoogt dat de kwaliteit van zorg.”


Consultsamenvatting Op de huisartsenspoedpost in Nijmegen experi- menteert NEO Huisartsenzorg met een AI-systeem voor spraakherkenning en consultsamenvatting: Juvoly. Het systeem staat in een van de elf spreek- en behandelkamers; huisartsen die willen, kunnen het gebruiken. Het systeem luistert mee met het consult en maakt aan het einde een samenvatting die zonder extra handeling in de SOEP-regels van het EPD belandt. “De ervaringen zijn overwegend positief. We zien dat het systeem in de meeste gevallen doet wat het moet doen. Na de zomer kijken we of we meer werkplekken met dit systeem inrichten.”


Een AI-toepassing waar Janssen ook positief over is, is het beoordelen van röntgenfoto’s. “Wie binnenkomt met een mogelijke botbreuk, zit eerst een tijd bij de huisartsenspoedpost en daarna in het ziekenhuis. Sinds anderhalf jaar kunnen wij bij de huisartsenspoedpost rechtstreeks een röntgenfoto aanvragen bij radiologie van zieken- huis CWZ in Nijmegen. Die foto wordt vervolgens beoordeeld door de radiologie-assistent samen met AI. In 99,9 procent van de gevallen hebben die samen de juiste beoordeling. Achteraf kijkt er altijd nog een radioloog naar. Dat je die in eerste instantie overslaat, scheelt de BV Nederland geld en de patiënt tijd.”


Wie vindt dat anderen aan de slag moeten met AI, moet zelf het goede voorbeeld geven, vindt Janssen. Vandaar dat NEO Huisartsenzorg op


‘De radiologie-assistente en AI beoordelen de röntgenfoto van een mogelijke botbreuk voor de HAP’


verschillende vlakken aan de slag is met AI. Zijn advies: “Wees niet te angstig. Zorg dat je meegaat in de ontwikkeling en wees tegelijk kritisch. De rol van zorgmanagers is laten zien wat mogelijk is én er begrip voor hebben dat veranderen en omden- ken ingewikkeld is. Als medewerkers en huisart- sen tijdig betrokken worden en ervaren wat AI voor ze kan betekenen, kunnen we AI nu al suc- cesvol inzetten.”


SEPTEMBER 2025 - 29


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32