GEZIEN
Tekst Johan Hijmenberg Foto’s Huib Verhoef
Een edel metaal met vele extra’s inclusief Rimor Sailer Gold Edition
Rimor Nederland heeft in 2012 een primeur voor Europa: de Sailer Gold Edition. Het ‘goud’ schittert van alle kanten. Maar bovenal is het een complete halfintegraal voor nog geen € 70.000. En met een laadvermogen van meer dan vijfhonderd kilogram.
Na het binnenstappen op het verlaagde Fiat- chassis valt de verfijnde Italiaanse herkomst op. Het lichteiken decor ziet er nautisch uit. Ook de scheidingsdeur, met raam, tussen voor- en achtergedeelte, geeft een extra bootdimensie. De special look gaat door in de cabine, waar het dashboard en de cabinedeu- ren gedeeltelijk zijn afgewerkt met wortel- hout. Het plafond van de cabine is belegd met skai. Verder is de indeling tamelijk standaard. Een vijfpersoons eet- en zithoek met dwarsbank en met op alle plaatsen een veiligheidsgordel. De dinette is om te bouwen tot een bed van 105 bij 220 centimeter. In de hoekkeuken hebben het driepitsgastoestel en spoelbak glazen aflegplaten. De koel- en vrieskast en de gasoven staan aan de andere kant. Douche en toilet zijn gescheiden. Twee eenpersoons- bedden maken de indeling compleet. Kussens om ze om te bouwen tot een letto matrimo- niale posteriore ofwel tweepersoonsbed, zit- ten in het pakket. De speciale editie is ook te krijgen met een dwarsbed of een queensbed. Fijn is dat de vloer geen niveauverschil kent en de stahoogte overal 199 centimeter is. Vijf dakramen zorgen voor veel lichtinval.
8 | Kampeerauto nr. 0/2012 NKC
De buitenkant is deels goud gestyled, net als de veiligheidsgordels van het zitelement; een leuk detail. Maar wat biedt deze pri- meur meer?
Veel inbegrepen
Als zelfs een kluisje tot de standaarduit- rusting behoort, mag je van volledigheid spreken. De buitenwanden en het dak zijn van hagelbestendig polyester. Geen dub- bele vloer, maar hij is wel 44 millimeter dik. De elektrische, verwarmde ramen en spiegels zijn ook inbegrepen, evenals de cruisecontrol, cabineairco, audioappara- tuur en dubbele airbags. Maar ook abs en de centrale vergrendeling met startonder- breker zitten erbij, net als twee gasflessen met een Truma Secumotion-gasbeveiliging. De opbouwdeur, met dubbele sloten en hordeur, heeft een Fiamma-deurslot. Bo- vendien heeft de wagen een luifel van 3,5 meter, een fietsendrager en een achteruit- rijcamera en ledverlichting, ook onder de luifel. Dat geeft een zee van licht. Ook zijn alvast twee steunpoten aan de achterkant gemonteerd.
Rimor heeft met de speciale editie van de
Sailer in deze prijsklasse een sterk concur- rerende kampeerauto in de markt gezet. Men is wel karig geweest met stopcontac- ten: alleen in de keuken en het toilet. Een bij de dinette is altijd wel handig, bijvoor- beeld om te laptoppen. “Dat moet erin, dat wordt straks mijn eerste telefoontje naar Italië”, zegt Dave Dronkers van Rimor Nederland. Een gouden reactie.
INFORMATIEF
Merk en type: Rimor Sailer Gold Edition Onderstel: Fiat Ducato X250 Motor: 2.3 multi-jet (130 pk) Buitenmaten: l 741 cm / b 234 cm / h 290 cm Rijklaargewicht: 2.980 kg Laadvermogen: 520 kg Prijs: € 69.900 Kosten rijklaar maken: € 1.499 Importeur:
www.rimornederland.nl
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84