KEURING APELDOORN ‘Full house’ voor Schrijver
Herman, Ria en Robert Schrijver uit Terwolde pakten op de fokveedag Apeldoorn alle titels bij roodbont. Bij zwartbont werden de prijzen op zaterdag 25 augustus beter verdeeld.
TEKST ALICE BOOIJ BEKIJK DE FILM OP
VEETEELT.NL D
e fokveedag Apeldoorn kent tradi- tiegetrouw een sterk bezet rood- bontveld. Dat bleek ook deze editie
weer, waarbij de koeien van Herman, Ria en Robert Schrijver uit Terwolde een hoofdrol vervulden. Bij de vaarzen werd de fantas- tisch geuierde Dertourdochter Carolien 25 kampioen. Haar stalgenote Marieke 25 (v. Big Apple) haalde de hoogste prijs binnen in de middenklasse en de nog jeugdige Jotandochter Clara 17 bleek de fraaiste oude roodbonte koe van de keuring én kreeg het algemeen kampioenschap uitgereikt. Met dit drietal schreef de familie Schrijver ook de bedrijfscollecties op haar naam.
naam dier
Het betekende overigens niet dat de Schrij- vers geen concurrentie hadden. Bij de vaar- zen kwam de brede Tienmorgen Suze 4 (v. Delegate) van Johan Uenk uit Nijbroek het dichtst in de buurt. In de middenklasse was het de krachtige Jotandochter Welberger Janet 1335 – voorzien van een fraaie kwali- teitsuier – van melkveebedrijf Wiltink uit Nijbroek die de reservetitel kreeg. Bij de oude koeien was het de achtstekalfs en nog spijkerharde Tonny 5 (v. Sonlight) van de familie Nijhof-Roelofs uit Oene die reserve- kampioene werd.
In de klasse vaarzen bij de zwartbonten ging de winst naar de uitgebalanceerde
Tabel 1 – Kampioenen 63e fokveedag Apeldoorn 2018 (algemeen kampioenen vetgedrukt) categorie
vader roodbont kampioene vaarzen
reservekampioene vaarzen kampioene midden
reservekampioene midden kampioene oud
reservekampioene oud zwartbont
kampioene vaarzen
reservekampioene vaarzen kampioene midden
reservekampioene midden kampioene oud
reservekampioene oud Carolien 25
Tienmorgen Suze 4 Marieke 25
Dertour
Welberger Janet 1335 Jotan Clara 17 Tonny 5
Willempje 20
Poppe Fienchen 1159 Silver D.O.W. Hennie 135 D.O.W. Annette 35 Truus
Bertha 152 vof Schrijver, Terwolde Delegate J. Uenk, Nijbroek Big Apple vof Schrijver, Terwolde Jotan Sonlight Gofast
melkveebedrijf Wiltink, Nijbroek vof Schrijver, Terwolde vof Nijhof-Roelofs, Oene
melkveebedrijf Kamphuis, Oene melkveehouderij Poppe Herfte, Zwolle
Pitbull W. van der Waaij, Vaassen Jotan
W. van der Waaij, Vaassen
Shottle Jango
M. B. G. Brugman, Loenen (Gld.) M. J. van Essen, Beemte-Broekland
eigenaar, woonplaats
D.O.W. Hennie 135 (v. Pitbull), alg. kamp. zwart Productie: 2.02 424 11.743 3,67 3,30 109
Clara 17 (v. Jotan), alg. kampioene roodbont Productie: 5.06 376 11.492 4,06 3,42 88
Gofastdochter Willempje 20 van melkvee- bedrijf Kamphuis uit Oene. Ze won vóór krachtpatser Poppe Fienchen 1159 (v. Silver) van de debuterende inzender melkveehou- derij Poppe Herfte uit Zwolle.
In de middenklasse was het een dubbelslag voor Wilco van der Waaij uit Vaassen. De jeugdige D.O.W. Hennie 135 (v. Pitbull) won van stalgenote D.O.W. Annette 35 (v. Jotan). Met dit tweetal in de groep won Van der Waaij ook de zwartbonte collecties. De rubriek met oude koeien werd gewon- nen door de imponerende Shottledochter Truus van Marcel Brugman uit Loenen. Bij zwartbont werd niet de oudste koe dag- kampioene. Die titel ging naar Hennie. l
Eska Kleiboer: ‘Ik vond haar al vanaf de geboorte leuk’
Toen Eska Kleiboer (11) vorig jaar een kalf mocht uitzoeken om mee te nemen naar de fokdag in Apeldoorn, koos ze meteen JU Lonia 260, uit de stal van haar stiefvader Johan Uenk. ‘Ik vond haar al vanaf de geboorte heel leuk.’ Alhoewel Lonia zich prima had laten zien op de keuring, kwam Eska niet met een hoofd- prijs thuis. Dat was dit jaar wel anders.
Lonia (v. Amax) behaalde het kampioenschap bij de pinken. ‘Ze heeft een heel mooie kop en is heel leuk om mee te lopen’, vertelt een glun- derende Eska.
Met een beetje geluk zijn Eska en Lonia er ook volgend jaar bij, maar dan in de melkge- vende rubrieken. ‘Als het goed is, heeft ze wdan gekalfd.’
veeteelt SEPTEMBER 1 2018 39
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60