search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
951 | WEEK 48-49 25 NOVEMBER 2020


Mts Chris vervangt eerdere Chris


33


WERKENDAM Met de oplevering van nieuw- bouwtanker Chris door Veka Scheepsbouw BV komt bij Rojas Tankers BV weer een schip onder deze naam in de vaart. Van de eerdere enkelwandige tanker met deze naam is al af- scheid genomen. Met een afmeting van 110 x 11.45 meter en acht tanks met een ca- paciteit van 3.024 m3 wordt in eerste instan- tie het ARA gebied als vaargebied aangehou- den, met Burando als opdrachtgever.


Veka leverde ook met mts Chris een mooie tan- ker op, die voldoet aan alle specifieke klant- wensen. Het schip waarvoor het casco werd gebouwd op de Veka-werf in Plock, Polen, heeſt een zuinig verbruik vanuit het eerder door Veka ontwikkelde Vortex- systeem en de vorm van het achterschip. De Chris wordt aan- gedreven door een door een Mitsubishi-motor van het type S 12R met een vermogen van 1.414 pk bij 1650 rpm. Koedood Dieselservice


BV leverde en installeerde deze motor. ADS Van Stigt leverde de Masson Marine keerkop- peling van het type MM W7200 5,281:1 inclusief Vulkan elastische koppeling en ingebouwde PTO type 0 voor het stuurwerk.


Voor de tanker van het type C werd geko- zen voor een vijfblads schroef, geleverd door Promarin Propeller- und Marinetechnik GmbH, met een diameter van 1.900 mm. Verhaar Omega BV tekende voor de boeg- schroefinstallatie van het schip, waarvoor door dit bedrijf een kanalenboegschroef werd geïnstalleerd van het nieuwe type, met een schroefdiameter van 1.200 mm. De bediening is wegafhankelijk, inclusief omschakeling van pomp naar boegschroefbedrijf.


Damen Marine Components was verant- woordelijk voor de levering van het be- sturingssysteem type SP2700, inclusief de


roerstandaanwijzer van het type RI2700. Het hydraulisch aggregaat is van het type HPP2700-280} 1-1-2 / 11 kW. Stuursysteem: type Van der Velden® 2DWK en beide roeren type Van der Velden® HD Den Breejen Shipyard BV tekende voor de schroefasinstallatie.


Databesturing Werkina Werkendam BV tekende voor de com- plete elektrische installatie inclusief 2-draads databesturing, monitoringsysteem met touch- screenbediening, compleet nautisch pakket, camerasysteem, complete airco-installatie, satellietsysteem, tankmeetsysteem, Ecdis Inland Viewer, en AIS-installatie. Willemsen Interieurbouw en Scheepsbetimmering BV was verantwoordelijk voor de isolatie en be- timmering van het schip. De hutten zijn ruim en comfortabel ingericht, waarbij oog voor de- tail en comfort zijn vertaald naar praktisch ge- bruik aan boord.


European Pump Services BV leverde het com- plete pompsysteem, inclusief twee EPS/ Bornemann ladingpompen voor zowel stook- olie als gasolie-toepassing. Deze hebben een capaciteit van 500 m3/uur en worden aan- gedreven door 230 kW ABB elektromotoren. Ook werd de strippomp voor het legen van de dekleidingen door EPS geleverd en in gebruik gesteld. Aan boord bevindt zich een gegalva- niseerd dubbel leidingsysteem. Heatmaster leverde de ketel voor de ladingverwarming, Veka realiseerde de spiralen in de tanks.


Alle bijzonderheden over de realisatie van deze tanker door Veka Scheepsbouw BV en de specificaties van de geleverde diensten en producten staan in de gedetailleerde le- verancierslijst en op de speciale opleve- ringspagina die u aansluitend in deze krant kunt vinden.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36