search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
1029 | WEEK 48-49 29 NOVEMBER 2023


Tata Steel en PTC onderzoeken emissievrije binnenvaart met inzet van batterijcontainers


ROTTERDAM PTC gaat samen met Tata Steel en Zero Emission Services (ZES) onderzoek doen naar de haalbaarheid van emissievrij binnenvaart transport. Daarvoor is een in- tentieverklaring getekend.


Het onderzoek dient als een gezamenlijke zoektocht naar haal- en betaalbare verduurzamingsmogelijkheden voor binnenvaartransporten. PTC is momenteel al vervoerder voor Tata Steel en ZES heeſt diverse andere projecten lopen rondom emissievrij binnenvaartvervoer.


Inmiddels zijn de offertes voor de retro- fit van een schip naar ZESpack-standaard ontvangen en wordt de subsidieaanvraag voorbereid. Ook wordt er onderzoek ge- daan naar de eventuele effecten van een magneetkraan, die soms gebruikt wordt bij het laden en lossen van staal, op de be- nodigde ZESpacks of andere (elektrische) installaties.


Verder naar emissievrij Tata Steel zet eveneens in op biofuels voor transport, maar wil ook meer doen met vol- ledig emissieloze mogelijkheden. Met het project met ZES en PTC kan het bedrijf de lo- gistieke keten verder laten verduurzamen.


PTC gebruikt beperkt HVO voor de bestaan- de vloot en doet al mee aan onderzoeks- projecten van een retrofit-variant van ge- bruik van waterstofpoeder. Ella Hofs-Visser, manager pr & sustainability bij de PTC: “Wij zien dat elektrificatie van schepen voor veel toekomstige toepassingen benodigd zal zijn. Door aan te sluiten op de techno- logische ontwikkelingen van ZES voor de


containerbinnenvaart zal dat, op een relatief korte termijn, een opening kunnen bieden naar zero-emissie staaltransporten.”


Belang en noodzaak Bart Hoevenaars, directeur Zero Emission Services, is blij met de intentie om elektrisch


te gaan varen: “Het toont aan dat niet al- leen containerschepen in aanmerking ko- men voor elektrisch varen, maar ook sche- pen met bijvoorbeeld breakbulk lading zoals de goederen van TATA Steel.” Hoevenaars is blij dat zowel PTC als ZES de stap willen zet- ten om met ZESpacks te gaan varen: “Dit


laat zien dat het businessmodel om met ZESpacks te varen competitief is. Bovendien is het voor ZES zeer belangrijk dat het niet alleen vanuit de vervoerder een wens is om emissieloos te varen maar dat ook de verla- der, Tata Steel in dit geval, het belang en de noodzaak erkent van uitstootvrij transport.”


5


Rollen staal die in een schip worden gehesen. Corridorcentrale voor scheepvaart Amsterdam onhaalbaar


AMSTERDAM Het in 2019 gestarte project Corridorcentrale Scheepvaart Amsterdam (CCSA) is voortijdig gestrand. Hierbij werd gekeken naar vervanging van meerdere loka- le verkeers- en bedienposten door één nieu- we centrale in combinatie met vier landelijke scheepvaartfuncties naast het bestaande ge- bouw in Schellingwoude. Afgelopen oktober blijkt te zijn besloten het lopende project te stoppen.


“Het is vanaf de start een behoorlijke uitda- ging geweest voor het projectteam om deze centrale zonder een groot budget breed uit te kunnen werken”, meldt initiatiefnemer Rijkswaterstaat. In hetzelfde pand zouden na- melijk ook een publiekscentrum en een inno- vatiecentrale worden opgezet. “Na veel alter- natieve uitwerkingen van de scope moesten we eerder dit jaar al concluderen dat met de beschikbare budgetten vanuit het ministe- rie van Infrastructuur en Waterstaat niet in deze extra functies kan worden voorzien.” In de eerste helſt van 2023 is nogmaals grondig bekeken wat er vanuit het zeer beperkt bud- get mogelijk nog wel gerealiseerd kon wor- den, om toch toe te werken naar een nieuwe


corridorcentrale voor een vlotte doorvaart in de Amsterdamse regio. Een uitgebrachte ver- klaring: “Het blijkt helaas niet mogelijk om alle benodigde functionaliteiten voor een mo- derne toekomstbestendige corridorcentrale te financieren met een beperkt budget.”


‘Niet passend’ Vooral het feit dat de nieuwe centrale niet ondergebracht kan worden in het be- staande complex van Rijkswaterstaat in Schellingwoude maakt dat de investering te groot wordt voor het beschikbare budget.


Gezien de grote onderhoudsopgave van Rijkswaterstaat op de bestaande en op veel plaatsen verouderde infrastructuur in ons land vindt het ministerie van IenW het ‘niet passend’ om nu extra geld te investeren in nieuwbouw. Ook al begrijpt het ministerie de wens voor een modernere grote centrale, in- clusief een innovatiecentrale en een publieks- centrum uit het oorspronkelijke plan. Dat maakt dat Rijkswaterstaat niet verder gaat met het project CCSA.


Verkeerspost Schellingwoude bij de Oranjesluizen is veel te klein voor een corridorcentrale met publieksfuncties.


Foto Rijkswaterstaat


En verder: “Uiteraard betreuren het ministe- rie van IenW en Rijkswaterstaat het feit dat op termijn de geschetste efficiencywinsten van een nieuwe scheepvaartverkeerscentra- le niet gerealiseerd kunnen worden. En dat de scheepvaart in de toekomst nog niet zal kunnen profiteren van een vlotte corridorge- richte bediening vanuit een nieuwe centrale. Ondanks dat er geen nieuw gebouw wordt ingericht, willen het ministerie van IenW en Rijkwaterstaat de visie op toekomstgericht scheepvaartverkeersmanagement wel verder ontwikkelen. Dagelijks blijven wij ons volledig inzetten om scheepvaart vlot en veilig van A naar B te begeleiden.”


Foto PTC


Omdat stilliggen geen optie is T +31(0)181-614 466 www.reikon.nl


inspecteert & repareert • Keerkoppelingen • Reductiekasten • ABC dieselmotoren • Pompen


Grote voorraad ABC recon-onderdelen


storing service 24/7


volg ons op @scheepvaartkrnt


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40