search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
1029 | WEEK 48-49 29 NOVEMBER 2023


31 ONTWORPEN VOOR LAAGWATER EN MINDER EMISSIES


Parsialserie bijna voltooid met oplevering tanker Blue Karin


Met de Blue Karin is alweer het zeven- tiende schip opgeleverd in de serie van Parsifaltankers, aanvankelijk een mega- order van veertig stuks in omvang – vorig jaar al teruggebracht tot twintig. Het LNG- schip is net als al haar eerdere zustersche- pen speciaal ontworpen voor laagwater én geringe emissies.


De tanker van 110 x 11,45 meter groot is net als al haar voorgangers opgeleverd door Concordia Damen. Het schip is afgebouwd in Werkendam. Het scheepsontwerp is mede geïnspireerd op de eerder ontworpen Sendo-Liners.


En ook de Blue Karin is LNG-elektrisch aan- gedreven. In het ontwerp van het schip re- kening gehouden met de mogelijkheid om toekomstige batterijpakketten LNG te la- ten vervangen als energiebron voor de door MAN Rollo geleverde Stage V-generatorsets.


Bouwers en leveranciers wensen JP Morgan en mts Blue Karin een ...


GOEDE VAART scheepsstofferingstofferin cheepss


Tresco Engineering bv Vosseschijnstraat 43 - Haven 140 2030 Antwerpen-Belgium. T +32 (0)3 231.07.31 E info@tresco.eu I www.tresco.eu


VE-woning en f


LNG-elektrisch In alle Parsifalschepen zijn MAN Stage V-generatorsets geplaatst, geleverd door MAN Rollo. Het gaat om twee LNG-sets en één dieselset. In aanwezigheid van de opdrachtgever zijn de sets door Lloyds Register aan een hele serie tests onderwor- pen, waaronder een alarmtest, verschillen- de statische belastingpunten, een dynami- sche test en crashstop. De LNG-sets zijn er voor de voortstuwing en boordstroom, de dieselgenerator dient als back-up.


Door de keuze voor deze techniek in de Parsifalserie stijgt het aandeel van deze voortstuwing in de binnenvaart, iets wat voor de toekomst tot verdere groei van deze configuratie in de energietransitie van de binnenvaart kan leiden. Dat kan nog verder vergroot worden als wordt overgestapt op het gebruik van bio-LNG als brandstof.


De bemanning krijgt overigens een uitge- breide training voor ingebruikname van het schip en krijgt aan boord de beschikking over een ruime en comfortabele accommo- datie, net als op de andere schepen in de serie.


Uw partner in zonwering en stoffering op maat


Hoofdstraat 23-25, 2931 CE Krimpen aan de Lek E ve-stofferingwinkel@kpnmail.nl • I www.ve-screen.nl


Leveranciers Het is een omvangrijke opdracht voor alle leveranciers die meewerken aan de Blue- schepen voor Shell. Zo gaat De Waal bij- voorbeeld voor alle schepen de Stuwa schroefasinstallaties met schroefasrem le- veren, samen met de Stuwa schroefasseals, stuurmachine en het Easyflow roersysteem. De Stuwa Easyflow roeren zijn slanker dan andere roertypen, staan verder naar buiten


opgesteld en geven minder weerstand. In nulstand staan de roeren net buiten het snel stromende schroefwater.


Het water stroomt hierdoor veel sneller langs de binnenkant van het roer dan de buitenkant. Dat zorgt voor een overdruk aan de binnenkant en onderdruk aan de buitenzijde. Het gepatenteerde Easyflow vleugelprofiel zet dit drukverschil om in ex- tra stuwkracht.


De achterzijde van het roerblad heeſt vrij- wel geen kromme uitloop, waardoor de ge- vormde stuwkracht niet wordt verstoord. Een vorm van optimale scheepsdynamica waardoor, met besparing van brandstof, een uitstekend manoeuvreergedrag en opti- maal rendement uit deze schepen kan wor- den gehaald.


Cascobouw De casco’s van de tankers zijn gebouwd door Gebr. De Jonge Shipbuilding Services BV op hun werf in Kladovo. Op die werf zijn de casco’s al voorzien van boegschroef, hek- buizen, leidingwerk en koelsysteem.


Cornet Service BV gebruikt de coatingpro- ducten van Sigma om de casco’s goed ge- conserveerd te leveren. CCM3 heeſt ook voor de Blue Anoushka de afbouw en in- bouw van motoren, pompen, leidingen en LNG tanks voor haar rekening genomen.


Ook de Blue Karin wordt ingezet voor tran- sport van minerale oliën tussen het ARA- en het Rijngebied en zal operationeel wor- den aangestuurd door de Rotterdamse Tankrederij VT-Group en het Cypriotische Marlow Navigation.


Het project voor de Parsifaltankers is in no- vember 2020 door investeerders aanbe- steed. Het gehele project loopt naar ver- wachting door tot begin 2024.


Als alles volgens planning loopt, zal maan- delijks in de serie door Concordia Damen een nieuwe tanker worden opgeleverd. Het eerste schip uit de serie is in december 2021 geleverd.


Alle bijzonderheden over de realisatie van de Blue Karin en de specificaties van de geleverde diensten en produc- ten staan in de gedetailleerde leveran- cierslijst en op de speciale opleverings- pagina die aansluitend in deze krant is te vinden.


LEVERANCIERSLIJST AAN BOORD VAN MTS BLUE KARIN ALPHATRON MARINE B.V.


• Compleet nautisch pakket BLOKLAND NON FERRO


• Beunkoelers CCM3


• Afbouw CONCORDIA DAMEN SHIPBUILDING B.V.


• Levering totaal schip DE WAAL B.V.


• Stuwa Schroefasinstallatie met schroefasrem • Stuwa Schroefasseals • EasyFlow Roersysteem • Stuwa Stuurmachine


FORESTA TRADING BV


• Volledige pakket F.T. VICTOR dienstpompen, F.T. TTK ballast/strip- ping ejectors, F.T. smeerolie haspelsets, volledige pakket F.T. DP koelwater-circulatiepompen


GEBR. DE JONGE SHIPBUILDING SERVICES B.V. • Levering casco


HOOGENDOORN MBI B.V. • Betimmering


HYBRID SHIP PROPULSION B.V.


• 2x Oswald PM voortstuwings motoren KAMPERS SHIPYARD B.V.


• Stuurhuis incl. hefgeleidekokersysteem KIEBOOM WERKENDAM B.V. • Inventaris


MARFLEX EUROPE B.V.


• 8x MarFlex Deepwell pump MDPD-80 OECHIES ELEKTROTECHNIEK


• Elektrische voortstuwingsinstallatie, PMS met LNG generatoren, elektrische installatie, nautisch pakket, camerasysteem, overdruk, gasdetectie


OMRU SCHEEPSRAMEN • Ramen


PSI PIJPLEIDINGEN • Dekleidingwerk


SHIPYARD KLADOVO • Bouw casco


STUURHUIZEN B.V.


• Aluminium woningdeuren en de aluminium davit TRESCO ENGINEERING B.V.


• Tresco Navigis River VE-SCREEN B.V.


• Ve-screen zonwering t.b.v. stuurhuis VETH PROPULSION B.V.


• 1x Veth Stuurrooster, type VSG-1200L met E-motor W&O EUROPE B.V.


• Appendages voor de dekleidingsystemen en de machinekamers WINDEX ENGINEERING B.V.


• Airconditioning • Overdrukinstallatie • Afzuiging accommodatie


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40