search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
1008 | WEEK 06-07 8 FEBRUARI 2023


North Sea Port Talent: nieuw Nederlands- Vlaams werk- en opleidingscentrum


WAAR LIG JE?


Als een ansichtkaart GÉ VAN DE ZON


De samenwerkende partijen bijeen in Gent.


GENT Om werkgevers in het havengebied van North Sea Port te ondersteunen in hun zoek- tocht naar de juiste profielen, hebben ver- schillende partners aan beide zijden van de grens een organisatie opgericht: North Sea Port Talent.


Een primeur op de Nederlands-Vlaamse top in Den Bosch: er komt een grensoverschrijdend werk- en opleidingscentrum in het havenge- bied, genaamd ‘North Sea Port Talent’. Met de ondertekening van een intentieverklaring op dinsdag 31 januari bezegelden de stad Gent, VDAB Oost-Vlaanderen, de Nederlandse tegen- hanger UWV, North Sea Port en VeGHO (haven- afdeling van Voka) het voornemen om nog dit jaar van start te gaan.


North Sea Port Talent gaat bedrijven in de ha- ven helpen om de juiste beroepsprofielen aan te trekken. Het centrum luistert bij onderne- mers welke problemen ze ondervinden om hun vacatures in te vullen. Vervolgens gaat het op zoek naar geschikte kandidaten uit Vlaanderen, Nederland en daarbuiten. Ook voor de opleidingsbehoeſten van de bedrijven in de haven zoekt het centrum een passend antwoord.


“North Sea Port staat voor 102.000 directe en indirecte banen. De 550 bedrijven in het ha- vengebied zijn steeds op zoek naar medewer- kers om de sociaaleconomische motor in de havenregio draaiende te houden”, aldus CEO van North Sea Port, Daan Schalck. “Met grens- overschrijdende samenwerking bouwen we samen verder aan onze Europese tophaven.”


Aantrekkelijk Het nieuwe banencentrum moet daarnaast helpen om het havengebied te promoten als


Foto Stad Gent


aantrekkelijke werkplek, want voor vele po- tentiële medewerkers is de haven tot op van- daag nog onbekend terrein.


Bram Van Braeckevelt, schepen voor Werk bij de stad Gent: “Na veel voorbereidend werk staan we klaar om North Sea Port Talent op te richten. Ons havengebied is één economische regio en dus ook één tewerkstellingspool. Omdat daar een landsgrens doorloopt, is het soms complexer dan nodig om mensen aan het werk te helpen. Ik ben dan ook heel fier dat we met partners uit beide landen de han- den in elkaar slaan en grensoverschrijdend samenwerken.”


Banenmotor “North Sea Port als economische motor voor Oost-Vlaanderen en Zeeland is niet alleen een concentratie van bedrijven, maar meteen ook van werkgelegenheid”, vult Freddy Van Malderen, provinciaal directeur VDAB Oost- Vlaanderen verder aan. “VDAB gaat innoveren om de actuele en toekomstige behoeſte aan geschoold personeel het hoofd te bieden. Dat doen we natuurlijk niet alleen, maar samen met onze sterke partners. #samensterkvoor- werk zien we hier alweer in de praktijk.”


“We moedigen initiatieven als deze sterk aan”, vertelt Arne Oosthuyse, directeur ar- beidsmarkt bij Voka/ Oost-Vlaanderen. “De ar- beidsmarktbevraging die Voka/Vegho in 2017 opzette, heeſt duidelijk een aantal zaken in beweging kunnen brengen. Na de lancering van het havenactieplan is dit een mooie vol- gende stap om mensen naar onze ambitieuze havenbedrijven toe te leiden. Willen we open- staande vacatures in de haven invullen, dan moeten we samen met alle partijen op zoek naar creatieve oplossingen.”


Ruim 260.000 m2 aan zonnepanelen


in Amsterdamse haven AMSTERDAM Een splinternieuw zonnepane- lendak van Port of Amsterdam is donderdag 2 februari geopend aan de Kopraweg 3 in de hoofdstad. Op het dak liggen 4.911 panelen die samen zorgen voor een capaciteit van 2 megawattpiek. Hiermee komt het oppervlak aan zonnepanelen in en om de haven op zo’n 260.000 vierkante meter.


Roon van Maanen, hoofd Energy & Circular Industry bij Port of Amsterdam: “De opening van het dak is echt een mijlpaal. We hadden als havenbedrijf de ambitie om eind 2024 250.000 vierkante meter (circa 38 voetbalvel- den) aan zonnepanelen in het havengebied te hebben. Daar zijn we nu, begin 2023, al dik overheen. We verhogen dan ook onze doel- stelling naar 350.000 m2, met een totale ca- paciteit van zo’n 63 megawattpiek per eind 2024. Daarmee levert Port of Amsterdam een


bijdrage van ruim 20 procent aan de gemeen- telijke doelstelling van 300 megawattpiek in 2025. Een speciaal compliment gaat uit naar onze klanten. Het gros van de zonnepanelen ligt namelijk op hun daken en daarmee spelen zij een belangrijke rol in de energietransitie.”


Zita Pels, wethouder duurzaamheid bij de ge- meente Amsterdam: “De gemeente zet zich in om obstakels weg te nemen en hulp aan te bieden. Zo kunnen bedrijven in Amsterdam gebruik maken van gratis zonnepanelenad- vies en begeleiding op maat. Daarnaast heeſt de gemeente gratis QuickScans ingekocht voor grote daken. Ook kan een lening uit het Amsterdamse Duurzaamheidsfonds bedrijven op weg helpen. We streven ernaar om vóór 2040 alle geschikte daken in te zetten voor de opwekking van zonne-energie. Dit is ongeveer 1.100 megawattpiek.”


Noorse partner voor Delſtse waterstofboot


DELFT Noors maritiem-logistiek dienstver- lener Marinetrans is partner geworden van het foiling hydrogen boat-project van de Technische Universiteit Delſt. Samen met andere maritieme bedrijven ondersteunt Marinetrans het studententeam met een wa- terstof-aangedreven boot op draagvleugels in de Monaco Energy Boat Challenge, waar de maritieme industrie levensvatbare duurzame voortstuwingsoplossingen laat zien.


Steven Forsberg, algemeen directeur bij Marinetrans: “De redenen om het TU Delſt Hydro Motion Team te sponsoren zijn duidelijk. Als maritiem logistiek bedrijf zijn we ons be- wust van onze eigen voetafdruk en de impact op het milieu die we maken bij het afhandelen van wereldwijde transportprojecten voor onze


klanten. Sinds we onze ‘Going Green’-missie hebben geformuleerd, zoeken we actief aan- sluiting bij duurzame technologieën, projecten en leveranciers. Innovatieve voortstuwingssys- temen en andere emissie-reducerende maritie- me systemen, soſtware of apparatuur zijn voor die missie van groot belang.”


Ook als er weinig werk is in Frankrijk, zijn er vaak volop reizen te krijgen naar Rouen. Vanuit de regio Grand-Est (het oosten van- uit Parijs gezien) bereik je Parijs na enkele dagen varen langs jaloersmakende huizen met uitgestrekte tuinen. Na Parijs zak je de Seine verder af langs het schippersstadje Conflans-Sainte-Honorine. De meande- rende Seine voert je vervolgens langs krijtrotsen richting het departement Seine- Maritime, waar Rouen deel van uitmaakt.


Op 40 kilometer van Rouen ligt het dorpje Lyons-la-Fôret, zo mooi als een ansichtkaart - vindt in ieder geval de plaatselijke VVV. Ze hebben een punt, want het dorpje vol oude vakwerkhuizen met gekleurd pleisterwerk en roze bakstenen zal niet voor niets op de lijst van mooiste dorpen van Frankrijk staan. Vooral de overdekte markthal uit de acht- tiende eeuw is een plaatje en vormt het hart van het dorp. Rondom deze markthal vinden we winkeltjes, zoals antiquairs, een bakker (met heerlijke gebakjes) naast horeca - zoals hotels, theehuisjes en restaurants. Je hoeſt niet ver te lopen om het complete aanbod te vinden, want erg groot is het dorp met 800 inwoners niet.


In vroeger tijden was het een favoriete be- stemming voor rustzoekers, maar ook veel kunstenaars brachten hier de zomer door. Maurice Ravel componeerde hier, zoals een plaquette op een huis weet te vermelden. Jean Renoir (in 1934) en Claude Chabrol (in 1991) draaiden hier filmscènes, waarbij ze het pittoreske dorp gebruikten als decor voor de verfilming van Madame Bovary. Dit dorp ademt dan ook nog steeds de sfeer van de tijd waarin deze scandaleuze, beroemde debuutroman van Gustave Flaubert speelde.


Als je de lange straat langs de rivier de Lieure afloopt, kom je bij een andere bezienswaar- digheid: de kerk van Saint-Denis uit de 12de tot 16de eeuw (ze hadden voor de bouw nogal wat tijd nodig, kennelijk). Die Lieure loopt ook langs de plaatselijke camping. Deze camping wordt omringd door velden, heuvels en bossen.


Hier splitst de rivier de Lieure zich, loopt langs beide zijden van de camping en voegt zich dan weer samen tot één rivier(tje). Zo ligt de camping in wezen op een soort eilandje. De Lieure is niet bepaald een wild stromende rivier, maar kennelijk vindt men het nodig een bordje te plaatsen met ‘verboden te zwemmen’ en er bovendien reddingsboeien langs te plaatsen… Je weet maar nooit wie er een vrolijke dronk heeſt en pardoes het water in zou lopen!


Op deze groene camping worden allerlei huisdieren gekoesterd, zoals ezels, geiten, paarden, pony’s, hanen, kippen, een varken en een koe. Ze lopen gemoedelijk door elkaar - kennelijk niet bewust van verschil- len. Zolang er te eten is en ruimte om te bewegen, is het allemaal in orde.


Dat vlakbij Lyons-les-Fôret een gewilde cam- ping ligt, is ook niet zo vreemd - zo in het hart van een van de mooiste beukenbossen van Europa. We zouden er eigenlijk nog eens terug moeten komen in het voorjaar; dan schijnt het tussen die prachtige grote beu- kenbomen met hun lichtgroene bladerdak helemaal blauw te staan van de boshyacin- ten. Dat moet een prachtig gezicht zijn, als een ansichtkaart.


23


Ontwerp voor de snelle waterstofboot van de TU Delſt.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38