search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
1039 | WEEK 16-17 17 APRIL 2024


45


Verduurzaming en innovatie richting zero-emissie Binnenvaart expliciet onderdeel van plannen voor regio Drechtsteden-Gorinchem


Het drierivierenpunt bij Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht, enkele jaren geleden.


DORDRECHT De regio Drechtsteden-Gorinchem heeſt er met het goed- keuren van de nieuwste regiodeal weer een stevig potje geld bij. Dat is ook goed nieuws voor de binnenvaart en de maritieme sector, want deze staan expliciet genoemd in de plannen voor de regio.


De regio Drechtsteden-Gorinchem is het scharnierpunt tussen de Rotterdamse me- tropool en de Noordwest-Europese delta, een kruispunt van wegen, water en spoor. Jaarlijks varen er zo’n 160.000 schepen door de wateren van de regio. Bedrijven als Van Oord, Boskalis en Damen Shipyards zijn er gevestigd.


Maakindustrie De regio Drechtsteden-Gorinchem speelt een grote rol op het vlak van innovatie, technologie en toepassingen in de maakin- dustrie. De regio wordt erkend als een be- langrijke internationale hotspot op het vlak van scheepsbouw en – ontwerp, waar extra investeringen nodig zijn om die positie te behouden.


Een kwart van de beroepsbevolking in de regio werkt in de maakindustrie, iets waar de regio trots op is en een van de wensen is om dat zo te behouden. Dat is wel een flinke uitdaging. De arbeidsmarktpopula- tie kent relatief veel praktisch opgeleiden, de vraag is wel hoe deze mensen fit en toe- komstbestendig blijven in een veranderen- de arbeidsmarkt. Bovendien is er ook be- hoeſte aan nieuw en theoretisch opgeleid talent.


Internationale concurrentie maakt de eco- nomie in het algemeen kwetsbaar. Dat heeſt een negatief effect op het perspectief van de inwoners en de leefbaarheid van de regio. Duidelijk is dat de regio niet al te hoog in de ranglijsten scoort als het gaat om gezond- heid, inkomen en opleidingsniveau.


Er is in de regio sprake van milieuproble- matiek, onder andere door Chemours en vervuilde lucht, grond en water. De door- voerfunctie van de regio en de grote infra- structuurknooppunten zorgen voor geluids- hinder en hoge emissies van fijnstof. Onder andere door lange files op de snelwegen, maar ook het transport via binnenvaartsche- pen wordt genoemd.


Doelen In de vorige regiodeal was de focus gericht op de maritieme sector en vooral de maak- industrie. In deze nieuwe plannen wordt het geheel wat breder getrokken en is ‘brede welvaart’ het thema geworden.


De regio wil inzetten op bestaanszekerheid en kansengelijkheid, gezonde en verbon- den oevers en inwoners, en toegepaste in- novatie voor een duurzame delta. Op basis van opgedane inzichten is in de regio meer


aandacht ontstaan voor het snijvlak tussen gezondheid, bestaanszekerheid en leefom- geving. Er wordt verbinding met de weten- schap gezocht om gerichter te kunnen leren en lessen beter te kunnen borgen.


Verduurzaming De binnenvaart, waterbouw en het vervoer in de regio verduurzamen is een van de be- langrijke pijlers uit de plannen van de re- giodeal. Concrete projecten zetten in op bijvoorbeeld waterstof- en methanolaan- gedreven schepen en duurzame last-mile delivery. Er wordt onder andere samenge- werkt in het Zero Emission Platform, waar meer dan honderd bedrijven uit de regio aan deelnemen.


Gezonde oevers én inwoners De water- en luchtkwaliteit is een belang- rijk thema in de regio en daarvoor lopen dan ook verschillende projecten op verschillen- de gebieden, met behulp van onder andere technische innovaties.


Arbeidsmarkt


De bedoeling is om mismatch op de arbeids- markt te verkleinen, door opleidingen en vaardigheidstrainingen te bieden en een le- ven lang ontwikkelen en leren te stimuleren, vaak in samenwerking met de bedrijven zelf.


Regiodeal Dat alles kan mede mogelijk gemaakt wor- den door de bijdrage van de overheid aan de plannen. Het gaat om een bedrag van in


Foto Paul van de Velde (Flickr)


totaal 25 miljoen euro. Dit bedrag is maxi- maal de helſt van wat nodig is, de rest komt van partijen uit de regio zelf. Daardoor wordt het daadwerkelijk een gezamen- lijk project waarin intensief samengewerkt wordt. Voor deze regio geldt dat het gaat om een bijdrage van ongeveer een derde: de regio zelf draagt meer dan de helſt bij aan de plannen.


Het is een van de grotere bedragen uit het rijtje van in totaal 22 verschillende regio’s. Koploper daarin is Noord-Holland Noord met 32,5 miljoen euro, gevolgd door de re- gio Zwolle met dertig miljoen euro. De Achterhoek heeſt evenveel gekregen als Drechtsteden-Gorinchem. Bij elke regio wordt gekeken naar vier aspecten: de op- gave (hoe groot, urgent en complex deze is), de aanpak (hoe integraal is die), de fi- nanciën (welke partijen investeren mee en hoeveel) en de organisatie (hoe worden re- gionale overheden, inwoners en bedrijven betrokken).


Het is de vijfde ronde aan regiodeals: in vier eerdere ronden zijn in totaal al 44 regio- deals van start gegaan. Er waren deze ronde 29 voorstellen ingediend. Later dit jaar volgt naar verwachting een zesde ronde. In totaal is er voor de vierde, vijfde en zesde ronde 900 miljoen euro beschikbaar.


De plannen zijn per regio verschillend, toe- gespitst waar behoeſte aan is om complexe opgaven aan te pakken.


De haven van Dordrecht, met zicht op de grote rivier erachter.


Foto Torsade de Pointes (Wikipedia)


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48