De Groene bestuursacademie De Groene bestuursacademie van start!
Je kunt je nu inschrijven voor de eerste modules. Data voor de overige modules volgen z.s.m. De lessen worden verzorgd op een locatie centraal in het land. Bij veel aanmeldingen uit een regio kunnen we - in overleg - de lessen ook regionaal aanbieden. Ook maatwerk voor
een combi
van WBE-besturen is mogelijk. Neem hiervoor contact op met de SJN.
Via de website van de SJN kun je data en aanvullende informatie vinden en je inschrijven voor de eerste modules:
www.jachtopleiding.com
Wet natuurbescherming en provinciale regels De wet natuurbescherming en de provinciale regels zijn
voor veel bestuurders en jagers
ingewikkeld. Toch is het van groot belang ze te kennen en veranderingen te kunnen volgen. Voor WBE-bestuurders ligt hier een belangrijke taak naar de leden. Te late voorlichting of onjuiste interpretatie van de wet- en regelgeving kan grote gevolgen hebben.
Deze module leidt je door het woud van wetten en regels (waar mogelijk besteden wij in deze module aandacht aan de nieuwe omgevingswet).
GEEF UW INTERESSE OP VIA
INFO@JACHTOPLEIDING.COM
Wat elke jongbestuurder moet weten Je bent een juniorjager en wil je inzetten voor de WBE. De WBE heeft volop activiteiten en (bestuurs)werk wat veelal door dezelfde personen al jarenlang wordt gedaan. In veel WBE’s kunnen juniorjagers toegroeien
naar
bestuursfuncties. Maar wat wordt er dan van je verwacht? Wat houdt dat besturen in? Kun je leren een bestuurder te worden? Welke kennis en vaardigheden heb je dan nodig om een vereniging te besturen?
In deze module leer je algemene- en specifieke kennis en vaardigheden die van een goede (WBE-) bestuurder gevraagd worden.
GEEF UW INTERESSE OP VIA
INFO@JACHTOPLEIDING.COM
Faunabeheer regionaal Hoewel we in Nederland één wet kennen voor de jacht worden er in de provincies vrijstellingen en ontheffingen gegeven voor schadebestrijding en faunabeheer. Deze kunnen per verschillen en regelmatig veranderen.
provincie
De basis voor het provinciale faunabeheer ligt in de beheerplannen. Deze worden periodiek vastgesteld, maar ook vaak aangevochten bij de rechter door tegenstanders van de jacht. Hoe werkt dat nu? Wat is een robuust plan en hoe werk je samen in de faunabeheereenheid (FBE) in de provincie? Deze vragen en meer komen aan bod in deze module. En natuurlijk ook de antwoorden!
GEEF UW INTERESSE OP VIA
INFO@JACHTOPLEIDING.COM
Publiekscommunicatie De jacht mag zich in ons land verheugen op een groot draagvlak onder niet-jagers. Toch zien we vaak negatieve reacties en sentimenten over de jacht in het publieke debat, social media en in gesprekken met tegenstanders. Er is veel onbegrip en niet altijd beschikt men over de juiste kennis of vaardigheden. Ook het gedrag van ‘de jager’ is van groot belang in de communicatie.
In deze module besteden we hier aandacht aan. Heel veel gaat goed, soms kan het beter. Een prima module voor degene die in de WBE verantwoordelijk is voor de portefeuille communicatie & social media.
GEEF UW INTERESSE OP VIA
INFO@JACHTOPLEIDING.COM
Opleidingsprogramma
WORKSHOP • Weidelijkheid
CURSUSSEN • Jacht & Faunabeheer • Jacht met jachtvogels (module) • Jacht met eendenkooi (module) • Wildhygiëne • Kennis & Beheer van reeën • Grofwild (in voorbereiding) • Groene bestuursacademie
Meer weten? zie
www.jachtopleiding.com
STICHTING JACHTOPLEIDINGEN NEDERLAND Postbus 1642 3800 BP Amersfoort
033 – 463 16 14
info@jachtopleiding.com
jachtopleiding.com
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60