THEMA: AFVALWATERZUIVERING In de praktijk Mooie tijden voor Hydraloop
Bewogen maanden voor het Leeuwardense bedrijf Hydraloop. Op 12 juni nam het in Brussel de Water Innovation Awards 2019 in ontvangst. Op 4 en 5 juni nam het deel aan de Global Entrepreneurs Summit in Den Haag. En begin april won Hydraloop de Rabobank Innovation Challenge in de categorie Circu- lariteit. Waar het allemaal om draait is Hydraloop, het systeem dat douche-, bad- en wasmachinewater op- vangt, reinigt en desinfecteert. Per persoon neemt het gebruik van leidingwater af van 120 naar maar liefst 74 liter. Directeur Arthur Valkieser (links op foto) en marketingdirecteur Sabine Stuiver kregen de Water Innovation Award 2019 uitgereikt in de categorie Global Water Challenges. Als of al die prijzen nog niet genoeg waren, maakte Hydraloop in mei bekend dat hun systeem door de Solar Impulse Foun- dation was bekroond met het ‘Effi cient Solution Label’.
Meer informatie Hydraloop
www.hydraloop.com
Eerste 3D-tekeningen zuiveringsstation Rodenhuis
Drinkwaterbedrijf Oasen heeft een 3D-laserscan laten ma- ken van de ruimte op het zuiveringsstation Rodenburg, waar straks een nieuwe pomp moet komen. Met de laserscans is alles tot op de millimeter nauwkeurig vastgelegd. Samen vormen de scans een puntenwolk, waarvan een zogenaamd solid model kan worden gemaakt. Het solid model is verder te bewerken in AutoCAD Plant 3D.
Volgens Oasen is het grote voordeel van de scan dat deze alles meeneemt wat in de ruimte aanwezig is. Waar vroeger alleen de apparatuur werd ingemeten, neemt deze scan ook het gebouw, de bordessen, kolommen, kabels en consoles mee. Belangrijke details waarmee rekening moet worden ge- houden bij het plaatsen van de nieuwe pomp.
Waterloze textielverfi nstallatie voor Vietnam
De Vietnamese vestiging van CleanDye heeft in HoChiMinh stad een fabriek opgeleverd die polyester textiel kan verven zonder het gebruik van water. De fabriek maakt daarbij ge- bruik van de in Nederland ontwikkelde DyeCoo-technologie. De textielfabriek werd offi cieel in gebruik genomen tijdens de Nederlandse handelsmissie begin april, waarbij ook minis- ter-president Mark Rutte, Cora van Nieuwenhuizen (minister van Infrastructuur en Waterstaat) en Marjolijn Sonnema (di- recteur-generaal Agro) aanwezig waren.
De DyeCoo-technologie is ontwikkeld in samenwerking met TU Delft en verft textiel met CO2
in plaats van met water. On- der hoge druk wordt CO2 in de superkritische fase gebruikt
om de kleurstoffen op te lossen en ze op de polyester stoffen aan te brengen. Deze technologie maakt het mogelijk om po- lyester textiel (60 procent van de totale textielmarkt) te verven zonder water en ook zonder proceschemicaliën. De textiel- industrie is na olie de meest vervuilende industrie ter wereld voor oppervlaktewater. Om 200 kilo textiel te verven wordt maar liefst 20.000 liter water vervuild.
Meer informatie Oasen
www.oasen.nl
36 WATERFORUM NR 4
Meer informatie CleanDye/DyeCoo
www.cleandye.com en
www.dyecoo.com
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48