Technische of andere vragen?
Mail ze naar
advies@nkc.nl of zet ze op het forum op
www.nkc.nl. Kijk voor advies ook op
www.nkc.nl > Advies.
HUGO VAN BINSBERGEN JOS KLEINLEUGENMORS
NKC Juridisch Advies
Bagage op fi etsen drager
VRAAG Omdat onze kinde- ren uit het stapelbed groeien, nemen we volgend jaar een bij- zettentje mee op vakantie. Een onhandig ding: mogen we dit op de fi etsendrager meenemen?
ANTWOORD Een fi etsen- drager is alleen voor fi etsen
In de wet staat dat als de lastdrager is geconstrueerd voor het vervoer van specifi eke goederen, er geen andere goederen mogen worden vervoerd dan waar de constructie voor is bedoeld. Het antwoord is dus nee. Ook mogen er niet meer fi etsen op staan dan het aan- tal waarvoor de drager is gemaakt. Er bestaan wel gecombineerde fi ets-baga- gedragers. In dit geval is de drager ook voorbereid om daarop een bijpassende bagagebox te monteren. Dat zou in dit geval een veilige oplossing zijn. Let er altijd op dat zowel de drager als de lading deugdelijk moeten zijn bevestigd. Het is ook belangrijk om het maximale draagvermogen van de drager niet te overschrijden, net als de maximale aslast van de achteras van de camper.
www.nkc.nl/fi etsendrager.
Reservering annuleren
VRAAG Door onvoorziene omstandigheden kan ik niet met de camper weg, maar vanwege de schaarste aan plekken had ik wel een camperplaats gereserveerd. Moet ik deze plek nu wel betalen?
ANTWOORD Een reservering is doorgaans bindend
Of de gereserveerde standplaats na annulering moet worden betaald, is af ankelijk van het land waar de cam- perplaats ligt en welk recht daar van toepassing is. In Nederland geldt dat er bij een boeking een overeenkomst tot stand komt, die zowel voor de camping of de camperplaats bindend is, als voor de camperaar die de plaats heeſt geboekt. Het woord reservering dat vaak wordt gehanteerd, is dus niet zo vrijblijvend als de term doet ver- moeden. Vaak zijn er op de overeenkomst met het campingbedrijf algemene voorwaarden van toepassing, die in veel gevallen een annuleringsregeling bevatten. Meestal is hierin vastge- legd dat het moment van annuleren bepalend is voor de vraag of er betaald moet worden en zo ja, hoeveel. In Nederland is de mogelijkheid van annuleren dus geen automatisch recht.
Als er geen annuleringsregeling van toepassing is, geldt het algemene overeenkomstenrecht. In dat geval kan de camping de camperaar aan de boeking houden, ook als de afzegging vanwege ziekte of familieomstandig- heden is. Het is uiteraard altijd moge- lijk om contact met de camping op te nemen en de situatie uit te leggen. Het is heel goed mogelijk dat de eigenaar begrip toont en akkoord gaat met de afzegging.
Wie vooraf met de camping overeen wil komen dat annulering kosteloos kan, doet er goed aan om dit schriſt e- lijk of per e-mail te laten bevestigen. Dit om eventuele discussies achteraf te voorkomen. Als de camperaar een annuleringsverzekering heeſt afgeslo- ten en de afzegging is vanwege een verzekerde schadegebeurtenis, kun- nen de kosten van de geboekte stand- plaats worden vergoed.
www.nkc.nl/camperplaatsreserveren
WWW.NKC.NL KAMPEERAUTO 9 - 2022
43
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84