search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
FRANKRIJK VOORUIT


Vroeger stond langs de Franse wegen bij werkzaamheden een waarschuwingsbord met de tekst : “ France...Advance”. Verbetering is vooruitgang, zowerd daarmee gesuggereerd. De kreet moet nodig weer van stal worden gehaald, maar nu voor de Franse vaarwegen, want daaraan moet het nodige worden opgeknapt. In de rubriek Frankrijk Vooruit besteden we aandacht aan de staat van de Franse vaarwegen.


Schippersechtpaar 70 jaar getrouwd


BORN - Daan en Nellie Kauwenberg uit Born waren op zondag 20 september zeventig jaar getrouwd. Deze dag mocht natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan en het echtpaar heeft dan ook een groot feest gegeven op de avond ervoor. Al hun nog levende broers en zussen, negen kinderen met aanhang, 25 kleinkinderen en 20 achterkleinkinderen en veel vrienden waren hierbij aanwezig.


RIA KAUWENBERG


De feestzaal hing vol met oude foto’s uit de tijd dat het schippersechtpaar nog voer, maar ook uit de tijd dat zij elkaar leerden kennen. Daan en Nelly wilden een groot en uitgebreid feest met veel muziek want ze houden van dansen. Deze eigenschap hebben ze meegege- ven aan hun nakomelingen, die allemaal ook graag op de dansvloer staan. Het feestpaar heeſt verschillende dansjes samen gedanst en


Daan, bijna 90 jaar oud, heeſt zelfs nog getwist met zijn dochters. Eén van de hoogtepunten van de avond was het bezoek van de burge- meester van Sittard-Geleen, Sjraar Cox, die hen een brief van de Koning overhandigde. In de brief stonden felicitaties vanuit het Koninklijk Huis. De avond is afgesloten met mooi vuurwerk tegen middernacht, toen de datum aanbrak dat Daan en Nelly daadwer- kelijk zeventig jaar geleden in het huwelijks- bootje traden. Een dag later maakten ze met de kinderen nog een leuke tocht over de Maas in de omgeving van Maasbracht. Weer een feestelijke dag waarop veel gelachen werd. Er werd zelfs een bruidstaart aangesneden. Het was een feestweekeind om nooit te vergeten. Het echtpaar is heel dankbaar voor de vele presentjes, maar vooral omdat dat zoveel mensen er samen met hun een geweldig feest van hebben gemaakt. Foto’s Ria Kauwenberg


Gezellig GÉ VAN DE ZON


Het wordt allemaal minder, horen we vaak maar het kan best nog gezellig zijn op het water. De VNF werkt mee door niet te baggeren. Dus zit je zo soms uren naast el- kaar. Praatjes worden uitgewisseld, en dan proberen we het nog maar eens. Allebei vol gas vooruit heeſt geen zin. Tact en beleid is het devies. Soms moet je een beter plekje zoeken, dan moet een van de twee achter- uit, of proberen met touwen de schepen langs elkaar te trekken. Geen wrijfhouten gebruiken want die maken je nog breder. Doordat je niet meer vooruit gaat heb je


ook niet meer in hand wat het schip doet, en zo kom je dwars in het kanaal te liggen. Het gevaarlijkste moment is als je net langs elkaar gekomen bent. Je probeert recht in het kanaal te komen. Daardoor draait de kont van je schip naar het midden maar datzelfde gebeurt bij de zojuist gepasseer- de buurman. Bovendien willen de konten van de sche- pen naar elkaar toe trekken en daar zit het gevaar, want de roeren steken uit en zijn kwetsbaar. Met wat geluk ben je na een paar uurtjes nieuwtjes uitwisselen weer op pad met slechts de onvermijdelijke krassen in je lak.


ANTWERPEN - Het Vlaams Gewest en het Antwerpse Havenbedrijf zijn op zoek naar een nieuwe naam voor de Deurganckdok- sluis en doen daarvoor een beroep op het brede publiek.


Eind maart 2016 zullen de eerste schepen door de nieuwe sluis op de linkerschelde- oever van de Antwerpse haven varen. De sluis is een belangrijke sleutel voor de ver- dere uitbouw van de haven. Met een lengte van 500 meter, een breedte van 68 meter en een diepte van -17,80 meter TAW is deze sluis de grootste ter wereld. Tot dusver werd de sluis de Deurganck- doksluis genoemd. Ze ligt immers op de kop van het Deurganckdok waar ze de toegang tot het achterliggende Waaslandkanaal zal vormen. Het Vlaams Gewest en het Antwerpse Havenbedrijf willen, nu de inge- bruikname nadert, een nieuwe naam voor de sluis en doen daarvoor een beroep op het brede publiek. Met de campagne ‘Sluis Zonder Naam’ krijgt iedereen de kans om een suggestie te doen voor de nieuwe naam. Diegene die uiteindelijk de naam indient die aan het kunstwerk zal worden gegeven, wint een avondcruise door de Antwerpse haven voor 30 personen.


Campagne Iedereen die een suggestie heeſt voor de nieuwe naam, kan die tot maandag 19 oktober ingeven op de website


Bedenk jij de nieuwe naam voor de


‘Sluis Zonder Naam’?


www.sluiszondernaam.be. De inzending wordt enkele minuten later in water ‘geschreven’ door een bijzondere water- valinstallatie. Die installatie is via een livestream te volgen via dezelfde website, op die manier hoef je niet in de buurt van de installatie te zijn om je inzending te zien verschijnen in het water. Je kan de installa- tie echter ook live bezoeken. Tot maan- dag 5 oktober staat de waterval op het middenstatieplein van het Centraal Station te Antwerpen, van dinsdag 6 tot maandag 19 okto- ber staat ze in het Waasland Shopping Center te Sint-Niklaas. Daarna wordt de eerste fase van de campagne afgesloten.


Een jury zal, op basis van de inzendingen, een shortlist opmaken van mogelijke na- men. De bedenkers van die namen worden uiteindelijk gevraagd om via sociale media campagne te voeren voor ‘hun’ naam. De sluis zal vervolgens gedoopt worden met de naam die de meeste stemmen achter zich krijgt. Wanneer de nieuwe naam pre- cies bekend wordt gemaakt is nog geheim.


Sluis


De bouw van de tweede sluis op de linkerscheldeoever startte in het najaar van 2011. Sindsdien zijn om en bij de 255 mensen dagelijks aan de slag om dit enor- me Vlaamse bouwproject te realiseren. Aan de sluis hangt een prijskaartje van 340 miljoen euro.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34