HISWA te water 2011 week later Veel exposanten hebben er de voorkeur aan gegeven de beurs een week op te schuiven, omdat het in de eerste week van septem- ber nog vakantie is in de regio Noord. De beurs vindt dit jaar plaats van dinsdag 6 tot en met zondag 11 september 2011 in IJmuiden.
Jaap Kramer overleden
Jachtontwerper Jaap A.M. Kramer is 13 ja- nuari 2011 in Haarlem op 84-jarige leeftijd overleden. Kramer was medeoprichter en meer dan 30 jaar voorzitter van de Neder- landse Bond van Jacht Architecten. Hij is de ontwerper van de beroemde en geliefde ‘Wadder’ waar er nog ongeveer honderd van rond varen. Hij ontwierp zowel zeilboten als motorboten met soms wat vreemd aandoende vormen en lijnen. Hij publiceerde vele boeken over het zeilen, zoals ‘De Goede Zeiler’ en de Vetus Vaargids voor de IJsselmeerhavens ‘Van
28
Marken tot Muiden van Hoorn tot Zwolle’, maar schreef ook over houtbouw, gebruik van hout en epoxyhars in de jachtbouw, surfen, CE-normering en het BPR. In zijn interview met Jaap Kramer in de Waterkampioen van oktober 2004 ver- meldde de helaas te vroeg overleden Hans Vandersmissen onder meer: “Toen medio jaren negentig mastenmaker Ton Brasker werd geconfronteerd met een jachtbouwer die het spoor een beetje bijster was in die kunstplakkerij en -bescherming, sprak Ton gedenkwaardige woorden: ‘Er zijn maar twee instanties die echt iets van epoxy afweten: TNO en Jaap Kramer.’” “Met de komst van de CE-normering kwam een nieuwe taak op Jaap af, het schrijven van CE-handleidingen. Om zo’n taak tot een goed einde te brengen, moet je alles van jachtbouw en varen weten, ver inge- voerd zijn in bouwmaterialen, in staat zijn minutieus de verschrikkelijkst saaie zaken te beschrijven zonder in slaap te vallen en bovenal in staat zijn om zelf gemotiveerd
iedere ochtend op tijd met zo’n werk te beginnen. Hoe Jaap dat opbracht, iedere ochtend weer op zijn kantoor aan de Haar- lemse Wagenweg is een wonder.” Tot op hoge leeftijd was hij nog aan het werk, maar in 2004 ging hij eindelijk stop- pen met werken.
Nieuwe product van Kuiper Verzekeringen: Kuiper Verzekeringen heeft een nieuw pro- duct: de ‘watersportvakantie-verzekering’, voor boothuurders en voor zij die een charter boeken.
De annuleringsverzekering kan worden uit- gerust met een aantal opties, zoals storm, mist, borg, gevolgschade en ‘de groep’. Charters kunnen hetzij individueel, hetzij als groep een watersportvakantie-verzeke- ring afsluiten. Dit is een annuleringsverze- kering en een reisverzekering ineen. Ook hier kan de annuleringsdekking worden uitgebreid met een aantal opties, waaron- der storm en mist. Deze nieuwe verzeke-
Jachtbouw Nederland 1
februari 2011
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44