search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
945 | WEEK 36-37 02 SEPT 2020


INGEGOTEN nieuwe leerjaar van start op basisschool


In het derde jaar van het vmbo kunnen de leer- lingen de keuze maken om goed voorbereid te zijn voor de overstap naar het mbo maritiem. En als het aan Bas Struijk ligt bij voorkeur voor de varende binnenvaart.


Op het vmbo LOKET hebben acht leerlingen, waarvan vier met een binnenvaartachter- grond en vier zonder relatie met de beroeps- vaart, in december 2019 die keuze gemaakt. In juni dit jaar hebben zij een week mee kunnen varen op een binnenvaartschip gesponsord door het bedrijfsleven. Voor de schipper heeſt Koninklijke BLN-Schuttevaer garant gestaan. Nu gaat de maritieme leergang uitgerold wor- den bij alle vmboscholen in Nederland met de profielen Mobiliteit en Transport (M&T) en/of Produceren, installeren en energie (PIE) in het profielpakket. Struijk: “De ambitie is dat bin- nen vijf jaar op 25 vmbo-scholen de Maritieme Leergang wordt aangeboden. We hebben nu de kennis en het lesmateriaal. Er zijn al ver- schillende vmbo’s die op eigen initiatief gere- ageerd hebben en ervoor open staan. Wij rich- ten ons vooral op de varende sector.”


Vijſtien miljoen euro voor redding van bruine vloot


DEN HAAG Het kabinet stelt vijſtien mil- joen euro beschikbaar voor het behoud van de bruine chartervloot in Nederland. Het be- drag voor het varend erfgoed maakt deel uit van een tweede steunpakket voor de hele culturele sector van 482 miljoen, zo schrijſt minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) aan de Tweede Kamer.


3


‘s-GRAVENDEEL +31 (078) 673 37 99 WWW.VANDALENAGGREGATEN.NL


AGGREGATEN ‘s-GRAVENDEEL +31 (078) 673 37 99


AGGREGATEN VOORHEEN BARTH AGGREGATEN


VOORHEEN BARTH AGGREGATEN


AGGREGATEN INFO@VANDALENAGGREGATEN.NL


VOORHEEN BARTH AGGREGATEN


‘s-GRAVENDEEL +31 (078) 673 37 99 Het gaat


“Na enige dagen in spanning te hebben geze- ten, kunnen we nu naar buiten brengen dat er 15 miljoen beschikbaar komt voor de charter- vaart. De precieze voorwaarden zijn nog niet bekend, daar hopen we zo spoedig mogelijk meer duidelijkheid over te kunnen geven. Het fonds wordt ondergebracht bij OCW, wat doet vermoeden dat er een culturele component aan zit”, reageert de belangenvereniging van charterschippers BBZ in Enkhuizen.


naar schatting om vierhonderd door de coronabe- perkingen in exploita- tie en daarmee hun voort- bestaan bedreigde schepen. Een petitie van vereniging De Hollandsche Zeilvloot heeſt eerder dit jaar ruim 25.000 handtekeningen opgeleverd. Begin juni is er vervolgens een demonstratieve actie geweest bij het ei- land Pampus. Circa 175 historische schepen gin- gen daar voor anker.


Brancheorganisaties willen in gesprek met topambtenaar over nood in passagiersvaart


ROTTERDAM Het onbeantwoord geble- ven verzoek van brancheorganisaties BLN- Schuttevaer en CBRB om de instelling van een noodfonds voor de passagiersvaart krijgt een vervolg met een uitnodiging aan directeur-generaal bedrijfsleven Focco Vijselaar van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat voor een gesprek.


Begin mei is er door de twee brancheor- ganisaties een schriſtelijk steunverzoek


Frans de Weert (links) en Bas Struijk aan de Oude Maas in Rotterdam.


Reclamecampagne ‘Alle hens aan dek’ streeſt naar eenheid in een opgaande lijn. Op vele onderwijsmark- ten en maritieme evenementen is Koninklijke BLN-Schuttevaer, meestal samen met BVB, van de partij met het doel de binnenvaart te promoten. Samen met een reclamebureau, vertegenwoordigers van de opleiders, uit de branche en het bedrijfsleven is een brain- stormsessie gehouden om de doelgroep vier- dejaars vmbo te bereiken. Met als doel de keuze voor het nautisch varende beroep van de binnenvaart te stimuleren. De slogan die het meest naar voren kwam is het ‘gevoel


Toekomstgerichte arbeidsmarkt In 2018 is de Strategische Arbeidsmarktagenda voor de binnen- vaart 2018 – 2030 gepubliceerd, geschre- ven door Mariska van der Starre voor Bureau Voorlichting Binnenvaart (BVB). Een agenda die de naam ‘Alle hens aan dek’ mee kreeg met als ondertitel ‘Samen aan de slag voor een toekomstbestendige arbeidsmarkt’. Frans de Weert komt niet uit de binnenvaart en noemt als voorbeeld de bouwwereld waar een andere cultuur heerst en meer eenheid en samenwerking is in het onderwijsaanbod. “Het doel is de binnenvaartwereld zo veel mogelijk en wijd verbreid bekend te maken. Een chauffeur op een grote vrachtwagen is


Foto Truus den Hartog


van trots’ voor het beroep schipper/matroos. Social media zoals facebook, twitter en insta- gram gaan ingezet worden. Op beurzen kan met een virtual-reality-bril gevaren worden en de volgende stap is een portable binnen- vaartsimulator. Een stevige campagne die volgens Bas Struijk en Frans de Weert suc- ces gaat opleveren. De ambitie is om van de huidige jaarlijkse 200 leerlingen die voor het mbo binnenvaart kiezen naar 500 leerlingen in 2025 te gaan. De campagne loopt van ok- tober 2020 tot maart 2021. Zij zijn goed op weg naar een ‘toekomstbestendige arbeids- markt binnenvaart’.


zichtbaar, maar de schipper op een binnen- vaartschip is niet zo in beeld. En dat willen wij veranderen. Met het aanbod van het in- teractief lesmateriaal aan de groepen 7 en 8 van de basisscholen wordt die wereld zicht- baar voor de jonge generatie. Sluizen, brug- gen, aquaducten, rivieren, kanalen en steden spreken op deze manier aangeboden meer tot de verbeelding. En zo neem je de promo- tie van de binnenvaart mee. De basisscholen hebben al interesse getoond.


Het wordt in september gepresenteerd en dan gaat het het eerste jaar proefdraaien. Is het een succes, en daar twijfelen we niet aan, dan rollen wij het verder uit over het land’.


ONNODIG STILLIGGEN KOST GELD Bel van Andel 010 4293316


• Topkwaliteit tractieaccu’s, scheepsaccu’s en dynamo’s • Uit voorraad geleverd en vakkundig gemonteerd • Dealer voor Mastervolt en Victron omvormers en lader


OFFICIEEL


Van Andel zorgt al ruim 85 jaar voor de juiste spanning aan boord!


www.vanandel-rotterdam.nl | info@vanandel-rotterdam.nl


Grevelingenweg 23, 3313 LB DORDRECHT T 078-3039700 E info@degrootmarine.com I www.degrootmarine.com


CUMMINS DEALER


SERVICE BOEGSCHROEVEN - LEVERING BOEGSCHROEFSYSTEMEN LEVERING ONDERDELEN - LEVERINGEN EN PLAATSEN VAN BALLASTPOMPEN


SERVICE MOTOREN - HERMOTORISERINGEN LEVERING MOTOREN - LEVERING ONDERDELEN


Jikke van Terwisga-Zwaga is nieuwe


gezicht van Steunpunt Binnenvaart ZWIJNDRECHT Met de nieuw aangestelde coördinator Jikke van Terwisga-Zwaga (53) wor- den de werkzaamheden van het Steunpunt Binnenvaart na 15 jaar onverminderd voortgezet.


Na het bericht over dreigende beëindiging van de activiteiten is door Koninklijke BLN- Schuttevaer actie ondernomen om het onafhan- kelijke advies- en steunpunt in stand te houden, door te voorzien in de financiering van de ac- tiviteiten. Een aantal organisaties heeſt inmid- dels voor de duur van vijf jaar een zodanige fi- nanciering toegezegd dat het voortbestaan van Steunpunt Binnenvaart tot en met 2025 is ver- zekerd. Het nieuwe bestuur heeſt verklaard er alles aan te doen om ervoor te zorgen dat de activiteiten vanuit het Steunpunt ook na 2025 zullen worden voortgezet. Lilian van Hiele, die het Steunpunt sinds de start in 2005 heeſt ‘bemenst’ en inhoudelijk handen en voeten heeſt gegeven, is formeel met ingang van 1 juli 2020 met haar werkzaamheden ge- stopt en met pensioen gegaan. Het vervolgens geheel opnieuw samengestelde bestuur heeſt eind augustus gemeld dat in de opvolging van Lilian per 1 september 2020 is voorzien in de persoon van Jikke van Terwisga-Zwaga.


DIESEL MARINE SERVICES


De uitgeven verklaring: “Jikke is met ingang van deze datum de coördinator van het Steunpunt Binnenvaart en zal met evenveel enthousiasme en inzet - weliswaar op haar eigen manier - de werkzaamheden van Lilian voortzetten. Jikke kent de binnenvaart van binnenuit, aangezien zij samen met haar man tot begin 2020 heeſt ge- varen. Jikke heeſt daarnaast kennis van en in- zicht in de bredere ‘cirkel’ met aan de binnen- vaart gerelateerde organisaties. Zij heeſt daarnaast bestuurlijke ervaring en coa- ching expertise in huis”. In de overdracht van de werkzaamheden door Lilian aan Jikke zou in- middels op een adequate wijze zijn voorzien. Het bestuur stelt er alle vertrouwen in te heb- ben dat de activiteiten vanuit het Steunpunt “op een goede wijze, beantwoordend aan de specifieke hulpvragen en omstandigheden van schippers(echt)paren/ gezinnen, kunnen en zul- len worden voortgezet”.


Jikke is 53 jaar, gehuwd, woont in Friesland en is voor de gehele binnenvaart in Nederland be- schikbaar om van advies te dienen. Jikke is te- lefonisch bereikbaar op het mobiele nummer: 06-23304322. Het mailadres van Steunpunt Binnenvaart blijſt evenwel ongewijzigd, te weten: info@steunpuntbinnenvaart.nl en hetzelfde geldt voor de website: www.steunpuntbinnenvaart.nl


ingediend voor de door corona zwaar ge- troffen passagiersvaartsector. De ont- vangst ervan is telefonisch bevestigd ge- weest. “Maar verder heeſt de brief tot op heden nog geen resultaat opgeleverd”, stelt het Centraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart.


In de uitnodiging voor het gesprek wordt nogmaals gewezen op de problematiek in de passagiers- en riviercruisevaart.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44