WEEK 28-29 9 JULI 2014
Nieuwe Botlekbrug bereikt hoogste punt
ROTTERDAM De nieuwe Botlekbrug heeſt maandag 23 juni het hoogste punt bereikt van ruim 65 meter boven NAP. Om half twaalf is een betonnen prefabelement van 22 ton geplaatst op de eerste van de zes torens van de brug. De elementen zijn gefabriceerd in Kootstertille in Friesland en worden over het water aangevoerd.
In het weekend voorafgaand aan het hoog- ste punt heeſt het team van het consortium A-lanes A15 hard gewerkt aan de voorbe- reiding van het hoogste punt. Daarvoor zijn op zondag 22 juni twee sets kabelwielen geplaatst op de toren. Een set bestaat uit acht kabelwielen met een totaalgewicht van 130 ton. In totaal zullen per medio juli acht van deze sets zijn geplaatst met een grote rupskraan vanaf een ponton. De kabelwie- len zijn gemaakt in China en per schip naar
Rotterdam gebracht. Het brugdek van de nieuwe Botlekbrug zal uiteindelijk worden opgehesen en neergelaten via kabels die over de wielen op de torens lopen.
Nieuwe Botlekbrug De huidige Botlekbrug is een knelpunt voor weg- en scheepvaartverkeer omdat hij te smal en te laag is en vaak open moet voor de scheepvaart. De Botlektunnel blijſt bestaan en daarnaast heeſt Rijkswaterstaat opdracht gegeven aan A-lanes A15 om een nieuwe Botlekbrug te bouwen. De nieuwe Botlek- brug wordt een van de grootste hefbruggen in Europa. De brug wordt breder, zodat het scheepvaartverkeer van beide kanten tegelijk onder de brug door kan varen. Bovendien wordt hij hoger, waardoor de brug minder vaak open hoeſt. Zo verbetert de doorstroming zowel op het water als op
de weg. De werkzaamheden aan de brug zijn eind 2011 gestart. In het najaar van 2014 worden de beide hefdelen – die elk de afmetingen hebben van een voetbalveld – gemonteerd. Het werk duurt tot begin 2015.
Verbreding A15 De bouw van de nieuwe Botlekbrug is on- derdeel van het project verbreding A15. De A15 tussen de Maasvlakte en het Vaanplein wordt tot eind 2015 aangepakt om de door- stroming te verbeteren en de veiligheid te optimaliseren. In totaal komt er 85 km aan extra rijstroken bij en wordt er een nieuwe bredere en hogere Botlekbrug gebouwd. A-Lanes-A15, het consortium dat in opdracht van Rijkswaterstaat de werkzaamheden uitvoert, zal door slim plannen en bouwen de hinder als gevolg van de werkzaamheden minimaliseren.
Wisseling Loenerslootsebrug succesvol verlopen
LOENERSLOOT Rijkswaterstaat heeſt op maandagochtend 30 juni tussen 5.00 en 6.00 uur de wisseling van de Loenersloot- sebrug over het Amsterdam-Rijnkanaal succesvol afgerond. De aanvankelijke op- gelopen vertraging van vier uur tijdens de complexe operatie kon tijdens het weekend helemaal worden ingelopen. Publiek keek zaterdag massaal toe bij het meest spec- taculaire onderdeel: het uitvaren van de oude boogbrug en invaren van de nieuwe.
De Loenerslootsebrug bestaat uit een deel over het spoor en een boogbrug over het water. Beide delen zijn in het weekend van vervangen. Zaterdag 28 juni liep de complexe operatie aanvankelijk vier uur vertraging op door een aantal tegenvallers bij het verwijderen van het brugdeel over de spoorlijn. Het wisselen van de grote boogbrug verliep daarna zonder enige pro- blemen. Zondagmorgen om 4.30 uur zat de boogbrug volledig op zijn plek en werd het kanaal weer aan de scheepvaart vrijgegeven. De plaatsing van het nieuwe bruggedeelte over de spoorlijn, startte parallel aan het plaatsen van de boogbrug en niet, zoals de oorspronkelijk uitvoeringsmethode, na de plaatsing van de boogbrug. Hierdoor kon de opgelopen vertraging worden teruggewon- nen. Het bruggedeelte over de spoorlijn zat zondagochtend om 9.00 uur op zijn plek. Zondag 29 juni overdag zijn beide brug-
PLAN DE KAMPANJE
Reefers groot vervoerspotentieel voor de binnenvaart
Tijdens het Binnenvaartcafé dat het BVB op 2 juli jongstleden samen met het Havenbe- drijf Rotterdam organiseerde, stond onder meer het vervoer van reefers per binnen- vaart op het programma. Miranda Volker, logistiek adviseur van Maatwerk Voorlich- ting Binnenvaart presenteerde daar de uitkomsten van een onderzoek naar het project ‘Reefers Synchromodaal’. Zij ziet veel potentieel voor groei van het vervoer van reefers over water. Goede afstemming tussen marktpartijen en een mental shiſt is hierin erg belangrijk.
Keuringsdienst van water Tijdens het Binnenvaartcafé beleefde tevens de film ‘Keuringsdienst van water’ zijn vuurdoop. Het BVB heeſt volgens het concept van het TV-programma Keurings- dienst van waarde een korte film gemaakt, waar een aantal voorbeelden van nieuwe ladingstromen per binnenvaart aan bod komen. Zo wordt onder meer ‘Teeuwissen’ in beeld gebracht, een bedrijf dat momen- teel bezig is met een pilot om zijn reefers per binnenschip te vervoeren. Ook Bavaria komt aan bod. Jaarlijks worden 1.400 containers via Veghel per schip naar Rot- terdam gebracht om van daar per spoor naar Italië te gaan. Een uniek voorbeeld van continentaal containervervoer, waarin spoor en binnenvaart aan elkaar worden gekoppeld. De film is bedoeld om potenti- ele verladers te stimuleren ook de overstap te maken en zal binnenkort op diverse websites te zien zijn.
Het verwijderen van de oude boogbrug. Foto: Rindert van den Toren
gedeelten aan elkaar vastgezet, hulpcon- structies verwijderd en vonden afrondende werkzaamheden plaats. Maandagochtend vroeg werd de wisseloperatie succesvol en binnen de planning afgerond. Publiek volgde zaterdagmiddag en -avond massaal de operatie vanuit het ingerichte kijkpunt en zag rond 23 uur het uitdraaien van de oude brug (1937) en de passage van de oude langs de nieuwe brug op het kanaal. De vernieu- wing van de Loenerslootsebrug is onderdeel
van het project KARGO (Kunstwerken Am- sterdam-Rijnkanaal Groot Onderhoud).
Binnen dit project renoveert Rijkswaterstaat acht stalen bruggen. Kijk voor meer informa- tie op
www.rijkswaterstaat.nl/kargo
u
COLUMN Ad Verdoorn
SAVE THE DATE:
Mosselen eten in de Rotterdamse haven op 3, 4 en 5 september
Begin september is het weer zo ver. Dan gaat de vierde editie van Port Exhibition Rotterdam, ofwel Mosselen aan de Maas, van start. Dit netwerkevenement is exclusief voor ondernemers in de maritieme sector en biedt deze ondernemers de gelegenheid om met elkaar in contact te komen.
De unieke locatie aan de Maashavenkade met op de ach- tergrond het authentieke stoomschip SS Rotterdam biedt hiervoor een fantastische ambiance. Onder het genot van een hapje en een drankje wisselen ondernemers uit de sector Haven, Transport, Maritiem & Services ideeën uit. En zoals de naam al doet vermoeden staat het nuttigen van heerlijke mos- selen centraal tijdens het driedaagse evenement.
Mosselen aan de Maas biedt dus niet alleen een broedplaats voor samenwerkingen in de toekomst, maar ook een culi- nair hoogstandje wat u niet mag missen! Bovendien kunt u genieten van live muziek op de kade. Het netwerkevenement is bovendien de aſtrap van de Wereldhavendagen in Rotterdam.
DRV Accountants & Adviseurs weet hoe belangrijk het is als on-
dernemer een goed netwerk te onderhouden en om krachten te bundelen. Daarom organiseren wij onze deelname samen met vier samenwerkingspartners:
Bonn & Mees Bridge
www.bonn-mees.com
www.bridge-economy.nl
Van den Herik & Verhulst Advocaten
www.herikverhulst.nl Rabobank Rotterdam
www.rabobank.nl
U bent van harte welkom om op 3,4 of 5 september langs te komen en gezellig met ons (bij) te praten. Houd daarom uw agenda alvast vrij!
Kijk voor informatie over Port Exhibition Rotterdan: Mosselen aan de Maas op
www.mosselenaandemaas.nl
&olg ons op
!ureau &oorli*+ting !innenvaar0ostbus3A 5otter 7 www"bureauvoorlichtingbinnenvaart"nl
A5_BVB_adv2011.indd 1 05-04-11-14 21:25
Het in dit artikel vermelde filmpje van de timelapse kunt u bekijken in onze e-paper
Sponsorwervingscampagne ‘Ik draag bij aan de boodschap’ Op de website van deze krant heeſt u al kunnen lezen over de wervingscampagne die het BVB recent is gestart. Op onze web- site bijdrage.bureauvoorlichtingbinnen-
vaart.nl is er speciaal aandacht voor deze campagne. Het BVB hoopt hiermee nieuwe sponsoren aan te trekken, zodat we nu en in de toekomst als voorlichtingsbureau van de hele binnenvaart, op professionele wijze naar buiten kunnen blijven treden. Dus als u nog geen bijdrage levert aan de
Bureau Voorlichting Binnenvaart - postbus 23005, 3001 KA Rotterdam Tel: +31 (0)10 - 4129151 - Fax: +31 (0)10 - 4330918
Rijn- en Binnenvaarthuis, Vasteland 12e, 3011 BL Rotterdam.
www.bureauvoorlichtingbinnenvaart.nl info@bureauvoorlichtingbinnenvaart.nl
promotie van onze branche, ga dan eens naar deze pagina en meld u aan als spon- sor van het BVB!
Nieuwe sponsoren Deze week konden wij 2 nieuwe A-sponso- ren welkom heten; De V.O.F. Formosa van de fam. De Leeuw van Weenen en het m.s. Lineke van de fam. Elzelingen. Wij danken hen hartelijk dat zij de promotie van de binnenvaart gaan ondersteunen!
Huidige sponsoren Ook voor huidige sponsoren zitten er leuke elementen in de campagne. Zo is het mogelijk een (boodschappen)bijdraagtas te winnen door het inzenden van een foto van een dergelijke tas die u ergens langs de waterkant kunt spotten naar info@
bureauvoorlichtingbinnenvaart.nl (zie foto). Rondom het 25-jarig jubileum van het BVB op 24 november 2014, is ook een actie opgezet waarmee prijzen zijn te win- nen. Voor meer info kunt u terecht op onze Facebookpagina the Blue Road.
9
Drs. Ad Verdoorn FB Fiscalist en partner bij DRV Accountants & Adviseurs
Trapezium 150 3364 DL Sliedrecht e-mail :
a.verdoorn@
drv.nl tel : 0184-414766
Ad Verdoorn regelt al meer dan 25 jaar belastingzaken voor de binnenvaart. In zijn columns behandelt hij fiscale regelingen uit zijn dagelijkse praktijk waarmee binnenvaartschippers hun voordeel kunnen doen.
8at doet +et !&! voor u:
*onta*t met nieuwe verladers onder+ouden= verbeteren van +et binnenvaartimago= voor binnenvaart realiseren= gemeenten ondersteunen bi> uitbreiding van +aventerreinen=
re*lame maken voor de binnenvaart=
lobb@en in !russel en Aen Baag= spreken op *ongressen= organiseren van werkbeDoeken= presentaties geven op s*+olen= promotie van kleine en grote s*+epen= ontwikkelen van lms, bro*+ures, fotoGs , et*H
8at kan u doen voor +et !&!: Omdit alles te kunnen realiseren is uw steun voor ons onmisbaarH8i> geloven in een goede toekomst voor de binnenvaart en willen daar graag samenmet u aan verder bouwenH Aus sponsor+et!ureau&oorli*+ting !innenvaartH Beeft u vragen enJof opmerkingen: Keem dan gerust *onta*t met ons opH
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28