Korte berichten
9
Chinook- transport- helikopters zwaaien af
Na enkele honderden vluchten in Irak zij n drie Chinookhelikopters en een ruim honderdkoppig lucht- machtdetachement teruggekeerd naar Nederland. De missie zit er voor de eenheid op. Onder de naam Taskforce Lion vlogen de transport- helikopters sinds juni vorig jaar voor de NAVO-missie Irak (NMI) en anti-ISIS-missie Operation Inherent Resolve (OIR).
Opnieuw militairen
naar Bosnië Nederland levert wederom een bij drage aan de vredesmissie EUFOR Althea in Bosnië en Herzegovina. Vanaf oktober gaat een infanteriecompagnie van maximaal 175 militairen een jaar lang naar het Balkanland. Defensie vult momenteel al staffuncties op het hoofdkwartier van de operatie in Sarajevo. Deze inzet wordt verlengd tot en met december 2027. De infanteristen gaan deel uitmaken van een multinationaal bataljon. Dit heeft verschillende taken, waaronder ‘force protection’. Ook kan het bij incidenten snel optreden als ‘quick reaction force’. Verder houden de militairen patrouilles door heel Bosnië en Herzegovina en doen aan oproerbeheersing.
Het is tij d voor beleid dat vrouwen niet langer buitensluit
Luitenant-generaal Elanor Boekholt-O’Sullivan
Belemmeringen om op missie
te gaan Vrouwelij ke militairen willen graag deelnemen aan missies, maar ervaren daarbij belemmeringen. Dat blij kt uit onderzoek van de Nederlandse Defensie Academie (NLDA).
Een belangrij ke uitdaging is de com- binatie van een militaire carrière met gezinsverplichtingen. Er is een groeiende behoefte aan maatwerk- oplossingen, zoals duo-uitzendingen en financiële ondersteuning bij
kinderopvang. Daarnaast blij kt uit het onderzoek dat vrouwelij ke mili- tairen minder uitzendmogelij kheden krij gen dan hun mannelij ke collega’s en zich soms niet serieus genomen voelen binnen de organisatie.
Checkpoint 04-25
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76