KOR T NIEUWS
VH Lemek op kop in Scandinavië
Ook tij dens de NRM liet CRV een dochtergroep van Delta Atlantic zien
Stellando en Camion tonen
dochtergroep op CRV Koe-Expo Batenburg Stellando (v. Fidelity) en Ca- mion van de Peul (v. Fender) laten tij dens de CRV Koe-Expo in Den Bosch een doch- tergroep zien. Roodfactorstier Stellando en de roodbonte Camion behoorden bei- de tot de meestgebruikte genoomstieren van de afgelopen jaren en zij n ook met het aan de melk komen van hun doch- ters nog altij d populair. CRV laat op 20 juni ook nog zwartbont- groepen zien van Cookiecutter Mom Hunter (v. Man-O-Man), Delta G-Force (v. Man-O-Man) en Delta Atlantic (v. Ramos).
Tabel 1 – Dochtergroepen CRV Koe-Expo naam stier
zwartbont Delta G-Force
Batenburg Stellando rf Cookiecutter Mom Hunter Delta Atlantic
Diepenhoek Rozello
roodbont De Vrendt Reality Camion van de Peul
mrij Rivaal
vader x moedersvader
Man-O-Man x Jordan Fidelity x O Man
Man-O-Man x Shottle Ramos x O Man Sunrise x Shottle
Fiction x Gogo Fender x Goldwyn Rudolf x Matthij s NVI
230 199 128 252 191
90 214 182 Meer holsteinkalveren in Wallonië
Het voorbij e boekjaar telde Wallonië 2,6 procent meer holsteinkalveren. Over alle melkrassen heen nam het aantal kalveren met 2,7 procent toe. Tegelij k daalde het aantal vleeskalveren in 2014 met 0,6 procent. De cij fers staan te lezen in het jaarrapport van de Waalse fokke- rij organisatie AWE.
Net als het aantal kalveren nam ook het aantal koeien dat deelnam aan melkpro- ductieregistratie toe met 2,8 procent. De ruim 74.000 melkkoeien noteerden in
2014 een gemiddelde productie van 7888 kg melk met 3,92 procent vet en 3,38 procent eiwit. Van de bij na 22.000 holsteinkalveren was End-Story (v. O Man) de meest geno- teerde vader met 723 kalveren. Hij wordt gevolgd door Monreal (v. Man-O-Man), Fever (v. Goldwyn), Stol Joc (v. Jocko) en Artes (v. Goldwyn). Bij de roodbonte holsteinkalveren waren Jerudo (v. Jerom) en Jotan (v. Jordan) het vaakst genoteerd.
Van dit drietal werden al eerder groepen getoond. Debutant is Diepenhoek Rozel- lo, een Sunrisezoon met 191 NVI. Ook voor de roodbonte De Vrendt Reality (v. Fiction) is het een eerste optreden. Opvallend is het aantreden van Rivaal. Het is jaren geleden dat CRV van een mrij -stier een dochtergroep liet zien. De Rudolfzoon stamt uit Gonda 343 (v. Matthij s) en werd gefokt door Henk en Arend ten Damme uit Winterswij k Meddo. CRV toont daarnaast nog een groep fl eckviehkruislingen.
tot. ext.
107 108 106 110 109
106 109
107
Met 42 NTM pakt de Deense genoom- stier VH Lemek (v. VH Lund) de kop- positie in de Scandinavische lij st. Op een gedeelde tweede plek volgen de stieren VH Bernell (v. Bube) en VH So- laris (v. Sargeant) met 40 NTM. De vol- ledige top drie is daarmee ververst. Voormalig koploper De-Su Balisto (v. Bookem) zakt net buiten de top tien met 36 NTM. Bij de dochtergeteste stieren neemt Seagull-Bay Supersire het voortouw met 31 NTM, gevolgd door zij n vader Robust. Hoogste doch- tergeteste stier van Nederlandse oor- sprong in de top tien
is Elagaaster Packman (v. Bogart) op 25 NTM.
VS: 22 koeien met minstens 95 punten
In Amerika zij n in 2014 22 koeien inge- schreven met een exterieurscore van minimaal 95 punten. Dat meldt de Amerikaanse website The Bullvine. Met 97 punten was de roodbonte Blondin Redman Seisme de hoogst in- geschreven koe in de Verenigde Staten. De Redmandochter van Milksource Genetics, tweevoudig winnares van de World Dairy Expo, was de enige koe met 97 punten in 2014. De inspecteurs gaven twee koeien een score van 96 punten en 19 koeien waren goed voor een score van 95 punten. Met vij f dochters had Goldwyn het grootste aandeel in de koeien met 95 punten of meer. Shottle volgde hem op de voet met drie stuks.
Afscheid voor Smurf
In Canada is het doek gevallen voor wereldrecordhoudster Gillette E Smurf. De met 91 punten ingeschreven Em- perordochter produceerde in haar car- rière in totaal 247.711 kg melk met 3,6% vet en 3,1% eiwit. Melk produceren deed Smurf het laat- ste half jaar al niet meer. In december 2014 stuurden haar eigenaren, de fa- milie Patenaude van La Ferme Gillette uit het Canadese Embrun, de achttien- jarige met pensioen.
Meer actueel nieuws: meld u aan voor de gratis Veeteelt Nieuwsbrief op
www.veeteelt.nl
VEETEEL T MEI 2 2015 9
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64