search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
EROPUIT


Tekst en foto’s Agnes Jeurnink en Douwe de Vries Slovenië, klein maar fijn


De meeste toeristen reizen op weg naar Kroatië via Slovenië. Het land is qua oppervlakte ongeveer de helft van Nederland, dus je bent er zo doorheen. Maar iets lang blijven loont, want er is een grote verscheidenheid aan toeristische attracties.


Vintgar-kloof: een natuurbelevenis Een van de mooiste gebieden van Slovenië ligt vlak bij de A2/E61, de doorgangsroute van Oostenrijk naar Kro- atië. Het is het bijna negenhonderd vierkante kilometer grote Triglav Nationaal Park met de 2.864 meter hoge Triglav, de hoogste berg van het land.


De beheerder van camping Bled bezweert ons dat elke Sloveen de berg eens moet hebben beklommen. Wij beperken ons echter tot de bijna verplichte wandeling door de beroemde Vintgar-kloof. Het fi etstochtje van vier kilometer ernaartoe is op zichzelf al een belevenis. In het voorjaar regent het in dit gebied regelmatig en dat is te zien aan de bonte, wilde bloemenpracht. De kloof is over een afstand van circa 1,6 kilometer toegankelijk gemaakt met loopbruggen, die tegen de steile wanden lijken te zijn geplakt. Hier en daar zijn bruggetjes en plankiers gebouwd over het kristalheldere water van de Radovnarivier, die zich door de kloof een weg baant. We horen alleen het geluid van het snelstromende water en een gezinnetje met kinderen, dat ons enthousiast hollend en springend inhaalt. Zo vroeg en in het voorseizoen is het niet druk, maar volgens de kassajuffrouw zijn er in het hoogseizoen honderden wande- laars. We worden verrast door een aangenaam slotakkoord in de vorm van een waterval, de Slap Sum, die zich enkele tientallen meters naar beneden stort.


Ook een boottochtje naar het eilandje in het meer van Bled, met de Maria Hemelvaartkerk uit de ne- gende eeuw, is een bijna verplicht nummer. Het korte vaartochtje met een overdekte gondel kost echter wel € 12 en de toegang tot de kerk nog eens € 3. Van de steiger naar de kerkdeur moeten we ook nog 99 trap- treden bedwingen. De beloning bestaat uit mooie fresco’s en een met bladgoud belegd altaar. En natuurlijk... het eilandgevoel.


Terme C ˇatež: een


welnessbelevenis Met kinderen in de zomermaanden naar het zuiden reizen ver- plicht je eigenlijk maar tot één ding. Er moet water zijn en het liefst veel. Dus gaan we naar een camping met zwembad, in Terme C


ˇatež.


In het zuidoosten van Slovenië zijn meerdere kuuroorden met prachtige zwembaden. Wij kiezen voor de grootste, met


de meeste zwembaden en een prima camping met goede en schone sanitaire voorzieningen, met ondanks het hoog- seizoen voldoende plek. Campinggasten mogen gebruikmaken de zwembaden en dat laten we ons geen twee keer zeggen. De middag van aankomst kiezen we voor het overdekte gedeelte, waar we met 1.800 vierkante meter wateroppervlak de hele avond onder de pannen zijn. De volgende dag is het buitengebeuren aan de beurt, met meer dan 10 duizend vierkante meter aan zwembaden, met stroomversnellingen, een golfslagbad en een heleboel glijbanen. Het is niet druk:


’s morgens vroeg heb ik het olympische zwem- bad zelfs helemaal voor mij alleen. Misschien heeft het te maken met de temperatuur van ongeveer 28 graden Celsius, frisjes vergeleken bij de andere baden van meer dan 30 graden Celsius. Verder zijn er verschillende restaurants, winkels, een supermarkt en een saunapark op het com- plex. Dat mag dan ook wel, want goedkoop is de camping niet: € 20 per dag per persoon in het hoogseizoen.


44 | Kampeerauto nr. 3/2012 NKC


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80  |  Page 81  |  Page 82  |  Page 83  |  Page 84