Het huiselijke zitje met vijf zitplaatsen en veel extra bergruimte, doordat er geen hefbed is gemonteerd.
Fraaie keuken met voldoende opberg- en werkruimte. Links het wastafeltje.
heeft de bekeken camper geen hefbed en daardoor maar liefst zes bovenkastjes extra, terwijl ook het ruimtelijk effect in de cabine groot is. Het grote panoramadakluik en de ramen rondom zorgen voor een optimale lichtopbrengst en als de duisternis intreedt, schieten vier plafondspotjes en vijf leeslamp- jes te hulp. Alles uiteraard uitgevoerd met ledlampen. Handig is ook dat alle uitzetramen met één hendel te openen en te sluiten zijn.
Keuken Koelkast, een vrieskastje en een oven zijn ge- combineerd in de zogenaamde Tec-Tower. De keuken is verder voorzien van een driepits- gastoestel en een flink L-vormig keukenblad, dat ruimte biedt voor culinaire hoogstand- jes. Eronder zitten drie losse laden en drie korfladen in de grote kast. Een afzuigkap is niet meer standaard, dus de afvoer van kookluchtjes moet gebeuren via de auto- matisch geregelde ventilator in het plafond. De keuken telt zes lichtpunten, wat ook hier ruim voldoende is. Onder de koelkast en in
de vloer is nog meer opbergruimte. Het slaap- en wasgedeelte is van de woon- ruimte te scheiden met twee schuifwanden, die vrijwel onzichtbaar in de wand verdwij- nen als ze open staan. Het Frans opgestelde tweepersoonsbed meet 190 bij 140 centimeter en Niesmann+Bischoff doet mee aan de trend om dit bed aan twee kanten toegankelijk te maken: aan het voeteneind en opzij. Over de partner klauteren hoeft dus niet.
Buk- en zoekwerk
De ruimte aan het voeteneind kon binnen de beperkte lengte van de camper gerealiseerd worden door de kledingkast onder het bed te plaatsen. Het bed kan met een gasveer ge- makkelijk omhoog worden gebracht, waarna de drie kasten bereikbaar zijn: links en rechts legkasten in het midden een hangkast. Een supervinding, die de gebruiker heel wat buk- en zoekwerk zal besparen, al vereist het naar beneden duwen van het bed wel enige kracht. In de slaapkamer zijn genoeg lichtpunten, ook om te lezen. Een dakluik en een uitzetraam
zorgen voor voldoende ventilatiemogelijkhe- den. In de slaapkamer is een hoekje overgeble- ven voor een rvs-wastafeltje met bijbehorende spiegel en kastjes. Klein, maar keurig.
Badderen
Het douche- en toiletgedeelte is rechts naast het bed geplaatst en loopt door tot de achter wand van de camper. Achteraan is een draaitoilet geplaatst met voldoende ruimte eromheen. De douche is ruim, ook voor lange mensen en kan spatvrij worden afge- schermd met twee klapdeurtjes. Een dakluik zorgt voor de in deze ruimte broodnodige ventilatie. Een degelijke deur met spiegel kan het geheel van de slaapkamer scheiden.
Berging
De Arto 66F biedt, zeker in deze twee- persoonsuitvoering, een zee aan ruimte voor het opbergen van allerhande spullen, zowel binnen als van buitenaf. Om toch binnen de zeven meter lengte te blijven, zijn compromis- sen nodig. De garage heeft een breedte van
>> NKC Kampeerauto nr. 8/2012 | 23
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92 |
Page 93 |
Page 94 |
Page 95 |
Page 96 |
Page 97 |
Page 98 |
Page 99 |
Page 100