Tekst en foto's Marja van Kampen
>>>>>>MORGEN VERDER... Millingen aan de Rijn
I
n het hart van de Gelderse Poort, aan de rand van de Millingerwaard, bij Millingen aan de Rijn, ligt de cam- perplaats ‘t Crumpse Hoekje van de behulpzame Geert en Jacqueline Dollevoet. Een prima plek met alle campervoorzienin- gen, plus picknicktafels en een huisje waarin e-bikes kunnen worden opgeladen. De toevoeging ‘aan de Rijn’ bij Millingen klopt eigenlijk niet, want het water waar het dorp aan ligt, heet het Bijlands Kanaal en vanaf de vertakking tot het Pannerdensch Kanaal is het de Waal. Dit waterrijke natuur- gebied komt echt puur Hol- lands, vlak en weids over en als de wolkenpar- tijen meewerken, is het net
een schilderij.
De schepen vervolmaken het plaatje. In het seizoen varen er ook voetveren, zodat wandelen en fi etsen rondom al die wateren nog spannender wordt. Je kunt bijvoorbeeld naar een voetveer over de Rijn fi etsen en daar naar Pannerden varen, om vandaaruit met weer een andere pont over het Pan- nerdensch Kanaal naar Fort Pannerden te gaan. Een mooie bezienswaardigheid, net als de Kop van Pannerden, met die duidelijke splitsing van waters. Uit het Pannerdensch Kanaal stroomt weer de Linge, die helemaal tot Gorinchem komt. Fietsend door een mooi gebied kun je dan naar Doornenburg, met een prachtig sprookjesachtig kasteel, waar in de jaren zestig de tv-serie Floris werd opgenomen. Met een ander voetveer kun je dan van Doornenburg over de Waal via het dorp Kekerdom de Millingerwaard in.
In Kekerdom staat de Laurentiuskerk, met het schoonste kerkhof van ons land. Dat klinkt luguber, maar het heet zo omdat het kerkhof met hoog water nog steeds over- stroomt. De kerk staat wat hoger. De Millin- gerwaard is een prachtig natuurgebied, met voormalige steenfabrieken, konikpaarden en donkerrode runderen.
In dit gebied zijn nog veel meer fi etstoch- ten te maken dan dit beschreven rondje van ongeveer 25 kilometer . Bijvoorbeeld naar de Ooijpolder. Op de camperplaats staat een rek met beschrijvin- gen van vele wandel- en fi etsroutes, plus infor- matie over wat er verder te doen is en een plank met ruilboeken.
INFORMATIEF
‘t Crumpse Hoekje telt twaalf plaatsen met elektra en goede wifi . Het sani- tairgebouw is ’s winters verwarmd. De camperplaats is vanuit het noorden alleen
bereikbaar via de Waalbrug bij Nijmegen of de Rijnbrug bij Emmerich. Rijdend door de Gelderse Poort kom je zo in Millingen. De camperplaats ligt op een kilometer van de dorpskern, met een goed winkelaanbod. De sitecode op
Campercontact.com is 87.
56 | Kampeerauto nr. 9/2016 NKC
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84