search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
woonkamer voor gasten en de andere in de ruime douche- ruimte bij de slaapkamer. De delen zijn met een houten schuifdeur van elkaar te scheiden. Het bed bestaat uit twee eenpersoonsdelen, die elektrisch in allerlei standen verstelbaar zijn. De klerenkast lijkt meer op een klein ka- mertje. Het zicht op het televisiescherm is gemakkelijk. Op een ander scherm verschijnen om beurten de beelden van de zes beveiligingscamera’s rondom. Bovendien is de hele camper binnen en buiten voorzien van een beveiliging met een aanraak- en bewegingsalarm. Als dat aanslaat, klinkt er een luid jengelend geluid.


Buiten de camper zijn tal van luiken en deurtjes. Grote laden schuiven gemakkelijk uit om stoelen, tafel en parasols in op te bergen. De flinke warmwaterboiler is gemakkelijk te bereiken, evenals de waterslangen en afvoerpijpen. Ze zijn verbonden met een tank van zeshonderd liter, dezelfde hoeveelheid als voor het afval- en toiletwater.


Vol ongeloof We komen ogen en oren te kort om alle technische snufjes en mogelijkheden tot ons te nemen. Op de vraag waarom hij deze camper liet bouwen, zegt Fletch: “Ik wilde de grootste motorcoach hebben die bestaat, met net zoveel comfort als thuis.” Twee jaar geleden werd de wagen gebouwd. De bouw duurde zestien maanden en Fletch hield er vele weken persoonlijk toezicht op. Met financiële details is hij niet geheimzinnig. “In de USA moest ik 7 procent omzetbelas- ting betalen en de import in Canada kostte me nog eens 8 procent aan belasting. Flinke bedragen, hè?”, zegt hij


met een vragend gezicht. Als we hem vertellen hoe die tarieven in Nederland liggen, kijkt hij ons ongelovig aan. Net als wij hem weer verbaasd aankijken als hij vertelt dat de assurantiepremie maar 792 Canadese dollars per jaar bedraagt, ongeveer 600 euro. Hij legt uit: “De premie is gebaseerd op het feit dat je met zo’n wagen maar enkele weken per jaar rijdt.” En wegenbelasting? Die kent hij niet. Als we hem vertellen dat dit nodig is om in Europa te mogen rijden, zegt hij opgelucht: “Oh, dat zit bij ons al in de brandstofprijs.” Als we antwoorden dat dit in Nederland ook het geval is en zelfs met een veel hoger tarief, blijft hij ons lang vol ongeloof aankijken.


Schonere motor


Met de camper bezoekt hij soms z’n bedrijven voor enkele dagen. In de wintermaanden gaat hij ermee naar het dan warmere Florida. Maar hij maakte ook al lange reizen naar Alaska en Mexico. Als we na twee uren afscheid nemen, zegt hij plots: ”Je kunt hem kopen hoor.” Wil hij hem kwijt? “Nee, ik wil een andere, een modernere. Met glazen koepel, ledverlichting en een zuinigere en schonere motor. Vanwege het milieu. En met de nieuwste snufjes op gebied van communicatie. Die moet dan bovendien acht feeth korter worden. Dan kan ik gemakkelijker bochten nemen en parkeren. Het ontwerp staat al op papier. De fabriek kan hem bouwen”, zegt hij glunderend. Op onze aarzelende vraag wat dit dan wel moet kosten, geeft hij een globale schatting: “Tussen de drie en vier miljoen Amerikaanse dollars. Het zal een van de grootste van de wereld worden”, voegt hij er nog aan toe.


4 6


1. Eigenaar Fletcher achter het stuur in de imposante cabine.


2. Badkamer


uitgevoerd met marmer en notenhout.


3. Flatscreen van 120 centimeter breed in de zithoek.


4. Ruim marmeren aanrecht met grote magnetron en veel bergruimte.


5. Super koel- en vrieskast met ijsblokmachine.


6. Wasmachine en droger, net als thuis.


5


NKC Kampeerauto nr. 5/2015 | 37


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80  |  Page 81  |  Page 82  |  Page 83  |  Page 84