05’13 FNV•B•MAGAZINE
19
Mijn broer heeft me toen gevraagd of ik bij hem in dienst wilde komen. Ik zag dat wel zitten en heb deze kans gegrepen.”
GEZELLIG EN RELAXED Voor deze overstap heeft Angela geen speciale cursus of opleiding hoeven volgen. Toch is ze dat misschien nog wel van plan. “Iets over verkoop technieken, of omgaan met klanten. Tot nu toe loopt het goed, maar het is misschien prettig om wat ‘handvatten’ te hebben. En wie weet is een fiets reparatiecursus ook wel nuttig, het technische gedeelte van het vak dus. Hoewel de mannen hier me alles met plezier uitleg- gen. Zo heb ik laatst mijn band geplakt. Zelf! Dat had ik nooit eerder gedaan. In de werkplaats zeiden ze: probeer het maar gewoon en als het niet lukt dan horen we het wel. Dat is heerlijk, heel gemakkelijk allemaal. Ik ging van een vrouwen- naar een mannen- wereld, een heel verschil. Ik vind het prettig. Mannen doen nooit zo moeilijk, die maken zich niet gauw druk. Het is gezellig en relaxed. We hebben een erg leuk team, en we weten wat we aan elkaar hebben. Af en toe gaan we er met z’n allen een dagje op uit. Op de fiets, natuurlijk.”
DE JUISTE FIETS “Ik doe hier de verkoop maar ik bestel ook de fietsen die vast in ons assortiment zitten, plus de onder- delen die daarbij horen. Het contact met de klanten is erg leuk en steeds weer anders. De sport is elke
keer om een klant aan de juiste fiets te helpen. Sommige mensen komen de winkel binnen, wijzen iets aan en zeggen: ik wil die fiets. Andere mensen hebben nog geen idee. Soms blijven ze dan een hele middag, kijken, een rondje op deze fiets, een rondje op die fiets, toch maar niet, en dan weer opnieuw. Dan moet je heel geduldig blijven, en dat kan ik behoorlijk goed. Maar je hebt ook wel eens dat het niet zo klikt met een klant. Dan probeer ik zo iemand aan een collega over te doen. Het komt ook regelmatig voor dat een klant enorm veel van fietsen af weet. Dan schiet mijn kennis tekort, en ook zo’n klant verwijs ik naar een collega. Sommige mensen blijven meer hangen dan andere. Er is bijvoorbeeld een dame die als ze komt altijd iets lekkers mee- neemt. Dat hoeft natuurlijk niet, maar ze weet dat de mannen graag snoepen.” Angela woont in Rotterdam en werkt in Den Haag. “De meeste klanten zijn natuurlijk Haags”, vertelt ze. “Als ik dan ook in Den Haag ben, kijk ik altijd stiekem naar het plaatje achterop een fiets als het een merk en type is dat wij verkopen. Het klinkt misschien gek, maar ik vind het dan heel leuk als er ‘Kemper’ op staat. Voorlopig zie ik mezelf hier nog wel werken, ik heb het enorm naar mijn zin. Maar wie weet, ooit, waar ik nog eens terecht kom. De kinderopvang zie ik als een mogelijkheid waar ik altijd naar terug kan. Ik zie het allemaal wel. Als je eenmaal zo’n switch hebt gemaakt, dan ben je niet bang om nog eens een stap te zetten.” ■
KIJK OP FNVBOND
GENOTEN.NL
LOOPBAAN ADVIES
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52