This page contains a Flash digital edition of a book.
Innovaties


Champ2Champ op De Nationale Paddenstoelendag


De deelnemende paddenstoelenbedrijven die sinds 2009 binnen het innovatieprogramma Champ2Champ zijn gestart hebben fors geïnvesteerd in vernieuwing. Met elkaar spaarden ze met hun investeringen voor ruim drie miljoen euro aan ‘innovatiemiles’. Er is vooral ingezet op technische innovaties om de concurrentiepositie te verbeteren door kostprijsverlaging. Zo zijn er resultaten geboekt om het proces te automatiseren of robotiseren. Hierbij zijn ook nieuwe teeltsystemen ontworpen. Kostprijsverlaging is en blijft een belangrijk issue om het hoofd te kunnen bieden in de concurrentie. Ook op het andere belangrijke spoor van product/ marktinnovaties zijn de nodige ontwikkelingen geweest. Er is ingezet op ketensturing en kwaliteitsverwerking. De inzet op effectieve afzet en marktinnovaties was niet altijd even gemakkelijk. Champ2Champ nadert in het najaar van 2012 de afrondende fase. De circa 35 projecten uit dit innovatieprogramma die de afgelopen jaren zijn gerealiseerd of zich in de afrondende fase bevinden, worden op het slotevent tijdens De Nationale Paddenstoelendag gepresenteerd aan het brede publiek.


De initiatiefnemers van het innovatieprogramma zijn trots op hun innovaties en tonen deze graag aan u.


Henny van Gurp Programmaleider Champ2Champ


Standhouders Amycel BV


BvBSubstrates Christiaens Group


CNC Grondstoffen BV Cofely Refrigeration BV Coöperatie Funghi Countus/Subvention Durasolar Ecomation Fancom


Geraedts Constructions BV Global Roel Media B.V. Hooymans Compost BV Mertens BV Mush Comb


P.G. Kusters BV


Sylvan Nederland BV Ten Cate Nicolon Thilot Limbraco BV TopTerra Holland BV Van Boxtel Elektro BV VEGATECH.nl


Ittervoort


Grubbenvorst Horst


Milsbeek


Zoetermeer Milsbeek Mill


Didam


Aarle-Rixtel Panningen Swalmen Voorburg Velddriel Horst


Horst-Hegelsom Dreumel Horst


Nijverdal Horst


Wanssum Uden


Boekel


Verstappen verpakkingen BV Horst Walkro BV


ZON Arbeidsvoorzieningen ZLTO


Venlo Asten


‘s-Hertogenbosch


klimaatneutraal maken. Verbranding van champost levert niet alleen energie, met minimale emissie, maar bovendien is het niet meer nodig al het restmateriaal met vrachtwagens af te voeren. Heeren gaat nog een stap verder door warmte en elektriciteit en in de toekomst ook CO2 te leveren aan het aardbeienbedrijf onder glas, naast hem. Maar in de regelgeving geldt champost als mest. De regels voor energieopwekking uit mest zijn echter nog in ontwikkeling en op dit moment nog heel onduide- lijk. Daarbij kwam de Green Deal van pas. Met behulp daarvan lukte het om een vergunning ervoor te krijgen. Tijdens de Paddenstoelendag staat de installatie op het bedrijf, maar hij werkt nog niet. Heeren kan die dag ook nog niet proefdraaien, om veiligheids- redenen. Hij verwacht dat de installatie halverwege 2013 continu kan draaien. Tijdens de Paddenstoelendag zijn de verbrander en de andere installaties wel te zien. DLV geeft dan uitleg over de werking ervan.


Vrienden van De Nationale Paddenstoelendag Dalsem Mushroom Projects Dutch Mushroom Equipment Hollander Spawn


Horst


Lemmen Constructiebedrijf Loonbedrijf Hendrix Panbo Systems Rubcoat BV


Vullings Systemen BV


Broekhuizenvorst Horst Venlo


Castenray Beringe Budel Horst


Maxime Verhagen opent Paddenstoelendag Voormalig minister Verhagen opent op 22 november De Nationale Paddenstoelendag. ZLTO, DLV Plant en Cpoint organiseren de dag voor de vierde keer. De Rabobank is hoofdsponsor.


http://denationalepaddenstoelendag.nl/ Champ2Champ 7


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24