berg-Buchholz. Er werden echter ook tin, koper, lood, ijzer, zink, nikkel en nog meer ertsen gevonden. In de vijftiende en zestiende eeuw was de bloei van de mijn- bouw. Het Saksische rijk had daar toen ook de grote rijkdom aan te danken. In de negentiende eeuw raakte de mijnbouw wat in verval. Van Plauen gaan we eerst nog even de zuidpunt in, naar Bad Brambach. Veel vergane glorie daar. Het lijkt alsof veel plaatsen Kurort of Luftkurort heten, om daarmee het recht te verwerven Kurtax te kunnen berekenen, vaak € 1 per persoon boven op de normale rekening. De camperplaats in Bad Brambach is een uitstekende. Hij ligt op het zwembadterrein, geeft vrije zwemmogelijkheden daar en heeft alle faciliteiten.
kosmonaut geboren is. Er is ook een Raumfahrtausstellung, een ruimte- vaartexpositie dus. Schwarzenberg heeft een vriendelijke camperplaats. Het stadje zelf is ook erg aardig. We zoeken er een brievenbus. Nergens te vinden. Straat in, straat uit. Nergens!
De dagen daarna zien we overal brieven-
Muziekinstrumenten In een plaatselijke Gaststätte nuttigen we een schnitzel van een grootte die ons beiden te gortig is, maar voor een prijs die onwaarschijnlijk laag is. Dat is overigens het hele beeld in de voormalige DDR-streek: grote porties van uitstekende kwaliteit en tegen lage prijzen, maar zonder enig gevoel voor presentatie voorgezet. We maken in diverse Gaststätten ook kennis met een aardig gebruik: binnenkomende vaste klanten lopen even langs alle tafeltjes waaraan gasten zitten en tikken kort even met de knokkels van de rechterhand op de tafel als begroeting. Leuk! We gaan op weg naar Schwarzenberg, een van de zilverstadjes. Op weg daarheen komen we door de Musikwinkel, de muziekstreek, waar veel plaatsen liggen die bekend zijn geworden omdat er zich zoveel muziekinstrumenmakers vestigden. In Markneukir- chen, Klingenthal en Schöneck kwamen veel viool- bouwers wonen nadat ze in de zeventiende eeuw vanwege hun geloofsovertuiging uit het naburige Bohemen moesten vluchten. Op het ogenblik staat Markneukirchen bekend als bouwplaats van koperblaasinstrumenten en violen, terwijl Klingenthal hoge ogen gooit bij de toetsinstru- menten: veel accordeons komen daar vandaan.
Brievenbussen
In beide steden staan ook heel bezoekwaardige musea. Wij bekijken het muziekinstrumentenmuseum in Markneukirchen, krijgen daar een heel interessante rondleiding en verbazen ons over de veelzijdigheid van het museum. De demonstraties op de pianola en het buikorgeltje zijn vermakelijk. Als we de route naar Schwarzenberg voortzetten, komen we door Morgenröthe en bij de entree van dat plaatsje is op een bord te lezen dat daar een
bussen staan; wat zijn er veel als je ze niet zoekt! We gaan door naar Freiberg, dat zichzelf de zilverstad van Saksen noemt. De oude binnenstad uit de late middeleeuwen is nog bijna volledig bewaard gebleven: wat mooi! De camperplaats is wat vreemd: veel te korte plekken voor haast alle campers. Geeft niet, want daar vlak boven is een gravelterrein, waar we ook prima kunnen staan. Stroom hebben we toch niet per se nodig. We eten romantisch in het nabijgelegen Schwanenschlösschen. Het lijkt heel wat, het ís ook heel wat, maar weer valt de rekening mee. Morgen gaan we weer ver- der. Niet naar Leipzig, niet naar Dresden. Nee, we zoeken nu juist de wat kleinere, onbe- kende plaatsen op. Die krijgen onze aandacht, maar verdienen die ook ten volle.
5
5. Muziekinstrumenten- museum Markneukirchen: een grote jongen.
INFORMATIEF
Camperplaats Haaksbergen: restaurant Evers, Hengelosestraat 49, sitecode 187. Camperplaats Hann. Münden: Tanzwerder, sitecode 493. Camperplaats Saalfeld: Freibad, Reschwitzerstraße, sitecode 1050. Camperplaats Plauen: Plauen-Thiergarten, Zum Burgteich 57, sitecode 8836. Camperplaats Bad Brambach: Freizeitbad, Bosestraße, zijstraatje in, sitecode 3903. Camperplaats Schwarzenberg: Erlaerstraße, daarna Uferstraße, sitecode 3599. Camperplaats Freiberg: Bus- en beursterrein, Winklerstraße. Camperplaats Rotenburg: Kuckucksmarkt, Braacherstraße/Rotenburgerstraße.
NKC Kampeerauto nr. 1/2012 | 77
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84