Nieuws EVENEMENT
Weinsberg-campers op strand Op het autostrand van Rømø in Denemarken vindt op dinsdag 11 juli een recordpoging plaats om met zoveel mogelijk Weinsberg-campers een vredesteken te vormen.
Het gaat om campers van het type Weins- berg CaraCompact edition Pepper MF en MEG. Doel is een vermelding in het Guin- ness Book of Records. Het initiatief komt van de Duitser Tom Steitz uit Lübeck, die vorig jaar na een Weinsberg-treff en in Frie- drichstadt besloot nog een paar dagen op het autostrand van Rømø door te brengen. Twaalf andere camperaars vonden dat een goed idee en zo reden ze in konvooi naar
Recordpoging vredesteken met
Denemarken, waar ze met hun campers op het strand een soort burcht vormden. Dat was zo leuk, dat ze besloten groot- scheeps in de herhaling te gaan en wel op dinsdag 11 juli 2023. Doel is minimaal 125 campers te verzamelen en deze op te stel- len in de vorm van een vredesteken. “Zodat de wereld ziet dat wij camperaars niet alleen denken aan vakantie en vrije tijd, maar ook aan vrede en aan de mensen die in oorlogsgebieden leven”, schrijft Steitz op Messenger. Inmiddels zijn er 137 aan- meldingen, dus als iedereen komt, is het record al gevestigd. De camperplaats Marsk Camp bij Skærbæk nabij Rømø, met 126 plaatsen, is in de week van 9 tot 15 juli gereserveerd. Los van het overnachtingstarief vraag de organisatie een bedrag van 25 à 30 euro voor de kos- ten van het registreren van het record. “Als de poging slaagt, krijgen deelnemers een certifi caat als bewijs”, zegt Jack van Delft, die zich in Nederland inzet voor het evenement.
Aanmelden, onder vermelding van naam, adres, mailadres, aantal personen en aan- tal nachten, kan via Messenger: Tom Steitz of in Nederland: Jack van Delft. Informatie: de Facebookgroep Peppertreff en im hohen Norden.
Camperplaats Marsk Camp, zie sitecode 99256 op
Campercontact.com.
WETGEVING
Winterbanden verplicht in delen van Frankrijk
In de winterperiode van 1 november tot en met 31 maart is het in sommige delen van Frankrijk verplicht om met winterbanden te rijden.
De verplichting geldt met name in de ber- gen en de bergachtige gebieden in Frank- rijk. Wie zich hier in de aangegeven zone niet aan houdt, riskeert een boete van 135 euro. Eerder was de verplichting er ook al, maar werden er geen boetes uitgeschre- ven. Wie sneeuwkettingen aan boord heeft, hoeft geen winterbanden te hebben. In de rest van Frankrijk is het gebruik van winterbanden niet verplicht, maar wordt dit met winterse omstandigheden wel aangeraden. Het advies is om banden te gebruiken waarop de aanduiding M+S en het sneeuwvloksymbool staan aangegeven. Vanaf november 2024 moeten de banden minimaal het sneeuwvloksymbool hebben en volstaat de aanduiding M+S niet meer.
www.nkc.nl > Advies > Landeninformatie.
Jan Lammers (l) ontvangt de prijs voor CAMPERMARKT Import gebruikte campers in 2022 stabiel op 10 duizend
Er zijn het afgelopen jaar ongeveer 10 duizend gebruikte geïmporteerd, net zoveel als in 2021.
Dat komt naar voren uit cijfers van de Bovag. Begin 2021 daalde de import van tweedehandscampers met een kleine 4 procent. Sinds 2013 stijgt de import van
WWW.NKC.NL KAMPEERAUTO 2 - 2023
gebruikte campers gestaag, van minder dan 5.000 exemplaren tot ruim 8.500 in 2019.
Zo’n 42,5 procent van de campers werd vanuit Duitsland ingevoerd, 23,7 procent uit België en 20 procent van de campers komt uit Frankrijk. De rest komt uit overige landen.
de Frankia uit handen van NKC-directeur Stan Stolwerk.
WAT ER MISGING >>> Bij het bericht over de winnaars van de ver-
kiezing van de Kampeerauto van het jaar in Kampeerauto 1-2023 is bij de onder- scheiden integraalcamper niet de juiste foto geplaatst.
19
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84