NIEUWS
Camperplaatsen bij surflocatie
Bij minicamping De Braamberg in Mirns in het Friese Gaasterland wordt een camperplaats ingericht met plek voor tien campers.
Het is een bekende locatie voor kitesurfers, een sport die hier bijna het hele jaar wordt beoefend. “Je kunt hier bij vrijwel alle wind- richtingen surfen, behalve als het noordenwind is”, zegt Betty Bult van de minicamping. “En met de drysuits van tegenwoordig kan het bij alle temperaturen, behalve als er ijs ligt.” De camperplaats is dan ook het hele jaar open, in tegenstelling tot de minicamping, die het najaar sluit. De plekken liggen naast de camping en bieden uitzicht over het IJsselmeer. Campers zijn inmiddels welkom op de nieuwe camperplaats, maar
de officiële opening is in het voorjaar. Een overnachting kost € 10, inclusief alle voorzieningen. De sitecode op
Campercontact.nl is 19369.
Camperplaats afrekenen met een app
De camperplaats bij camping Meisterhof in Dwingeloo krijgt een systeem waarmee bezoekers via een app op hun smart- phone het overnachtingsgeld kunnen afrekenen.
Het systeem is nog in ontwikkeling, maar eigenaar Wim Klaassen verwacht dat het bij de start van het nieuwe seizoen op 1 april operationeel is. Met de app kunnen bezoekers dan hun kenteken invoeren en via ideal het stageld voldoen, waarna de slagboom opent als de camera van het systeem het kenteken herkent. “Door het te automatiseren, kunnen we de tarieven laag houden”, zegt Klaassen. “Camperaars vinden dat kennelijk heel belangrijk. Als het tarief aan de hoge kant is, gaan ze naar een boerencamping waar ze een paar
euro minder betalen.” Om die reden heeft hij ook de omvang van de camperplekken teruggebracht van honderd naar zeventig vierkante meter per stuk.
Ook in Duitsland kiezen steeds meer gemeenten voor een systeem van mobiel betalen. Hier gebeurt dit vanwege het toe- nemend aantal vernielingen van geldauto- maten en omdat er vaak geen incasseerder is. Wie dit niet kan, of niet voldoende belsaldo heeft, kan niet betalen en mag dus ook geen plek innemen. Parkeerwachters kunnen de betalingen
vanuit een auto op afstand controleren. Wie betaalt, krijgt als bewijs omgaand een sms-bericht terug met de parkeerduur waarvoor is voldaan. Voor buitenlanders is een apart telefoonnummer beschikbaar.
Dertigduizend bezoekers op Botenbeurs Gorinchem
Ruim dertigduizend mensen hebben de 25ste editie van de Botenbeurs Gorinchem bezocht, waar dit jaar voor het eerst ook een camperbeurs aan was gekoppeld.
Zowel particulieren als bedrijven hadden hier de mogelijkheid om hun camper te koop aan te bieden. Het weer was prima en de sfeer was goed. Ook de NKC was op de beurs vertegenwoordigd. Eigenaars van boten en campers hebben dezelfde interesse: reizen met een tweede huis, van aanlegplaats naar aanlegplaats,
16 | Kampeerauto nr. 9/2012 NKC
of van camperplaats naar camperplaats. Ze hebben beiden alles aan boord, maar zijn ook deels afhankelijk van voorzieningen op de plek waar ze overnachten. Behalve vrijheid en individualiteit, hebben zowel camperaars als bezitters van pleziervaar- tuigen het samenzijn met gelijkgestemden hoog in het vaandel staan.
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84