In de speciaal aangelegde haven van Trierveld wordt sinds maart 2016 het grind verwerkt en verscheept.
WATERVEILIGHEID
Kees van der Veeken, directeur Consortium Grensmaas:
‘Aandeelhouders hebben nog geen cent teruggezien van hun investering’
Door Adriaan van Hooijdonk
Consortium Grensmaas, dat Zuid-Limburg moet beschermen tegen overstromingen van de Maas, heeft de hoogwaterdoelstelling gehaald. Aan de waterveiligheidseisen wordt nu voldaan, maar de rekening ligt vooralsnog bij de aannemers en grindbedrij- ven. Door de tegenvallende grindverkoop hebben zij hun voorinvestering in het project nog niet terugverdiend. “Hopelijk blijft er na de afronding van het hele project in 2025 geld over onderaan de streep”, zegt Kees van der Veeken, directeur van Consortium Grensmaas.
Grote, speciaal geconstrueerde kranen waren de afgelopen jaren dagelijks in de weer bij Koeweide en de nevengeul van Visserweert. Zij laadden honderden vrachtwagens met een zandgrindmengsel afkomstig van de oevers van de Maas. In sommige weken verplaatsten ze wel 200 duizend kubieke meter grond. Hierdoor kreeg de rivier aanzienlijk meer ruim- te om water te verwerken uit het ruim 900 kilometer lange stroomgebied. Begin oktober waren de werkzaamheden in Koeweide voor 30 procent afgerond en in Visserweert voor 50 procent. Bovendien heeft de Maas ook in Itteren, Borg- haren en Geulle aanzienlijk meer ruimte gekregen. Daarnaast is er langs de Maas bijna twaalf kilometer dijk verstevigd en deels verhoogd. Reden voor het Consortium Grensmaas om de vlag uit te steken. Tien jaar na de start van de werkzaam- heden is de hoogwaterdoelstelling behaald. Hierdoor zijn de inwoners langs de Maas nu beschermd tegen waterafvoeren die in 1993 en 1995 nog voor 200 miljoen euro schade aan- richtten.
Kees van der Veeken, Consortium Grensmaas:
“De aandeelhouders hopen aan het einde van de rit voor meer dan 700 miljoen euro aan grind te hebben verkocht, zodat er onderaan de streep geld overblijft.”
WATERFORUM DECEMBER 2017 23
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48