Reisverhaal | Frankrijk
1
Aan de rand van de stad trekt een bizar gebouw in art-decostijl onze aandacht.
Zeker proeven onderweg
Tussen Tournon en Viviers vind je ze op de kaart van elk restaurant: de ‘ravioles’.
Kleine vierkantjes van pasta, gevuld met comté of emmentaler en peterselie. Ze worden gekookt in kippenbouillon of in water met zout en een klontje boter. Een erfenis van Italiaanse gastarbeiders en houthakkers die geen vlees hadden om hun ravioli te vullen en dan maar een goedkopere versie bedachten. Vandaag is het een culinaire specialiteit.
Mère Maury in Mours-Saint- Eusèbe is een van de grote producenten van de ravioles, goed voor een productie van 300.000 kilo per jaar. Van maandag tot zaterdag, elke voormiddag, kan je de fabriek in groep bezoeken. Met een kleine proeverij erbij. Een andere bekende producent is La Maison Saint-Jean in Romans-sur-Isère. Maar de beste manier om de ravioles te ontdekken, is ze gewoon te proeven in een van de vele restaurantjes van Valence of Tournon.
www.raviolesmeremaury.com,
www.saint-jean.fr
1 De ViaRhôna kruist de rivier over de mooiste autovrije fietsbruggen. 2 Zestiende-eeuwse gezichten op de gevel van La Maison des Têtes in Valence. 3 Nostalgie: het benzinestation in art-decostijl van toen de Route du Soleil nog niet over de autoweg liep.
van het departement La Drôme. We leggen onze fietsen vast en kuieren lukraak door de wirwar van autovrije winkelstraatjes. Valence is een stad vol leven, met een sierlijke kiosk - le Kiosque Peynet - uit 1862 als mooiste monument. Napoleon werd in deze stad gedrild als soldaat en daar zijn ze hier nog altijd fier op. De hedendaagse helden van Valence leven niet met het zwaard, maar met het keukenmes: sterrenchefs als Baptiste Poinot, Masashi Ijichi en - misschien wel het bekendst - Anne-Sophie Pic hebben hier hun restaurant.
24 | Pasar | Maart 2018
Nieuwsgierig naar het menu van
een driesterrenrestaurant turen we door het raam van Restaurant Anne-Sophie Pic aan de Avenue Victor Hugo en verslikken ons in onze slok water. Voor het overdadige ‘menu essentiel’ met onder meer ‘le homard bleu, rôti au beurre de homard, consommé cristallin légèrement fumé aux fruits rouges, livèche et lavande’ betaal je 330 euro. Te duur, vind je? Dan maar door
naar Daily Pic in het stadscentrum. Een frisse bistro waar de sterrenchef haar gerechten slijt in glazen steriliseerpotjes. ‘Elk recept werd
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88