uontaja Vappu Pimiä, olet nyt äiti, joten sinun ei enää sovi pukeutua
niin paljastavasti. Korkojen kera -ohjelmassakin hameesi oli aivan liian lyhyt.
Hyhhyh
HUIPPUA, AKI! E
nbuske & Linnanah- de Crew’n
Aki Linnanahde, olet tosi loistava juontaja. Lisäksi tykkään hirveäs- ti siitä, että oh- jelmanne on niin aktiivinen sosi- aalisessa medi- assa. Olet myös
tosi kuuma! Kuulija
MITÄ VALITAT, MARTINA? SAIT MENNÄKIN,
K
ohujulkkis Martina Aitolehti, mi- tä olisit ilman lehtien kiinnostus- ta? Lopeta mariseminen tai pois-
tu julkisuudesta, valinta on sinun. Hohhoijaa
RAIPE! J
ääkiekkoval- mentaja Rai- mo Helminen, potkut Ilveksestä olivat aivan paikal- laan. Vaikka osai- sit pelata itse, ei se tarkoita, että osai-
sit valmentaa. Tupsukorva
äyttelijä Iikka Forss, olisit ehdottomasti ansain- nut parhaan mies- näyttelijän Kultaisen Ven- lan. Ei Kari Hietalah- dessa mitään vikaa ole, mutta roolisuoritukse- si Helsingin herroissa oli aivan omaa luokkaansa. Mikä ihmeen raati tuol- laisen päätöksen tekee?
Ei ainakaan asiantunteva. Leuka pystyyn
43 RAUHASSA, AKU!
mukana tulee myös vastuuta. Et voi sekoilla kuin joku peruspentti. Tai ainakin sitten ole valittamatta.
N
VÄÄRYYS, IIKKA! N
äyttelijä Aku Hirviniemi, olet yksi Suo- men tunnetuimmista ja kiinnostavimmista näyttelijöistä. Muista asemasi, julkisuuden
Mummo
Lähetä kommenttisi: www.seiska.fi/julkkisposti tai lähetä tekstiviesti numeroon 17172. Kirjoita sana POSTIA ja sen jälkeen tekstisi. Viestin hinta on 0,61 €. Liitä mukaan yhteystietosi. Postikortit ja kirjeet: Seiska/postia julkkiksille PL 222, 00151 Helsinki. Parhaasta kannanotosta maksetaan palkkio!
utta ja superdieetit -ohjelman Jari ”Bull” Mentula, mil- loin olet tarkastanut omaa kuvajaistasi peilistä? Hau- kut toisia sairaan näköisiksi, vaikka todellisuudessa et itsekään näytä kovin terveeltä. Et myöskään kannusta oh- jattaviasi, sen mitä nuuskahuuliesi alta selvää edes saa. Ota mallia Jutasta ja lopeta mörköily!
tei ex-miehesi pidä yhteyttä lap- siinsa ja samalla heilastelet vara- tun miehen kanssa! Kaiken lisäk- si uuden kultasi kihlattu Vera Kiis- kinen on raskaana. Ei rakkaasi Anssi Växbykään ole syytön, mut- ta äitinä sinun pitäisi tietää pa- remmin.
Paheksun!
HYVÄ, JANNE! J
uontaja Janne Porkka, ruuhka- vuosiesi jälkeen et ole viihtynyt parrasvaloissa. Se onkin ilahdut-
tavaa, sillä liian monet juontajat jat- kavat kehäraakkeina kaiken maail- man köyhän miehen napakympeissä. Toisaalta toivoisimme, että vielä eläk- keellä ollessasikin antaisit kansalle