search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
Tussen zee en land, in vele variaties


Regio Zuid-West strekt zich uit van de Zeeuwse klei tot de Brabantse zandgron- den. Een mooi en gevarieerd gebied, dat zich leent voor boeiende evenementen.


Het team van Regio Zuid-West heeft een gevarieerd evenementenprogramma samengesteld.


Een rondje Zeeland en Vlaanderen, langs Schelde en Westerschelde, laat zien hoe land is gewonnen. Met rijkdom aan fruitteelt, mosselkwekerij, dieken en dulven (dijken en sloten). Een tocht per camper, per fi ets of op de motor spreekt tot de verbeelding. En waar de Brabantse Wal de zee heeft gekeerd, is met ansjovis en asperges een rijkdom van zee en zandgrond te proeven. Verderop inspireert het Brabantse landschap tot kunstzinnige impres- sies, van Vincent van Gogh tot het Zundertse Bloemencorso. Kijk verder bij de gevarieerde evenementen van Regio Zuid-West op www.nkc.nl, of blader nog even terug in de brochure NKC Evenementen.


Warme wintermaanden voor solo’s


Dat de Sologroep in een behoefte voorziet, blijkt uit het groeiende ledental, de drukbezochte weekenden en de vele gezamenlijke reizen. Maar ook de koffi eochtenden blijken een schot in de roos.


Willy Schoutissen bedacht een paar jaar geleden dat het leuk zou zijn om ook in de winter iets gezamenlijk te doen. Ze organi- seerde een dagje in ’s-Hertogenbosch voor alle solo’s die daar zin in hadden. Er kwamen er zeker veertig opdagen, die samen koffi e dronken, een museum bezochten en een rondvaart maakten. Een succes dus. “Daarna wilde ik graag iets in Noord-Holland doen. Mede dankzij de enthousiaste inzet van Cor Zeelenberg kwamen er zóveel solo’s, dat de groep eigenlijk te groot was”, vertelt ze. Zo is het plan ontstaan om dit soort bijeenkomsten per regio te gaan houden. In 2011 pakte Marjolijn Hendriksen het idee op. Ze zat met kerst alleen thuis en reali- seerde zich dat veel meer solo's thuis zitten met de behoefte aan een praatje. “Ik stelde voor om met elkaar koffi e te drinken in het museumcafé, tegenover het NS-station, dus makkelijk bereikbaar”, vertelt Hendriksen. “Er


werd gekwekt, koffi e gedronken en geshopt.” Toen er ook solo’s op twee uur rijden uit Overijssel kwamen en de groep erg groot werd, startte Jan Boerma een groep in Over- ijssel. “Dit heb ik toegejuicht! Dit was precies mijn bedoeling.”


Via de moderne communicatiemiddelen is het tegenwoordig veel makkelijker om elkaar te bereiken. Waar Willy nog iedereen per telefoon moest benaderen, is nu een groeps- mailtje zo gemaakt. Inmiddels worden de data van de koffi eochtenden via de Solokoerier moeiteloos bij alle leden bezorgd. En zo zijn dankzij prachtige, persoonlijke initiatieven inmiddels in het hele land bij- eenkomsten voor solo’s in de koude winter- maanden. Soms is er een interessante lezing, er wordt gewandeld en deelnemers bezoeken kerstmarkten en musea. Maar vóór alles is er de warmte van het samenzijn. Camperen verbroedert, ook in de winter.


Regio Noord zoekt actieve leden


De evenementencommissie van Regio Noord is op zoek naar nieu- we vrijwilligers, die evenementen in de regio op poten willen zetten.


Regio Noord heeft een enthousiaste eve- ne mentencommissie, die elk jaar zorgt voor de organisatie van de tochten en toeren door eigen land. Vanwege uitbrei- ding van taken van de commissie en door het vertrek van commissieleden, is Regio Noord op zoek naar nieuwe deelnemers. Het team zoekt NKC-leden die graag een evenement willen organiseren, zoals een tocht, of een bezoek aan iets bijzonders in de noordelijke provincies. Nodig is veel en- thousiasme voor het camperen en bereid- heid samen met andere NKC-leden met de camper op pad te gaan in eigen land. Een evenement duurt bij de NKC meestal niet langer dan een dag of zeven en vaak veel korter. De Technodag van Regio Noord, waar leden hun camper kunnen laten nalopen, duurt slechts één dag. Wie een evenement organiseert, gaat natuurlijk ook mee als begeleider. In het begin krijgt iedereen steun en advies van de andere leden van de commissie. Niemand hoeft direct alleen op stap met andere camperaars. De commissie komt een keer of drie per jaar bijeen om alle plannen door te nemen. Los van deze vergaderingen is er ook regelmatig onderling contact tussen leden van de commissie.


Evenementen die voor 2015 zijn georgani- seerd, zijn te vinden in de brochure Evene- menten 2015, die als bijlage met Kampeer- auto 1-2015 is meegestuurd, en op www.nkc.nl > NKC > NKC Evenementen. Wie het leuk vindt om als vrijwilliger iets voor de NKC te doen, kan nadere infor- matie krijgen of zich aanmelden bij het regioteam: evenementennoord@nkc.nl, of telefonisch bij teamlid evenementen Betsy Terpstra: 0591-546351. Informatie is ook te vinden op www.nkc.nl > NKC > Over NKC > Vacatures.


EN VERDER... NKC Kampeerauto nr. 2/2015 | 63


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68