LEZERS SCHRIJVEN Deksels idee
Ik denk dat ik bij het overwinteren in Frankrijk, Spanje en Portugal een nuttig en leuk idee heb opgedaan, dat voor velen een handige tip kan zijn. Vooral voor wie op stap is met kleine kinderen, die uit een blikje fris drinken. Als je in Spanje en Portugal fl essen water koopt van vijf, zes of acht liter, dan zit daar een afsluitdop op, die precies past op een geopend blikje bier, limonade, cola, 7-up, tonic of wat dan ook. Zo kunnen er geen wespen, vliegen of andere insecten in. Want je zult niet de eerste zijn die in zijn tong wordt gestoken door een wesp, als deze tussen twee slokken door in het blikje is gekropen.
W.J. Franken, Dordrecht Dubbele btw bij invoer camper
Wij hebben in Duitsland een nieuwe Dethleffs-camper gekocht en als particulier zelf ingevoerd. Wat wij echter niet wisten, is dat je twee keer btw moet betalen: in Duitsland, maar bij campers jonger dan een halfjaar en minder dan 6.000 gereden kilometers ook in Nederland, over het gehele aankoopbedrag. Je kan het bedrag vervolgens in Duitsland bij de handelaar terugvragen, maar toch is het even schrikken.
Han Meijer, Bedum Ernst Nederpeld, Aarlanderveen
Naschrift NKC, afdeling advies: Alle informatie over het berekenen van bpm en btw bij invoer van een camper is te vinden op
www.nkc-advies.nl > Wetgeving > De fi scus.
Geheugen- steuntje
Het voor vertrek vergeten in- draaien van de steunen, brengt een hoop gedoe en onnodige kosten met zich mee. Voor wie dat wel eens meemaakt, heb ik de volgende tip: hang de slinger in het stuur. Het is een keihard geheugensteuntje, dat beter werkt dan een briefje. Wie dit over het hoofd ziet, kan maar beter helemaal niet gaan rijden.
Arie Schipper, Hardinxveld-Giessendam
6 | Kampeerauto nr. 5/2012 NKC
Naschrift redactie: de folder staat op
www.kampeerauto.nl > Links > Tol.
Noorse tolpoorten
Op onze vakantie in Noorwegen hebben we ontdekt dat hier veel tolpoorten zijn, vooral als je de stad Oslo wilt bezoeken. Het heeft ons enige moeite gekost om erachter te komen hoe je als buiten- lander bij deze onbemande tolpoorten moet betalen. Op de site van de NKC is hierover niets te vinden, ook niet onder de link naar het Noors verkeersbureau. Uiteindelijk vonden we in Noorwegen een mooie folder, ook in het Nederlands. Bij deze ontvangt u er een kopie van.
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92