This page contains a Flash digital edition of a book.
Tekst Marja van Kampen Foto’s toeristenbureaus


BELGIË Terug naar de kasteeltijd


Cultuur combineren met natuur en wandel- schoenen, plus niet al te ver reizen. Tot 9 november vindt in het Kasteel van Gaasbeek in België een interessante belevenis plaats. Eromheen is een luswandeling bedacht. Aangeraden wordt om te starten in het park


TSJECHIË Plezier voor drie generaties


Het Tsjechische Lipno nad Vltavou is een winter- en watersportparadijs aan het Lip- nomeer. Men probeert zich hier te onder- scheiden door zich speciaal te richten op activiteiten voor drie generaties. Alles ligt dicht bij elkaar en wie echte actie wil, kan hier ‘s winters skiën of een rondje schaatsen op het meer, of een kick krijgen van het bikepark, het touwklimpark, de rodelbaan of de 52 meter lange glijbaan van het boom- kroonpad. Dat laatste is een mooi voorbeeld van een activiteit voor drie generaties: voor wie niet met de stoeltjeslift wil, of kan lopen, gaat er ook een bus naar het boomkroonpad. Het is ook volledig rolstoeltoegankelijk. Er is ook een legostad bij Lipno Point, met onder andere bekende nationale en internationale monumenten, gebouwd van lego. Een Lipno Card biedt korting bij wel zestig activiteiten in en om Lipno, zoals de liften, de rodelbaan en ook de huur van materialen. Er zijn diverse campings in Lipno. Over- nachten kan ook op een parkeerplaats, zie Campercontact.nl, sitecode 25689. Meer informatie: www.czecot.nl.


van het domein Groenenberg, een 45 hectare groot park in de groene Vlaamse Rand rond Brussel, met als blikvanger het prachtige Kasteel Groenenberg. Na die wandeling kom je in het park van het Kasteel van Gaasbeek. Dit kasteel is onder handen genomen door WildWorks, een Brits theatergezelschap en kunstenaarscollectief, met als doel het verleden weer tot leven te brengen. Dit door


DUITSLAND Muur kwart eeuw weg


Op 8 en 9 november wordt de Muur nog een keer opgetrokken tussen Oost- en West- Berlijn. Nu echter een muur van licht: over twaalf kilometer worden ruim achtduizend verlichte ballonen in het originele voormalige muurspoor opgesteld. Daarna gaan ze op vijf locaties de lucht in. Op heel veel plekken en momenten wordt aandacht besteed aan de val van de muur, alweer 25 jaar geleden. Het hoogtepunt wordt de kunstinstallatie, de muur van ballonnen, die Berlijn dan extra in het licht zet. Voor een camperplaats in Berlijn, zie Camper- contact.nl, sitecode 3744. Zie ook pagina 62 in deze editie van Kampeerauto.


Fietsknooppunt Freudenstadt


Freudenstadt in het Zwarte Woud is door de hoge ligging een sportieve fi etslocatie, omgeven door het Nordschwarzwald. Het is een belangrijk knooppunt in het netwerk van fi etspaden. Zo ligt de stad op de route van de Tour de Murg, die in Rastatt begint en is het ook een etappeplaats van de Schwarzwald Panoramaradweg. Van Freudenstadt fi ets je via de Kinzigtalradweg naar Offenburg. Er zijn meer dan honderd oplaadstations voor elektrische fi etsen en 35 bedrijven die ze verhuren. Voor mountainbikers zijn routes uitgezet met een hoogteverschil van zo’n duizend meter. Dat lijkt meer geschikt voor de herfst dan voor de zomer. Minder zweetdrup-


pels? De stad zelf is het meer dan waard om te bezoeken en de markt is immens uitge- strekt en levendig. Meer informatie: www.zwartewoud.info. Voor een camperplaats in Freudenstadt, zie Campercontact.nl, sitecode 3113 of 3114. Een camperplaats in Baierbronn, zie sitecode 3104. Van hieruit gaat een gratis tandradtreintje naar Freudenstadt.


gebruik te maken van licht, geluiden, zang, installaties, mensen, kostuums, soms een fi lmset, een theaterdecor. Ofwel: het is een intense totaalbeleving. Zo wandel je terug in de tijd. De gps-wandelroute is gratis te downloaden. Informatie: www.reisroutes.be > Luswande- lingen > Gaasbeek, wandelen rond 3 kastelen.


NKC Kampeerauto nr. 8/2014 | 79


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80  |  Page 81  |  Page 82  |  Page 83  |  Page 84  |  Page 85  |  Page 86  |  Page 87  |  Page 88  |  Page 89  |  Page 90  |  Page 91  |  Page 92