Mugly vali- koitui Lolan sulhaseksi nettikilpailun kautta, johon tuli satoja hakemuksia.
Muglyn pu- vussa luki Groom eli Sulhanen.
Katso video!
URON HÄÄT!
vään enemmän kuin moni ihmi- nen käyttää rahaa omiin häihin- sä. Kartanoon oli esimerkiksi pal- kattu turvamiehiä ja hääautoksi valikoitui Bentley. –Halusin Lolan saavan täydel-
lisen päivän! Lola on muuttanut elämäni kokonaan ja tehnyt mi- nusta niin paljon onnellisemman, että tämä oli minun tapani kiittää häntä. Ja hän nautti täysin siema- uksin saamastaan huomiosta, Lo- uise kertoi.
Tuhansia euroja koiransa syn- tymäpäiviin, mittatilaustyönä teh- tyihin koruihin ja huippusuunnit- telijoiden asuihin törsäävä nainen hankki koiralleen muun muassa
koirapukusuunnittelija Michele
Ochsin 1200 euroa maksaneen luo- muksen, jota tuunattiin 1800:lla Swarovskin kristallilla.
Kaulassa koiralla oli aitoja hel- miä 520 euron arvosta ja tassuis- sa kristallikoristeita yli 300 euron arvosta. Hääeleganssin viimeiste- li 455 euroa maksanut kristallein koristeltu talutushihna.
Ilmapalloihin 3900 euroa
Jotta myös juhlapaikka olisi täy- dellinen, Louise ja hääsunnittelija päätyivät koristelemaan juhlasa- lia liki neljän tuhannen euron ar- voisilla kukilla ja sävyyn sopivilla ilmapalloilla.
Omistajat Loui- se ja Bev olivat hauvojensa apuna alttarilla.
Ihmisvieraita hemmoteltiin katta- van juhlabuffetin lisäksi liki kak- simetrisellä suklaaputouksella ja tuoreilla hedelmillä ja kinuskilla. Koiravieraille oli toki eläinystäväl- linen, oma suklaaputouksensa ja leivostorni. –Vihkiseremonian toimitti Ann
Clark, joka julisti Lolan ja Muglyn koiraksi ja vaimoksi harpun säes- tämänä. Mugly oli puettu komeas- ti frakkiin ja minulla meni kaksi tuntia kammata ja pukea koirat hääpäivän aamuna. Morsiusnei- tona oli toinen koirani Lulu ja hä- nen velipoikansa Larry toimi sul- haskoirana, Louise paljasti.