Viivi sanoi ensimmäisenä ne kuuluisat rakastan sua -sanat. –Häm- mästyin, kun Viivi sanoi niin. Viivi on ensimmäinen nainen, kenelle olen vastannut samoin, Markus kertoo.
SI MINUA!
vä yhteyttä skypessä. Onhan kaukosuhde rankka, mutta mo- lemmilla on kuitenkin omat jut- tunsa, Viivi pohtii.
Kosinta ei ollut yllätys
Kihlaus ei tullut Viiville yllä- tyksenä, sillä pariskunta oli pu- hunut siitä jo aiemmin, ja Viivi oli laittanut Markukselle kuvia mieleisistään kihlasormuksista. −Kosin Viiviä leikilläni jo maaliskuussa kolme kertaa, kun juhlimme syntymäpäiviä- ni. Tunnustelin kepillä jäätä, koska olin ajatellut kosintaa jo monta kuukautta, Markus
myöntää.
Muutama viikko sitten Mar- kus marssi Losissa kultakaup- paan ja osti rakkaalleen juuri sellaisen sormuksen, mitä Viivi oli toivonut.
−Kihlaus ei ollut mikään yllä-
tys, sillä kysyin Viivin sormuk- sen koon jo aikaisemmin. Pal- jastin myöhemmin skypessä, et- tä olin käynyt sormusostoksilla, vaikka minun piti paljastaa se vasta Suomessa. En ole oikein hyvä pitämään salaisuuksia, Markus nauraa. −En edes pidä yllätyksistä, Viivi naurahtaa rakkaalleen.
Meni hetki, ennen kuin Viivi uskalsi katsoa upeita Helsingin maisemia.