This page contains a Flash digital edition of a book.
DONDERDAG 25 MAART 2010

LEUVEN-HAGELAND 27

MEDEWERKERS BLIJVEN HEEL DE NACHT BIJ DE PATIËNT

Nachtzorg zoekt hulp

Het project Nachtzorg - dat ’s nachts hulp biedt aan zorgbehoevenden - is dringend op zoek naar extra vrijwilligers. De dienst bestaat nu een

jaar. INGE BOSSCHAERTS

AARSCHOT/AVERBODE

Feest in rusthuis Sint-Rochus in Aarschot, gisteren. Het project Nachtzorg Vlaams-Brabant be- stond precies één jaar en dat werd gevierd met een ontbijt voor alle medewerksters. Nachtzorg - een gezamenlijk project van verschil- lende thuiszorgdiensten en zorg- centra uit het arrondissement Leuven - biedt opvang en verzor- ging aan huis buiten de normale werkuren: ’s nachts. Wij trokken gisteren mee in het spoor van twee nachtzorgsters. Myriam Boeckx en Mia Brepoels gooiden hun leven vorig jaar he- lemaal om. Ze ruilden hun ver- trouwde nine to five-job als ver- zorgster in voor nieuwe, ongewo- ne

werkuren: van 22 uur

’s avonds tot 7 uur ’s ochtends. Gisteren hielden ze halt in Aver- bode (Scherpenheuvel-Zichem), bij Marieke Das (87) en Jef Lam- brechts (86). ’Wij blijven de hele nacht bij de patiënt’, zegt Mia. ’Bij Marieke en Jef is dat eenvoudig. ’s Avonds kijken we eerst nog een beetje tv. Samen, in de zetel. Tot het tijd is om naar bed te gaan. Dan stop ik hen onder, soms

AARSCHOT

Velo op gemeenteraad

Op de gemeenteraad van van- avond stemmen de raadsleden onder meer over een samenwer- kingsovereenkomst tussen de stad Aarschot en de vzw Velo. De raad vergadert om 20 uur in de raadzaal van het stadhuis. (IBO)

BIERBEEK

Licht doven

Op zaterdag 27 maart gaat het licht over de hele wereld uit van 20.30 tot 21.30 uur voor Earth Hour. Bierbeek dooft de straat- verlichting rond het gemeente- huis, de kleuterschool van Op- velp en de kerken van Lovenjoel en Korbeek-Lo. De gemeente hoopt dat de inwoners ook het licht uitschakelen. (ERO)

BOORTMEERBEEK

Gedichtenwedstrijd

Joke Daems uit Hever, studente Toegepaste sisch-Engels

Taalkunde Rus- aan

de school-Universiteit Hoge- Brussel

(HUB), heeft met Kannibalisme de HUB-gedichtenwedstrijd ge- wonnen.

Meer informatie op: www.hubrussel.be. (MMV)

TELEX

BIERBEEK Onbekenden ver- schaften zich dinsdagmiddag toegang tot een pand aan de Waversesteenweg. (TAB) LEUVEN Een bewoonster van een woning in de Ferdinand Verbiestlaan stelde dinsdag- avond een inbraak vast. Onbe- kenden hadden het slot van de achterdeur geforceerd. Ook een zijraam vertoonde braaksporen. Er werden twee ringen uit een juwelenkastje gestolen (TAB) LEUVEN De politie werd dins- dagochtend gealarmeerd voor een poging tot inbraak in de Jules Vandenbemptlaan. Onbe- kenden hadden een venster van een garage aan diggelen gegooid. (TAB) LEUVEN Een bewoner die thuis kwam van zijn werk, stelde een inbraak in zijn woning vast. Volgens de oproeper was het huis helemaal leeggehaald. (TAB)

Mia Brepoels helpt Marieke Das bij het eten en drinken. ©Inge Bosschaerts

kruip ik zelfs samen met Marieke in bed. Maar ze wordt ’s nachts ook vaak wakker van de pijn in haar benen. Tien, vijftien keer ge- middeld. En dan zijn wij er om haar te verzorgen.’ Soms is de zorg ook zwaarder dan dat. De nachtzorgsters bie- den niet alleen ’gewone’ zorg aan, maar doen ook aan stervensbege- leiding. ’Dat gebeurt vaak’, zegt Myriam. ’Elke maand staan er ge- middeld drie begrafenissen op het programma. Daar ga ik altijd naartoe. Om afscheid te nemen. Het is natuurlijk zaak om je die overlijdens niet al te erg aan te trekken. Anders hou je deze job

BOUTERSEM

Gemis

Uit het seniorenonderzoek bij 460 zestigers in de gemeente is gebleken dat de senioren vooral rustbanken

missen in hun

buurt. Het is de mening van bij- na vijftig procent onder hen. Niet minder dan 46 procent mist een slager in de buurt en 45 pro- cent meent dat er een gebrek is aan openbare toiletten. (FG)

DIEST

Petitie voor para’s

Er werden intussen al 10.258 handtekeningen

voor het behoud van het eerste bataljon parachutisten in het Kwartier Luitenant Freddy Lim- bosch op de Citadel in Diest. De onlinepetitie ondertekenen kan nog steeds op www.sos-1para.be (IBO)

GLABBEEK

Verhuizing

Verwacht werd dat de KSJ in no- vember vorig jaar zou verhuizen naar nieuwe

lokalen op het

vroegere militaire domein aan de Steenbergestraat. Maar door onvoorziene

dook vertraging op, zodat de aci- tiviteiten voorlopig plaats blij- ven vinden aan de Torenstraat in Wever. (BE)

omstandigheden verzameld

niet vol. Maar als je in een week drie patiënten moet afgeven, heb je het wel even gehad. Dan vraag ik om minder zieke patiënten. Pa- tiënten die nog wat langer bij ons zullen blijven.’ Zo zijn er gelukkig ook veel. Sinds de start van het project, een jaar geleden, deden meer dan hon- derd mensen een beroep op de dienst. Toch dreigt Nachtzorg Vlaams-Brabant nu slachtoffer te worden van haar eigen succes. ’We komen handen tekort’, zegt woordvoerder Leen Neirinck. ’Om je een idee te geven: tussen februari en maart zijn er vijftien nieuwe patiënten

HOEGAARDEN.

Wezenhuis.

Het gemeentebestuur duidde In- terleuven aan als ontwerper voor de voorkant van het Paenhuys. Nu kiest het OCMW dezelfde ontwerper voor de renovatie van de achtervleugel van het gebouw. Het gaat om het vroegere wezen- huis. Daar zijn nu vier verblijven voor noodopvang ingericht en er komen er bij. (BE)

HOEILAART

Boomplantactie

Ruim veertig werknemers van Sappi Europe nv hebben in Hoeilaart 1.250 boompjes ge- plant. Het bedrijf wil met deze actie onderstrepen dat het een hart heeft voor de natuur en dat het graag meehelpt aan het scheppen van een duurzaam leefgebied voor plant en dier. (WFH)

KEERBERGEN

de

Wielerwedstrijd

Door

wielerwedstrijd op

28 maart, met aankomst langs de Putsebaan

(huisnummer 153),

wordt er een omleiding ingelegd langs de Bakestraat en de Grens- straat. Vanaf 12.30 uur tot het ein- de van de wedstrijd, is stilstaan en parkeren verboden in de Bake- straat, Korte Welvaart, Putse- baan en Oude Putsebaan. (EVB)

Daarom zijn we dringend op zoek naar extra vrijwilligers.’ Nachtzorg is er natuurlijk voor de patiënten zelf, maar eigenlijk is het project in de eerste plaats be- doeld om de mantelzorgers te ontlasten. Dat

zijn diegenen -

vaak kinderen, broers of zussen of ouders - die het grootste deel van de zorg op zich nemen. ’Op die manier kunnen ze zelf even op adem komen en de zorg voor hun familielid beter volhouden’, zegt Neirinck. ’Ons project krijgt sub- sidies van de Vlaamse Overheid.’

■■

bijgekomen. www.nachtzorgvlaamsbrabant.be

LANDEN

Overstromingsgebied

In het kader van waterbeheer- singswerken in Walsbets ver- koopt het OCMW een lapje grond van 3.88 are aan de pro- vincie Vlaams-Brabant. Ver- koopprijs: 725 euro. Een groter stuk aanpalende grond werd reeds eerder verkocht. (DLL)

LUBBEEK

Zwerfvuilactie

Op zondag 28 maart organiseert schepen van Milieu Martine Van- bever, met de Milieuadviesraad, een zwerfvuilactie langs de Bol- lenberg en de Gellenberg. Wie zin heeft om een handje toe te steken kan verzamelen aan het gemeen- tehuis om 14.30 uur. Liefst in- schrijven op milieudienst@lub- beek.be of 016-47.97.40. (FG)

ZOUTLEEUW

Korterittencontract

Zoutleeuw doet voor het vijfde jaar op rij mee aan het Korterit- tencontract van Mobiel 21 vzw. Het is de bedoeling om voor kor- te ritten de auto te vervangen door de fiets of om te stappen. Vorig jaar werd op die wijze in Zoutleeuw 15.606 km afgelegd. Info: 011-78.91.86. (DLL)

OUD-HEVERLEE Een bewoon- ster van een appartement in de Blandenstraat kreeg dinsdag inbrekers over de vloer. Onbe- kenden hadden van haar afwe- zigheid gebruik gemaakt om, via een geforceerde deur, haar woonst te betreden. (TAB) OVERIJSE Drie personen die dinsdagmiddag een sportwinkel langs de Brusselsesteenweg bezochten, zetten het op een lopen toen het diefstalalarm, bij het verlaten van de zaak, afging. Een persoon werd op de par- king aangepakt maar hij bleek geen gestolen goed in zijn bezit te hebben. (TAB) BEKKEVOORT De bewoner van een huis aan de Oude Leuvense- baan betrapte woensdagochtend een gemaskerde dief. Die droeg een bivakmuts en probeerde het slot te forceren. Hij zette het op een lopen. (IBO) DIEST Vandalen hielden dins- dagavond lelijk huis aan het station. Ze brachten beschadi- gingen aan in de tunnel onder de sporen, vernielden de verlich- ting en gooiden verschillende fietsen de trappen af. (IBO) DIEST Op de Grote Markt werd dinsdag ingebroken in een ge- parkeerde wagen. Ook in de Zeven Weeënstraat werd inge- broken in een wagen. (IBO) DIEST In de Leuvensesteenweg was dinsdag een gauwdief actief. Hij ging ervandoor met de por- tefeuille van een passant. (IBO) DIEST Dieven maakten dinsdag een geparkeerde fiets buit op het Weerstandsplein. (IBO) LANDEN Een woning in de Jacostraat (Walshoutem) kreeg dinsdag dieven over de vloer. De daders braken binnen en maak- ten enkele persoonlijke bezittin- gen van de bewoners buit. (IBO) LANDEN In de Kouterstraat liep de bestuurder van een personenwagen zware verwon- dingen op toen zijn wagen over de kop ging. (IBO) SCHERPENHEUVEL-ZICHEM In de Diestsestraat gingen dieven dinsdag aan de haal met een geparkeerde fiets. (IBO) TIENEN Een winkel aan de Gilainstraat kreeg dinsdag dieven over de vloer. Er werden enkele broeken gestolen. (IBO) Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79
Produced with Yudu - www.yudu.com