met spreidpluggen maar met schoon metselwerk of beton hoeft dat niet. En de minerale strippen zijn ook niet zo zwaar dat er extra verankering nodig was.” Ook het wat hobbelige oppervlak van de gevel- beplating leverde geen problemen op. Zo grof als bij de bekende uitgewassen grindtegels voor de tuin was het oppervlak niet. “En wat er aan onef- fenheden in zat was goed op te vullen met lijm”, aldus Rienk de Koning. De isolatieplaten hebben verschillende diktes om de wisselende diepte- werking in het geveloppervlak te realiseren.
Goed verstevigd De vele sprongen in de gevel maakten het werk wat lastiger dan een recht-toe-recht-aan ontwerp. “Er zitten veel meer details in en het is een stuk arbeidsintensiever”, zegt Rienk de Koning. Zo zijn er, zoals gebruikelijk bij buiten- gevelisolatiesystemen, op de uitwendige hoeken
hoekprofielen met een strook wapeningsweefsel aangebracht. Vanwege de vele wisselingen in dikte was het aantal hoeken hier veel groter dan bij een standaardgevel; er is zo’n vier kilometer aan hoekstrips verwerkt. Nadat alle hoekstrips waren gesteld, is het isola- tiemateriaal voorzien van een mortelweefsellaag. Dat gebeurde met cementvrije mortel Armatop Quattro waarin een bijbehorend wapeningsweef- sel werd ingebed.
Geen kans voor vocht Vervolgens is de gevel afgewerkt. Architect ADDIT had verschillende soorten afwerking bedacht voor de verschillende gevelvlakken. Zo worden de verdiepingsvloeren geaccentueerd met lange ononderbroken banden waar de steenstrippen verticaal zijn georiënteerd. Ook de kolommen heeft stukadoorsbedrijf De Koning voorzien van steenstrippen, maar die zijn in een
Stukadoors hebben vrijwel nooit te maken met maatvoering
De ondergrond, betonnen panelen
met gewassen grind, zijn eerst goed
gereinigd voordat het isolatiemateriaal er rechtstreeks op kon
worden aangebracht. (foto: Henk van der Veen)
20 MEBEST april 2017
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48