Agenda
ZO 20 SEPTEMBER
Ontdekkingstocht in het groendomein
Natuurcentrum Beisbroek, Zeeweg 96, Sint-Andries
Tickets vanaf 31 augustus op
www.concertgebouw.be
Concertgebouw Brugge en Natuurpunt organiseren samen een natuurwandeling met performances in Natuurcentrum Beisbroek, een groengebied van 160 hectare in de Brugse stadsrand. Slam poets en muzikanten vergezellen de natuurgids. Hoe energieke, hiphop-achtige hedendaagse poëzie klinkt zonder podium? Antwerps stadsdichter Seckou Ouologuem en zijn gevolg laten zich inspireren door bossen en beestjes, weides en heide, bloemen en bijtjes… al wat leeft en floreert en door de natuurgids wordt beschreven.
Pasar Bekkevoort Avontuurlijk wandelen
langs de GR 57 in Esneux Vertrek: 7 uur, Gemeenteplein, Staatsbaan, Bekkevoort Info: Flor Beylemans, tel. 013 32 28 00,
flor.beylemans@
skynet.be,
www.pasar.be/ bekkevoort
Zondag 20 september stappen we langs een stuk van de GR 57 door de Ourthe- vallei. We beginnen in Tilff, een deelgemeente van Esneux, en stappen zuidwaarts in de richting van Poulseur. Deelnemers verzamelen om 7.05 uur in de lokettenzaal van het NMBS-station van Leuven. Elke deelnemer zorgt voor zijn eigen treinticket, van Leuven naar Poulseur, heen en terug.
skyline van Brussel. Deze landelijke wandeling voert ons doorheen Kobbegem, Hamme en Relegem.
De naam Dertien Bunders verwijst naar de vroegere landerijen van de Abdij van Affligem. Een bunder is een oude oppervlakte-eenheid, die vaak iets groter was dan een hectare.
MA 21 SEPTEMBER Van Gogh,
Tot 8 november The Immersive Experience
Waagnatie Hal 1, Rijnkaai 150, Antwerpen
Woensdag tot maandag,
www.expovangogh.be
Zin om een schilderij van Vincent Van Gogh binnen te stappen? Deze nieuwe
expo in Antwerpen haalt alles uit de digitale kast om je helemaal onder te dompelen in de leefwereld van het gekwelde genie. Beroemde meester- werken zoals De Slaapkamer of De Sterrennacht komen op reusachtig formaat tot leven. Het parcours eindigt met een VR-ervaring waarbij je de artiest nog meer op de huid zit. Intussen steek je heel wat op over Van Goghs leven in de Provence en zijn briefwisseling met zijn broer.
DO 24 SEPTEMBER Nicole Van Goethem –
Tot 10 januari
De enige Oscarwinnaar M HKA, Leuvenstraat 32, Antwerpen Dinsdag tot zondag,
www.muhka.be
In 1986 presteerde Nicole Van Goethem wat geen enkele Belg haar voor- of nadeed: ze won een Oscar voor haar kortfilm Een Griekse tragedie. Dankzij de nieuwe expo in het M HKA krijg je een ruimer beeld van deze kunstenares en cartooniste. Sonia Renson, de zus van haar partner Rudi, schonk driehonderd tekeningen, films, video’s en cartoons aan het M HKA. Van Goethem gebruikte humor om actuele thema’s aan te kaarten, zoals feminisme, sociale zekerheid en kinderrechten.
VR 25 SEPTEMBER Destination Sweetheart
Tot 30 mei
Red Star Line Museum, Montevideostraat 3, Antwerpen Dinsdag tot zondag,
www.redstarline.be
Genieten van oktober tot maart dankzij Pasar Eerste Hulp Bij Kamperen
’s Winters kamperen? Da’s nog gezelliger
Met de caravan of camper naar de wintersport? Dat is perfect mogelijk en ook nog eens supergezellig. Iemand die niet kampeert, denkt al snel dat winterkamperen een soort survivalkamp is voor stoere avonturiers. Maar wij beloven je: als je rekening houdt met de basics, hoef je straks alleen nog te denken aan warme chocolademelk en een heerlijk kampvuur. Ervaren Pasar-kampeerders leren je de winterse kneepjes van het vak.
Pasar Roosdaal
Wandeling langs de skyline van de Brabantse Kouters
en Brussel Vertrek: 13.15 uur, Sint-Gaugericuskerk, Lierput, Kobbegem Info: Elke Notaert, tel. 054 25 23 57,
pasarroosdaal@gmail.com,
www.pasar.be/roosdaal
Het Dertien Bunderswandelpad vertrekt van het dorpje Kobbegem in de Brabantse Kouters en duikt meteen het open landschap in. De hoogteverschillen zorgen voor prachtige panorama’s over de groene akkers en weiden en af en toe ook over de
74 | Pasar | September 2020
op de wintervakantie 2 t.e.m. 4 oktober
Goed voorbereid T
ijdens het informatie- weekend op de Kompas Camping in Westende brengen doorgewinter-
de Pasar-medewerkers je graag tips bij voor een geslaagde winterkampeervakantie. Volgende onderwerpen staan
Welk gas gebruik je als het vriest en wat doe je met je water? Doorgewinterde Pasar-medewerkers beantwoorden al je winterkampeervragen in Westende.
op het programma: isolatie, verwarming en verluchting. Hoe voorkom je condensvor- ming? Welke winteruitrusting is noodzakelijk? Welk soort gas neem je mee en hoe sluit je dat veilig aan? Wat met het water aan boord van de kampeerinstallatie? Een wintervoortent: hoe ziet die eruit en hoe plaats je dat ding?
Maar je kan rekenen op nog veel meer uitleg én tips voor toffe wintercampings. Ook kinderen zijn van harte welkom, tijdens de workshops voorzien we vrijblij- vende kinderanimatie.
Start op 2 oktober om 16 uur op de Kompas Camping, Bassevillestraat 141 in Westende. Meer info bij Koen Balduck, tel. 0486 28 70 96,
koen.ehbk.pasar@
gmail.com,
www.pasar.be/eerste- hulp-bij-kamperen
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88