adiojuontaja Jone Nikula oli lauantaina syömäs- sä helsinkiläisessä ravintola Rudolfissa isänsä, ex-oikeuskansleri Paavo Nikulan kanssa. –Ruo-
kailun jälkeen Jone pani pihalla sikariksi. Seuruee- seen kuului myös tumma nainen. Olisiko hän ollut Jo- nen sisko? Seiskalle arvuutellaan.
TOPIN MUISTOKONSERTISSA! F
1-kuljettaja Kimi Räikkö- nen seurasi lauan- taina isossa seu-
rueessa Topi Sor- sakosken muisto- konserttia Tampe- re-talossa. –Heil- lä oli vauhti pääl- lä. Kimi ei ollut tyy- tyväinen palveluun ja kävi antamassa kriit- tistä palautetta tarjoilijoille, muut katsojat kertovat.
Nimim. ”Missä on mun valkovenä- läinen?”
K
TAKAISIN SUOMEEN!
M 77€ Paluumuuttaja 10
innesota Wildin kaptee- ni Mikko Koivu pala- si NHL:n työsulun takia
tyttöystävänsä Helenan kanssa lauantaina Amsterdamin kautta Suomeen. –Mikko nappasi hih- nalta mukaansa kasan jääkiek- komailoja ja ison varustekas- sin, lentoasemalta kerrotaan. SM-liigan jumbo ja Mikon kas- vattajaseura TPS julkisti Mikon sopimuksen maanantaina.
M
ansanedustaja, ex-presidenttiehdokas Pekka Haavisto suuntasi sunnuntaina puolisonsa Antonio Floresin ja muiden Tanssii Tähtien Kanssa -kilpailijoiden mukana helsinkiläiseen ravinto- la Manalaan. –Pekka nautti myöhäisen iltapalan ja ha- laili yleisöäänin jatkoon päässyttä Ristomatti Ratiaa, Manalasta huudellaan.
TUMMA KAUNOTAR KAINALOSSA!
äkihyppääjä Harri Olli piipahti viime lauan- taina helsinkiläisessä ravintola Raffaellossa. Silminnähden humaltunut Harri tarjosi tum-
malle, englantia puhuneelle ja nahkahousuihin pu- keutuneelle naiselle kahvin ja nautti itse lonkeron. Pariskunta supatteli keskenään ja häipyi paikalta niin nopeasti, että Harrilla jäi juoma pöytään! −Mihin lie heillä tullut niin kiire? ravintolasta ihmetellään.