This page contains a Flash digital edition of a book.
MAANDAG 29 MAART 2010

NIEUW 7 S

VOETBALLEN

om een meisje

senbeide kwamen, hield het ge- weld op. Omstanders moesten Lawrence C. reanimeren. ‘Mijn zoon is geen vechtersbaas’, zegt de moeder van L.V. ‘Wie hem kent, weet hoe hij in elkaar zit: een meelevend iemand, met een hart uit de duizend. Dit heeft hij zeker niet gewild. Hij is heel erg onder de indruk van de ge- beurtenissen. Ik zal er altijd zijn voor mijn zoon en ik zal hem al- tijd blijven steunen.’ Wel zegt ze dat zijzelf en L.V.

‘meevoelen’

met het slachtoffer en zijn fami- lie.

NA DE VECHTPARTIJ BLEEF HIJ GRIJNZEND TOEKIJKEN, ALSOF HIJ ONS STOND UIT TE LACHEN

Sabine Dobbelaere, leerkracht die tussenbeide kwam

tion in Blankenberge. Volgens de politie haalde L.V. meteen hard uit. Lawrence C. kreeg niet eens de kans om een slag uit te delen.. ‘Hij sloeg tot zijn slacht- offer op de grond viel’, zeggen getuigen. En ook dan hield hij niet op. ‘Het slachtoffer probeer- de recht te krabbelen, maar toen zette de aanvaller enkele stap- pen achteruit. Hij nam een aan- loop en gaf met een sprong een karatetrap tegen het hoofd. Ook daarna bleef hij trappen.’ Tientallen jongeren op het plein keken toe zonder in te grijpen. Pas toen twee leerkrachten tus-

’’

Wit T-shirt

Toch vertoonde de jongen vlak na de vechtpartij weinig spijt. ‘Hij bleef grijnzend toekijken’, zegt Sabine Dobbelaere, een van de twee leerkrachten die tussen- beide kwamen. ‘Het leek alsof hij ons stond uit te lachen. Toen omstanders hem aanspraken, gaf hij een valse naam op. Daar- na ging hij op de loop.’ Het kwam niet bij L.V. op om naar de politie te stappen. Hij trok naar zijn voetbalclub in een naburig dorp, om te trainen. ‘De voetbaltraining was nochtans afgelast omdat de trainer afwe- zig was’, zeggen getuigen. ‘Maar dat wist L.V. niet. Hij is hier blij- ven rondhangen alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Toen de politie arriveerde, was hij een balletje aan het trappen.’ De jongen werd zaterdagmor- gen voor de jeugdrechter geleid, die hem naar de gesloten instel- ling van Everberg stuurde. De klasgenoten van Lawrence C. uit het Sint-Pieterscollege plannen morgen een steunactie voor hem. ‘We zullen allemaal een wit T-shirt aantrekken met zijn naam op’, vertellen ze. ‘Om te tonen dat we met hem meele- ven.’ (CEL, TLB, NMI, RSO)

Lies (17) gaf slachtoffer hartmassage

‘Toen ik bij die jongen kwam, zagen zijn lippen al blauw. Ik voelde geen hartslag meer. Ik heb meteen zijn pull omhoog- getrokken en ik ben begonnen met de hartmassage die ik op school leerde.’ Dat Lawrence C. aan de beterhand is, heeft hij ook te danken aan Lies Vermeulen (17).

‘Ik zag van op een afstand hoe de vechtpartij tussen die twee jongens escaleerde’, vertelt de jonge scholiere. Ze stond na school aan het plein op de tram te wachten. ‘Er stonden een tiental mensen rond hen. Die ene jongen trapte op het hoofd van de andere, maar niemand nam het initiatief om ze uit el- kaar te halen.’

NOOIT GEDACHT DAT IK DIE EHBO-CURSUS OOK ECHT ZOU GEBRUIKEN

Lies Vermeulen

’’

dienst 100 te bellen. Ik moest een gsm opeisen.’ Seconden later kwam ook Lies Vermeulen aangestormd. ‘Zijn lippen waren blauw, hij zag lijk- bleek. Ik voelde geen hartslag en hij ademde ook niet meer. Ik heb zijn pull-over omhoogge- trokken hartmassage toege- diend. Ik heb EHBO-les ge- kregen op school, maar ik had nooit gedacht dat ik die ook echt zou moeten toepassen.’ Nadat Lies enkele se- conden op de borst- kas van de jongen had geduwd, kwam hij tot bewustzijn. ‘Op dat moment kwam de ambulance aan’, ver- telt

Lies. ‘Zij hebben

overgenomen. Het werd me te veel. Toen ik wegstapte, zag ik dat die jongen weer het be-

wustzijn verloor en dat de am- bulanciers

elektroshocks

moesten toedienen. Ik heb de voorbije nachten erg weinig ge- slapen. Pas toen ik hoorde dat hij uit zijn coma was gekomen, viel er een blok van mijn schou- ders.’ (NMI)

Twee leraressen die in een tea- room van een kop koffie geno- ten, waren de eerste om recht te springen en de vechters uit el- kaar te halen. ‘Het was ver- schrikkelijk. Hoe kan iemand op die leeftijd zo hard tekeer- gaan?’, zuchten Kristin Eyland en Sabine Dobbelaere.

‘Nie- mand had de reflex om de

De Crem verkoopt zijn rampvliegtuig

Het leger verkoopt zijn gam- mele Airbus per hoger opbod. Wie dat wil, kan de legendari- sche A310-22 CA02 voor een prikje de zijne noemen.

©afp

Afgelopen dinsdag is de openba- re aanbesteding verschenen in een Europees luchtvaartblad. Geïnteresseerden hebben tot 30 april de tijd om een bod uit te brengen. Vandaag 29 maart en op 20 april is het toestel te be- zichtigen in Melsbroek. Het vliegtuig is een van de twee toestellen die Defensie in 1985 kocht bij Singapore Airlines. Maar de aanhoudende manke- menten zetten kwaad bloed, en toen in december 2008 Belgi- sche militairen vast kwamen te zitten in Kaboel, besliste minis- ter van Defensie Pieter De Crem (CD&V) bij de Portugese maat- schappij Hi Fly een ander toestel

te leasen, een Airbus A330, mét onderhoudscontract. Hoeveel Defensie hoopt te van- gen voor de Airbus 310 is een goed bewaard geheim. ‘Voor het opnieuw kan vliegen, is een uit- gebreid

onderhoud nodig’,

klinkt het bij de luchtmacht. Volgens ingewijden is dat een understatement. ‘De nieuwe ei- genaar is te beklagen. Er zal véél nodig zijn om dat ding opnieuw de lucht in te krijgen.’ (FRP) Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80
Produced with Yudu - www.yudu.com