Heidi ja Niklas tekivät avioehdon muutama kuukausi ennen eroa.
V
uoden 2001 Miss Suomena tutuksi tul- leen Heidi Sohlbergin (o.s. Willman), 31, ja Nordealla työskentelevän Nik-
las Sohlbergin, 33, seitsemän vuotta kestänyt avioliitto on ohi. He jättivät avioerohakemuk- sensa yhdessä Espoon käräjäoikeuteen 4. hei- näkuuta. Avioehdon he tekivät tämän vuoden maaliskuussa. Seiskan tietojen mukaan parin välit ovat ra- koilleet jo pidempäänkin, eikä välejä ole yri- tyksestä huolimatta saatu selvitettyä.
Kumpi saa talon?
Pariskunta asui Espoon Nuuksiossa yhdessä remontoimassaan hirsisessä omakotitalossa. Nähtäväksi jää, jääkö jompikumpi puolisois- ta asumaan pariskunnan yhteiseen omakoti- taloon vai myydäänkö se. Talo on huomattavan kokoinen ja remontoi- miseen ja kunnostamiseen on uponnut sekä ai- kaa että rahaa. Taloa esiteltiin tv-kanava Ne- losen ohjelmassa Neljän tähden illallinen. Vaikka pariskunta päätyi eroon, he ovat Seiskan saamien tietojen mukaan hyvissä vä- leissä ja kommentoivat muun muassa toisten- sa statuksia ja kuvia Facebookissa.
Yhdessä 10 vuotta
Naimisiin Heidi ja Niklas menivät elokuussa 2005. Pariskunnalla on kaksi yhteistä tytär- tä, 5-vuotias Josefina ja 3-vuotias Sofia .Hei- di ja Niklas pitivät seurustelunsa pitkään sa- lassa, eivätkä esiintyneet pariskuntana ennen kihlautumistaan.
He tapasivat ensimmäisen kerran lapsuu-
dessa, mutta lempi leiskahti vasta yhteisellä ravintolaillallisella vuonna 2002. Yhteen Heidi ja Niklas muuttivat loppukesästä 2003. Nai- misiin pari meni Jyväskylässä vuonna 2005, kun
Nykyään Heidi toimii mallina ja juontajana erilaisissa tapahtumissa ja on melkein valmis sisustussuunnittelija.
Niklas ja Heidi eivät ole ker- toneet julki- suu- teen, kumpi jää paris- kunnan yh-
Pariskunta ei ehtinyt viettää seitsemättä yh- teistä hääpäivää, sillä he jättivät erohakemuksen kuukausi ennen vuosipäivää.
dessä remon- toimaan hirsilin- naan.
26
TEKSTI JULIA AALTO-SETÄLÄ KUVAT KAI GUSTAFSSON JA SEISKAN ARKISTO