search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
Tekst: Annemarie Lamain Beeld: FC Klap


VERS VAN DE PERS


Het kan je de afgelopen twee jaar bijna niet zijn ontgaan: de padelsport is enorm populair onder jong en oud. Nederland kent inmiddels ongeveer een half miljoen padel spelers. Zo ook bladenmaker Rob Klap van multimediabedrijf FC Klap. Hij is zo enthousiast over de sport dat hij eens balletje opgooide over het uitbrengen van een ‘padelmagazine’. “Ik was verbaasd dat dat er nog niet was.”


Padel Uitgever: FC Klap Frequentie: 1x Formaat: 205 x 270 mm Omvang: 96+4p Afwerking: garenloos gebrocheerd


Breed publiek Op de cover van de eerste editie van


Padel 2025 staan de trotse toernooi- directeuren Rafael van der Vaart en Fatima Moreira de Melo. Volgens Klap vindt ook Van der Vaart het spel erg verslavend. “Het padellen kent een breed publiek. Dat maakte het ook best een beetje lastig om een goede focus te hebben voor het bedenken van onze content en de uitingen. Ondanks dat veel informatieverspreiding tegenwoordig digitaal plaatsvindt, hebben we in eerste instantie gekozen voor een glossy magazine. Deze keuze hebben we gemaakt omdat we veelzijdige content maken die we mooi kunnen bundelen in een blad. De content is een mix van achtergrondverhalen, columns, evenementen en nieuwtjes. Maar ook de nieuwste padel-uitrustingen en -accessoires worden besproken in het magazine. En er zijn zelfs verhalen over de padelreizen die inmiddels wereldwijd worden georganiseerd”, vertelt Klap enthousiast. De eerste editie van Padel 2025 liegt er niet om. In het magazine staat direct al een interview met de Spanjaard Francisco ‘Paquito’ Navarro Compán. Voor de


lezers die de naam nóg niet kennen: het is ‘de Messi’ van het padellen. “Het was ontzettend leuk om naar Madrid te gaan om hem te interviewen. Wat een inspirerende persoonlijkheid”, voegt Klap toe. Volgens Klap is het juist de mix aan onderwerpen die het magazine voor een


‘De ‘360-graden aanpak’ van Padel 2025


Padelcultuur Padel laat zich het beste omschrijven als


spreekt de brede doelgroep aan’


breed publiek toegankelijk maakt. Met het magazine als basis is FC Klap ook actief op online kanalen en social media. “We maken bijvoorbeeld veel fi lmpjes over onderwerpen die ook in het magazine aan bod komen. Juist door onze 360-graden aanpak verwachten we het brede publiek dat is geïnteresseerd in padel te kunnen bereiken.


een combinatie van een tennis en squash. Het wordt gespeeld op een afgebakend terrein van 10 bij 20 meter met 3 tot 4 meter hoge muren. Padel is in 1969 in Mexico bedacht door Enrique Corcuera. Thuis had hij niet genoeg ruimte voor een echt tennisveld en dus bedacht hij een variant dat later padel zou gaan heten. Al snel vond het zijn weg in Spanje waarna de rest van Europa volgde. “In landen als Mexico en Spanje is het vaak zonniger en warmer en hoort het padellen min of meer bij het straatleven. Dat is een cultuur die we in Nederland niet kennen. Nu de zomer voorbij is, vinden veel sporten weer indoor plaats. Dat geldt ook voor het padellen. Maar sowieso zie je dat de ophef die er in het begin over die ‘nieuwe, lawaaierige sport’ was, wat verdwijnt. Er zijn ook steeds meer padelhallen dus dan is er sowieso geen geluidsoverlast. Ik kan het iedereen aanraden om te gaan doen, zeker nu de winter weer voor de deur staat. Het is een sport die je met vier mensen speelt of in je eentje maar het is altijd gezellig om op die manier mensen te ontmoeten.”


imprintant 13


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16