Perslucht Bij CO2 -reductie wordt meer naar bron dan oorzaak gekeken
Procesindustrie kan meer energie besparen
Bij de zoektocht naar CO2 -reductie wordt vooral gekeken naar de energiebronnen en niet voldoende
naar het gebruik van energie. Dat vindt adjunct-directeur van Aerzen Nederland Siert Wiersema. De procesindustrie kan in 2030 tussen de tien en dertig procent (afhankelijk van het bedrijf) energie besparen door slimme maatregelen te nemen: “Ook in oude productielijnen kan bespaard worden. Als je maar weet wat je moet doen.”
kijken”, vertelt Siert Wiersema, adjunct-directeur van Aerzen Nederland, producent van industriële blowers en schroefcompressoren. “Wat je niet gebruikt, hoef je ook niet op te wekken.”
“
Het lijkt er wel eens op dat we de eerste stap uit de trias energetica, te weten ‘ge- bruik zo min mogelijk energie’, overslaan en meteen naar de bron van de energie
Gebruik vs bron Wiersema heeft onlangs een white paper uitgebracht met de titel ‘Hoe hoog staat u op de prestatieladder?’. In het document zet Wiersema de feiten keurig op een rijtje: de Nederlandse industrie is goed voor zo’n 80% van het nationale energieverbruik. Van alle gebruikte energie in Nederland wordt slechts 12% uit duurzame bronnen opgewekt. Om aan de CO2
-reductiedoelstel-
Wat je niet gebruikt, hoef je ook niet op te
wekken... 31
      
      
      
Page 1  |  
Page 2  |  
Page 3  |  
Page 4  |  
Page 5  |  
Page 6  |  
Page 7  |  
Page 8  |  
Page 9  |  
Page 10  |  
Page 11  |  
Page 12  |  
Page 13  |  
Page 14  |  
Page 15  |  
Page 16  |  
Page 17  |  
Page 18  |  
Page 19  |  
Page 20  |  
Page 21  |  
Page 22  |  
Page 23  |  
Page 24  |  
Page 25  |  
Page 26  |  
Page 27  |  
Page 28  |  
Page 29  |  
Page 30  |  
Page 31  |  
Page 32  |  
Page 33  |  
Page 34  |  
Page 35  |  
Page 36  |  
Page 37  |  
Page 38  |  
Page 39  |  
Page 40  |  
Page 41  |  
Page 42  |  
Page 43  |  
Page 44  |  
Page 45  |  
Page 46  |  
Page 47  |  
Page 48