tumman kaunottaren kanssa ÄÄKÄRIN!
Laurin uusi kulta on varsin kaunis nainen.
Seiska 49/2011
Seiska kertoi Laurin avioeros- ta viime vuonna.
Länsi-Suomi 1.6.2012 klo 10.58
Vaimo jätti Laurin! M
yös Lauri Tähkän seurusteluelämä on ollut varsin vä-
rikästä. Miehen pitkäai- kainen puoliso vei viime marraskuussa avioeropa- perit Varsinais-Suomen
käräjäoikeuteen, minkä jälkeen he solmivat tiu- kan avioehdon. Laurin ja hänen
ex-vaimonsa liitto kes- ti yli kymmenen vuotta. Heillä on kaksi lasta.
Laurin ja kaunottaren tulovertailu!
Laurin Volvo seisoi viime viikolla yön yli lääkäri- kaunottaren omakotitalon pihamaalla.
Lauri Tähkä eli Jarkko Suo, 38, viettää jo öitäänkin naisystävänsä luona.
T arkkasilmäiset Seiskan
lukijat tekivät toukokuun alussa mielenkiintoisen
havainnon länsisuomalaisen kaupungin keskustassa. –Laulaja Lauri Tähkä kurvasi paikallisen kahvilan eteen tum- malla Volvollaan. Parkkipaikal- la Tähkä tapasi tumman kaunot- taren, jota hän suuteli pitkään ja hartaasti. Kiihkeän suudel- man jälkeen kaksikko suunta- si kahvittelemaan varsin lähei- sissä tunnelmissa, silminnäkijät kertovat.
Toistamiseen yhdessä
Pian tapauksen jälkeen Seis- kalle alkoi kantautua lisätietoa
Laurista ja brunetesta. Lähi- piirin mukaan pari on nimittäin jo toistamiseen yhdessä! –Tumma kaunotar jätti ensim- mäisen aviomiehensä muutama vuosi sitten Laurin takia. Lauri ja kaunotar seurustelivat salaa useamman vuoden, mutta suh- de ei vielä silloin kestänyt, Seis- kalle kerrotaan. Laurin naisystävä on amma- tiltaan työterveyslääkäri. Hänel- lä on kaksi lasta entisestä liitos- taan, joka päättyi eroon vuonna 2006.
Nai myös kiekkomiehen!
Laurin uusi naisystävä tun- tuu olevan nopea liikkeissään.
38-vuotias kaunotar nimittäin meni joulun alla naimisiin tun- netun kotimaisen jääkiekkoval- mentajan kanssa. Liitto alkoi kuitenkin pian natista liitoksis- saan, sillä valmentaja muutti maaliskuun alussa naisen luota. Pari jätti huhtikuussa avio- erohakemuksen samana päivä- nä, kun he solmivat tiukan avio- ehtosopimuksen. Kaunottaren viimeisin avioliitto kesti siis 112 vuorokautta!
Yökylässä torstaina
Seiska lähetti Laurin perään pa- parazzin viime viikon torstaina, kun miehen Volvo lähti liikentee- seen laulajan asunnolta Turusta.
Pienen ajomatkan jälkeen sel-
visi, että Lauri kurvasi nais- ystävänsä luokse yökylään toi- selle paikkakunnalle. Laurin ja tumman kaunottaren autot oli nimittäin parkkeerattu yön yli somasti vierekkäin naisen oma- kotitalon pihamaalle!
Aamulla Lauri ja nainen läh- tivät asunnolta eri aikaan, mut- ta tapasivat puolen päivän tie- tämillä samassa kahvilassa, jos- ta heidät bongattiin toukokuun alussa.
–Nyt julkiset hellyydenosoi- tukset olivat kortilla, pikku kos- ketuksia lukuun ottamatta, sil- minnäkijät raportoivat.
7
Lauri Tähkä jätti Elonker- juun maa- liskuussa ja lokakuussa hän julkaisi oman soolo- albumin.
Vaimo hakee avioeroa Tähkästä
Mia-vaimo omistaa Turun Paattisissa sijaitsevan omakotita- lon, jonka he yhdessä rakensivat.
TEKSTI KATJA LINTUNEN KUVAT NELONEN JA SEISKAN ARKISTO
ERON SYYNÄ VIERAAT NAISET! Laurin tulot 2010:
Ansio: 368 632 € Mätkyt: 1 523 €
SEISKA 2/2008
Seiska kertoi syyskuussa Laurin halailleen kahta nuorta naista Helsingissä.
Uusi avioehto viikko e T
ähkä ja Mia-vai- mo tekivät syys- kuussa 2009
Lauri Tähkä oli Linnan juhlissa yksin vie- raana viime vuonna, eikä hänen vaimonsa ole kos- kaan ollut julkisuu- dessa.
Täällä Lauri asuu nyt!
Lauri Tähkän Mia- vaimo kyllästyi muusikkomiehensä toilailuihin ja heitti Tähkän ulos perheen kodista – jo toisen kerran!
4
11SE49_t_hk_n_ero_21892.indd 4
Heillä on kaksi yhteistä lasta.
M
uusikko Lauri Tähkän, 38, avioliitto on katkol- la. Tähkän Mia-vaimo
jätti viime viikolla yksin avio- erohakemuksen Turun kärä- jäoikeuteen. Asiasta uuti- soi tiistaina ensimmäise- nä Ilta-Sanomat verkko- sivuillaan.
Eron takia Tähkä on myös joutunut toistamiseen
lähtemään perheen kotitalosta Tu- run Paattisista. Talo on yksin Mia- vaimon omistuksessa.
Seiskan saamien tietojen mu- kaan eron syynä ovat Tähkän nais- seikkailut.
Syyskuussa Lauri ja hänen ystä-
vänsä viettivät naisseurassa vauh- dikasta iltaa Helsingin yössä. Baa- rien sulkemisen jälkeen Lauri näh- tiin kaupungilla kaulailemassa kah-sa kah den nuoren daamin kanssa.
−Lauri halaili vuorotellen pari- kymppisiä naisia. He kävelivät kol- mistaan eteenpäin ristiaskeleita ot- taen, Seiska uutisoi.
Salasuhde paljastui vaimolle Tähkän ja hänen vaimonsa ongel-
mista on huhuttu pitkin syksyä, ja myös Seiskaan on saapunut lu- kuisia vinkkejä. Tilanne ei ole uu- si. Avioero uhkasi Tähkää jo 2006. Tuolloin Seiska uutisoi, että muu- sikolla oli ollut puolen vuoden sa-
mista on huhuttu pitkin syksyä,
seiska.fi 05.12.2011 19:50:37
lasuhde turkulaiseen naiseen, ja suhde oli paljastunut juuri en- nen joulua Laurin Mia-vaimolle. Hän heitti miehensä oitis ulos perheen kotitalosta. Pian sen jälkeen vaimo lunasti heidän yhdessä rakentamansa omako- titalon itselleen.
Lauri asui puoli vuotta omil- laan, kunnes kesällä 2007 vaimo otti miehensä takaisin kotiin. Pa- riskunta selvitti aviokriisinsä, ei- kä kumpikaan hakenut avioeron toista vaihetta.
Vaikea vuosi takana
Lauri Tähkä ja Mia-vaimo meni- vät naimisiin 2001. Perheeseen
11SE49_t_hk_n_ero_21892.indd 5
kuuluu myös kaksi lasta. Lä- heisiään Tähkä ei ole koskaan tuonut esille missään, eikä hän myöskään ole pahemmin kom- mentoinut yksityisasioitaan jul- kisuudessa.
Tähkän vuosi on muutenkin ol lut ongelmallinen. Maaliskuussa hän ilmoitti sähköpostilla entisil- le bändikavereilleen, että suosit- tu Elonkerjuu-yhtye hajoaa. Pää- tös tuli musikanteille yllätyksenä, sillä he olivat jo puhuneet tulevan kesän keikoista. Lauri päätti läh- teä kuitenkin soolouralle, ja hän julkaisi ensimmäisen sooloalbu- minsa viime lokakuussa. Levy on myynyt platinaa.
Tähkän vuosi on muutenkin ol-
avioehdon, joka ta- kaa sen, että vaimo saa pitää yksin omis- tamansa perheen ko- titalon. Toisaalta avio- ehtosopimus on myös suonut Tähkälle mah- dollisuuden suoja- ta rahojaan ja tehdä omiin nimiinsä han- kintoja, joista vaimo ei
The Voice Of Finland -laulukilpailu starttaa Nelosella 30. joulukuu- ta. Kilpailun valmenta- jina toimivat Lauri Tähkän lisäksi, Elastinen, Paula Koivuniemi ja Michael Mon- roe. Axel Smith juontaa kilpai- lun.
nyt saa osuutta avio- eron yhteydessä. Tähkä omistaa yk- sin muun muassa 60 neliön merenrantahu- vilan arvostetulta alu- eelta Taivassalosta, Turun lähistöltä. Tähkä teki yllättäen
vaimonsa kanssa toi- sen avioehdon perjan- taina, 25. marraskuu- ta, vain viikkoa ennen uusinta avioerohake-
e s k h ja 3
Seiska kertoi Lauri Tähkän ja Mia-vaimon selvittäneen aviokriisin.
seiska.fi
jäi vaimolle! Kotitalo
Yksin Linnassa viime vuonna!
Räps!
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92 |
Page 93 |
Page 94 |
Page 95 |
Page 96 |
Page 97 |
Page 98 |
Page 99 |
Page 100 |
Page 101 |
Page 102 |
Page 103 |
Page 104 |
Page 105 |
Page 106 |
Page 107 |
Page 108 |
Page 109 |
Page 110 |
Page 111 |
Page 112 |
Page 113 |
Page 114 |
Page 115 |
Page 116 |
Page 117 |
Page 118 |
Page 119 |
Page 120 |
Page 121 |
Page 122 |
Page 123 |
Page 124 |
Page 125